ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Корицька В.О.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
ПОСТАНОВА
іменем України
"21" серпня 2014 р. Справа № 295/5377/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Хаюка С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "02" червня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області про визнання рішення щодо обмеження розміру пенсії нечинним та зобов'язання вчинити дії ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з позовом про визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області щодо обмеження розміру перерахованої пенсі до 10129,72 грн. та зобов'язати відповідача провести виплату перерахованої пенсії з 01.07.2012 р. - з моменту набрання чинності постанови КМ України від 31.05.2012 р. №505.
Постановою Богунського районного суду м. Житомира від 02.06.2014 р. позов задоволено частково.
Визнано дії Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області щодо обмеження перерахованої пенсії ОСОБА_3 максимальним розміром, встановленим ст.2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи", - неправомірними.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області провести нарахування та виплату перерахованої ОСОБА_3 пенсії в розмірі 90% від суми заробітної плати, встановленої на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 11.04.2013 р. за №18-185, без обмежень максимальним розміром, встановленим ст. 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи", починаючи з 01.07.2012 р.
У решті позовних вимог відмовлено.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у м. Житомирі подати безпосередньо до суду звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня набранням постанови законної сили.
Не погоджуючись із цим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову - про відмову у задоволенні позову. В апеляційній скарзі посилається на порушення судом норм матеріального, процесуального права та неповне з'ясування обставин справи.
Сторони та їх представники в судове засідання не з'явились, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи. З урахуванням приписів ч.4 ст.196 та п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд апеляційної скарги колегією суддів здійснюється за відсутності сторін та в порядку письмового провадження.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги відповідно до ст.195 КАС України, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що ОСОБА_3 з 31 грудня 1998 року призначено пенсію за вислугу років на підставі статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 5 листопада 1991 року №1789-XII.
27.05.2013 р. позивач звернувся до відповідача з приводу перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 11.04.2013 р. №18-185 вих.
В зв'язку з відмовою відповідача провести перерахунок пенсії позивач захищав своє право на такий перерахунок у судовому порядку.
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2014 р. визнано неправомірним рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_3 згідно Закону України "Про прокуратуру".
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_3 на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 11 квітня 2013 року №18-185 вих., в розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати на підставі статті 50-1 Закону "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ.
У зв'язку з цим позивач 07.02.2014 р. звернувся до відповідача за перерахунком пенсії на підставі рішення суду.
Листом від 26.02.2014 р. відповідач відмовив у перерахунку пенсії, у зв'язку з тим, що станом на 01.02.2014 р. загальний розмір пенсії позивача становить 10129,72 грн., крім того зазначив, що до введення в дію Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" до 01.10.2011 р. позивач отримував пенсію без обмежень. Оскільки постановою апеляційного суду не передбачено проводити перерахунок пенсії без обмежень, тому після виконання рішення суду розмір пенсії не змінився внаслідок обмежень, передбачених вказаним законом.
Такі дії відповідача, колегія суддів вважає неправомірними з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 2 розділу 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи" обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.
Оскільки позивачу пенсія призначена до набрання чинності Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи", то підстав для застосування відповідачем обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром при її перерахунку не вбачається.
Однак, судова колегія не погоджується з висновком суду першої інстанції в частині зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату перерахованої ОСОБА_3 пенсії в розмірі 90% від суми заробітної плати, встановленої на підставі довідки прокуратури Житомирської області від 11.04.2013 р. за №18-185, виходячи з такого.
Позивач вже звертався до суду з приводу цього спору між тими ж сторонами і винесена Житомирським апеляційним адміністративним судом постанова від 03.02.2014 року набрала законної сили.
Спір між сторонами виник вже на стадії виконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2014 р. і стосувався виключно необхідності застосування обмеження при перерахунку пенсії, передбаченого Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи".
Невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, а так само порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання є підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення згідно ст.202 КАС України.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити частково:
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області щодо обмеження перерахованої пенсії ОСОБА_3 максимальним розміром, встановленим ст. 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи", - неправомірними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області провести перерахунок пенсії на підставі постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2014 р. без обмежень максимальним розміром, встановленим ст.2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи".
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області задовольнити частково, постанову Богунського районного суду м. Житомира від "02" червня 2014 р. скасувати та прийняти нову постанову.
Позов задовольнити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області щодо обмеження перерахованої пенсії ОСОБА_3 максимальним розміром, встановленим ст.2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи", - неправомірними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області провести перерахунок пенсії на підставі постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2014 р. без обмежень максимальним розміром, встановленим ст.2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи".
В решті позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) Б.С. Моніч
судді: (підпис) І.Ф.Бондарчук
(підпис) С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя _______ Б.С. Моніч
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області вул.Перемоги,55,м.Житомир,10003
4-третій особі: - ,