Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2014 р. Справа №818/1896/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 818/1896/14
за позовом Державної фінансової інспекції у Сумській області
до Комунального підприємства Тростянецької районної ради «Райкомунгосп»
про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція у Сумській області (далі по тексту - позивач, ДФІ у Сумській області) звернулась з адміністративним позовом до Комунального підприємства Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» (далі по тексту - відповідач, КП Тростянецької райради «Райкомунгосп»), в якому просить суд:
- зобов'язати Комунальне підприємство Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» виконати частково лист-вимогу від 16.04.2014 року №18-06-14-14/2673, а саме:
п.1 щодо повернення використаних не за цільовим призначенням коштів в сумі 106000,00 грн. до районного бюджету.
п.2 щодо відображення в бухгалтерському обліку КП «Райкомунгосп» дебіторської заборгованості за Тростянецькою РДА на загальну суму 50643,08 грн.;
- стягнути у відповідності до вимог чинного законодавства суми недоотриманих доходів в розмірі 50643,08 грн. з Тростянецької РДА;
- в іншому випадку шкоду в сумі 50643,08 грн. покрити за рахунок осіб, винних у недоотриманні доходів, у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.
Позовні вимоги ДФІ у Сумській області обґрунтовує наступним. На підставі п.7 ст. 10 Закону України «Основні засади здійснення державного фінансового контролю» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, директору комунального підприємства Тростянецької райради «Райкомунгосп» Кириленко А.М. пред'явлено вимогу про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства в строк до 16 травня 2014 року.
На момент звернення до суду залишається не виконаними п. 1 та 2 вимоги від 16.04.2014 № 18-06-14-14/2673 «Про усунення виявлених ревізією порушень», а саме: п.1 щодо повернення використаних не за цільовим призначенням коштів в сумі 106000,00 грн. до районного бюджету; п.2 щодо відображення в бухгалтерському обліку КП «Райкомунгосп» дебіторської заборгованості за Тростянецькою РДА на загальну суму 50643,08 грн.; - стягнути у відповідності до вимог чинного законодавства суми недоотриманих доходів в розмірі 50643,08 грн. з Тростянецької РДА; - в іншому випадку шкоду в сумі 50643,08 грн. покрити за рахунок осіб, винних у недоотриманні доходів, у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.
В зв'язку з не виконанням КП Тростянецької райради «Райкомунгосп» в повному обсязі в установлені строки вимог ДФІ у Сумській області про усунення порушень бюджетно-фінансової дисципліни, які є обов'язковими згідно ст. 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", позивач просив суд позов задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі (а.с.50)
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суд не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає за необхідне адміністративний позов ДФІ у Сумській області задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до п.1.3.4.2 Плану контрольно-ревізійної роботи апарату Державної фінансової інспекції в Сумській області на І квартал 2014 року та на підставі направлення на проведення ревізії від 12.02.2014 року №145, №146 головним державним фінансовим інспектором відділу інспектування у сфері послуг Держфінінспекції в Сумській області Горбуленко В.М. та провідним державним фінансовим інспектором відділу інспектування у сфері послуг Ступаком Д.М. проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» за період з 01.01.2012 року по 28.02.2014 року, за результатами якої 04 квітня 2014 року складений акт №06-08/15 (а.с.6-14)
Згідно акту ревізії позивачем були виявлені порушення бюджетно-фінансової дисципліни, з метою усунення яких відповідачу 16 квітня 2014 року був направлений лист-вимога № 18-06-14-14/2673 (а.с.15-18).
На виконання зазначеного листа-вимоги Комунальне підприємство Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» зобов'язанн було в строк до 16 травня 2014 року усунути виявлені порушення, про що повідомити Державну фінансову інспекцію в Сумській області.
На момент звернення до суду залишається не виконаними п. 1 та 2 вимоги від 16.04.2014 № 18-06-14-14/2673 «Про усунення виявлених ревізією порушень», а саме: п.1 щодо повернення використаних не за цільовим призначенням коштів в сумі 106000,00 грн. до районного бюджету; п.2 щодо відображення в бухгалтерському обліку КП «Райкомунгосп» дебіторської заборгованості за Тростянецькою РДА на загальну суму 50643,08 грн.; - стягнути у відповідності до вимог чинного законодавства суми недоотриманих доходів в розмірі 50643,08 грн. з Тростянецької РДА; - в іншому випадку шкоду в сумі 50643,08 грн. покрити за рахунок осіб, винних у недоотриманні доходів, у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (в редакції, яка діяла на момент проведення ревізії) державний фінансовий контроль, окрім іншого, реалізується органом державного фінансового контролю через проведення інспектування, яке здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті. Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту та інспектування встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Так, положеннями пунктів 35, 36, 40, 42, 46 Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого Постановою КМУ № 550 від 20.04.2006 р. (в редакції, яка діяла на момент проведення ревізії) встановлено, що результати ревізії оформляються актом, який складається на паперовому носії державною мовою і повинен мати наскрізну нумерацію сторінок. Акт ревізії підписується посадовою особою служби та керівником і головним бухгалтером об'єкта контролю або особою, уповноваженою на ведення бухгалтерського обліку, а також за необхідності іншими працівниками об'єкта.
Керівник, головний бухгалтер та інші визначені працівники об'єкта контролю зобов'язані ознайомитися з актом ревізії та у разі погодження з викладеними у ньому фактами підписати отримані примірники акта. У разі наявності заперечень (зауважень) щодо змісту акта ревізії керівник, головний бухгалтер чи інші особи підписують його із застереженням. У разі підписання акта ревізії із запереченнями (зауваженнями) керівник об'єкта контролю у строк не пізніше ніж 5 робочих днів після повернення органу служби акта ревізії повинен подати йому письмові заперечення (зауваження). Якщо протягом цього строку заперечення (зауваження) щодо акта не надійдуть, то орган служби має право вжити відповідних заходів для реалізації результатів ревізії.
Якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
В разі не забезпечення виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства, органи державного фінансового контролю відповідно до положень п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону, звертаються до суду з відповідним позовом.
Як вбачається з матеріалів справи, до теперішнього часу порушення не усунуто, що свідчить про не виконання вимоги в повному обсязі та є порушенням ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Відповідно до п. 50 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, який затверджено Постановою кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 - за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав контролюючі органи вживають заходів для забезпечення звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.
Відповідно до п. 4.3 наказу Міністерства фінансів України від 03.12.2011 № 1236 «Про затвердження положень про територіальні органи Державної фінансової інспекції України та їх підрозділи», який затверджено в Міністерстві юстиції України від 19.10.2011 за № 1212/19950 Державна фінансова інспекція в Сумській області відповідно до покладеного на неї завдання вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження та використання активів.
Отже, враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ДФІ у Сумській області щодо зобов'язання виконати п.1,2 листа-вимоги від 16.04.2014 року №18-06-14-14/2673 "Про усунення виявлених ревізією порушень".
Таким чином, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ДФІ у Сумській області.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції у Сумській області до Комунального підприємства Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» про зобов'язання вчинити дії - задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Комунальне підприємство Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» (42600, м. Тростянець, вул. Миру, 2, код ЄДРПОУ 35799973) виконати частково лист-вимогу від 16.04.2014 року №18-06-14-14/2673, а саме:
п.1 щодо повернення використаних не за цільовим призначенням коштів в сумі 106000,00 грн. до районного бюджету.
п.2 щодо відображення в бухгалтерському обліку КП «Райкомунгосп» дебіторської заборгованості за Тростянецькою РДА на загальну суму 50643,08 грн.;
- стягнути у відповідності до вимог чинного законодавства суми недоотриманих доходів в розмірі 50643,08 грн. з Тростянецької РДА;
- в іншому випадку шкоду в сумі 50643,08 грн. покрити за рахунок осіб, винних у недоотриманні доходів, у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик