копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2014 р. Справа № 818/1775/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.,
за участю: секретаря судового засідання - Кліщенка В.О.,
представників позивача - Кравцова А.О., Павленка О.М.,
представника відповідача - Кисленко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройбитсервіс" до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області про скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройбитсервіс", звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області в якому просив скасувати податкові повідомлення-рішення Шосткинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області від 20 березня 2014 року № 0003631702 та № 0003641702.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем з порушенням ст. 86 Податкового кодексу України, а саме з порушенням строків прийняття. Позивач зазначав, що тільки з вказаних підстав просить задовольнити позовну заяву.
Від відповідача надійшло заперечення (а.с.27-30), в якому відповідач зазначав, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення відповідають вимогам законодавства і підстави для їх скасування відсутні.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала з підстав викладених у запереченні.
Заслухавши представників позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позову, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що Шосткинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області було проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Стройбитсервіс» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства щодо нарахування і виплати заробітної плати та нарахування і сплати податку на доходи за період з 1 січня 2011 року по 31 березня 2013 року. Перевірку проведено на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.78.1.11, пункту 78.1 ст.78 Податкового кодексу України у зв'язку з отриманням постанови від 4 квітня 2013 року від СВ Шосткинського МВУМВС України у Сумській області про призначення позапланової виїзної перевірки ТОВ «Стройбитсервіс» відповідно до справи з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 7 лютого 2013 року №42013200280000009.
За результатами перевірки складено акт від 20 травня 2013 року №478/17-0202/23054903 (а.с.5-9).
З вказаного акту перевірки вбачається, що перевіркою встановлені порушення вимог підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, внаслідок чого ТОВ «Стройбитсервіс» занижено податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 2249,11 грн., у тому числі: за друге півріччя 2011 року на суму 330,00 грн., за 2012 рік на суму 1665,00 грн., за перший квартал 2013 року на суму 254,11 грн., та порушення вимог пункту 46.1 статті 46, пункту 51.1 статті 51 Податкового кодексу України, так як підприємством податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, (форма №1ДФ) подавались з недостовірними відомостями.
Матеріали перевірки були надіслані відповідачем правоохоронним органам.
20 вересня 2013 року ухвалою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області по справі №589/3076/13-кр провадження №1- кп/589/180/13р. Кравцова Анатолія Олександровича було звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку із зміною обстановки, кримінальну справу провадженням було закрито (а.с.31).
Як вбачається з матеріалів справи (а.с.54,55) вказана ухвала була вручена Шосткинській ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області 12 лютого 2014 року.
20 березня 2014 року Шосткинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0003631702, яким ТОВ "Стройбитсервіс" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 2811,39 грн., у т.ч.: за основним платежем - 2249,11 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 562,28 грн. (а.с.10) та № 0003641702, яким ТОВ "Стройбитсервіс" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 510,00 грн. (а.с.11).
Вказані податкові повідомлення-рішення були оскаржені позивачем в адміністративному порядку.
Рішенням про результати розгляду первинних скарг від 23 травня 2014 року № 7824/10/18-28-10-03-04-77-78/100ск/101ск (а.с.12-14) податкові повідомлення-рішення були залишені без змін та збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, визначену податковим повідомленням-рішенням Шосткинської ОДПІ від 20 березня 2014 року №0003631702, в частині застосованих штрафних санкцій на 1062,68 грн.
За наслідками вказаного рішення Шосткинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007111702 від 05 червня 2014 року, яким ТОВ "Стройбитсервіс" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 1062,68 грн. (а.с.15).
Рішенням про результати розгляду повторних скарг від 20 червня 2014 року № 11045/6/99-99-10-01-03-15 (а.с.16-17) податкові повідомлення-рішення, з урахуванням рішення про результати розгляду первинних скарг від 23 травня 2014 року № 7824/10/18-28-10-03-04-77-78/100ск/101ск, були залишені без змін.
Відповідно до п. 86.8. ст. 86 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до п. 86.9 ст. 86 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання розраховується контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи) або фізичної особи - підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким контролюючим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.
З урахуванням вищевказаних норм, суд зазначає, що дійсно відповідачем не був дотриманий вищевказаний десятиденний строк для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, однак суд зазначає, що пропущення вказаного строку прийняття податкових повідомлень-рішень не є безумовною підставою для скасування податкових повідомлень-рішень без наявності фактичних підстав для скасування податкових повідомлень-рішень, а саме: невірне застосування відповідачем норм податкового законодавства або невірне встановлення в ході перевірки фактичних обставин господарської діяльності позивача.
Суд зазначає, що представниками позивача в судовому засіданні не надавалися докази протиправності оскаржуваних податкових повідомлень-рішень по суті, а навпаки наголошувалося на тому, що свою позицію позивач обґрунтовує виключно порушенням відповідачем строків прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення відповідають вимогам ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства, а тому вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройбитсервіс" до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області про скасування податкових повідомлень-рішень -відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько
Повний текст постанови складено 12 вересня 2014 року