Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2014 р. Справа №818/2252/14
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області до комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" (далі - відповідач, КП районної ради "Тростянецька районна друкарня") податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 279721,39 грн та з податку на прибуток у розмірі 47888,63 грн, мотивуючи тим, що відповідач всупереч вимог п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України порушив строки сплати податків, у зв'язку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судове засідання представник позивача не прибув, у позовних вимогах просив розглянути справу без його участі.
У судове засідання представник відповідача не прибув, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання ним повістки про виклик, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі до суду не подав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно зі ст. ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.242-243).
Заборгованість у загальному розмірі 327610,02 грн виникла внаслідок несплати до бюджету в повному обсязі податкового зобов'язання з податку на додану вартість та по податку на прибуток. Відповідно до п. 54.1 ст. 54, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку. Така сума грошового зобов'язання вважається узгодженою. Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Так, відповідачем самостійно було подано податкові декларації з податку на прибуток за 2010 рік, I квартал 2011 року, II квартал 2011 року, II-III квартали 2011 року, II-IV квартали 2011 року, I квартал 2012 року, II квартал 2012 року, II-III квартали 2012 року II-IV квартали 2012 року (а.с.22-24,25-27,28-30,31-33,34-36,37-39,40-42,43-45,46-48), з податку на додану вартість за січень-грудень 2011 року, січень-грудень 2012 року, січень-грудень 2013 року, січень-травень 2014 року (а.с.54-75,86-103,104-107,116-135,138-182,199-213) та уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку виправленням самостійно виявлених помилок (а.с.76-81,82-85,108-111,112-115), якими визначено суму податкового зобов'язання, проте не сплаченого у встановлений строк у повному обсязі.
Як вбачається з матеріалів справи, 02.01.2013 р. позивачем була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток за звітний податковий період II-IV квартали 2011 року, I півріччя 2012 року та 9 місяців 2012 року, якою встановлено порушення, а саме неподання податкової звітності, чим, порушено п. 49.2, пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 152.9 ст. 152 Податкового кодексу України, порушення порядку заповнення податкової звітності з податку на прибуток, заниження грошового зобов'язання з податку на прибуток, порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України. За наслідками проведеної перевірки складено Акт № 34/1510/02468693 від 02.01.2013 р. (а.с.49-52).
На підставі акта перевірки Охтирською ОДПІ було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000171500 від 14.01.2013 р., яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою, - 490,20 грн (а.с.53).
Крім того, 26.01.2012 р. та 18.12.2012 р. позивачем були проведені камеральні перевірки податкової звітності з податку на додану вартість за 2011-2012 роки, якими встановлено порушення, а саме порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 та п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України. За наслідками проведених перевірок складено Акт від 26.01.2012 р. та Акт № 198/15/02468693 від 18.12.2012 р. (а.с.136,191-192).
На підставі актів перевірки Охтирською ОДПІ були прийняті податкові повідомлення-рішення: № 00000141601 від 03.02.2012 р., яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою, - 7484,82 грн та № 0000541601 від 25.12.2012 р., яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою, - 3967,77 грн (а.с.137,197).
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, вважається податковим боргом.
Відповідно до п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Оскільки зазначені податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку, визначена ними сума грошового зобов'язання є узгодженою та набула статусу податкового боргу.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу.
З метою погашення податкового боргу позивачем було виставлено КП районної ради "Тростянецька районна друкарня" податкову вимогу від 23.03.2009 р. № 1/38 на суму 31,92 грн та податкову вимогу від 22.04.2009 р. № 2/50 на суму 19735,29 грн (а.с.240,241), які були отримані уповноваженою особою відповідача, проте сума боргу не сплачена.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пп. 19-1.1.1, 19-1.1.22 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; здійснюють погашення податкового боргу.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою-розрахунком податкової заборгованості КП районної ради "Тростянецька районна друкарня" (а.с.14), копією облікової картки платника з податку на прибуток (а.с.15-21), копією облікової картки платника з податку на додану вартість (а.с.214-238) і складає 327610,02 грн, у т.ч.:
279721,39 грн - податку на додану вартість;
47888,63 грн - податку на прибуток.
Відповідно до ч. 1 п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та складає 327610,02 грн, що підтверджується матеріалами справи, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області до комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" (42600, Сумська область, м. Тростянець, вул. Горького, буд. 32, ідентифікаційний код 02468693) на користь держави податковий борг у розмірі 327 610,02 грн (триста двадцять сім тисяч шістсот десять грн 02 коп):
- податок на додану вартість у розмірі 279 721,39 грн (двісті сімдесят дев'ять тисяч сімсот двадцять одна грн 39 коп) код платежу 14010100, на р/р 31114029700388, одержувач - Державний бюджет, МФО 837013, код отримувача - 37344688, банк одержувача - ГУДКСУ в Сумській області м. Суми;
- податок на прибуток у розмірі 47 888,63 грн (сорок сім тисяч вісімсот вісімдесят вісім грн 63 коп), код платежу 11020201, на р/р 33217861700388, одержувач - Місцевий бюджет Тростянецького району, МФО 837013, банк одержувача - ГУДКСУ в Сумській області м. Суми.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах