Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2014 р. Справа №818/2238/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.
за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського міського центру зайнятості до Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути зі Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації (далі - відповідач) кошти, надлишково виплачені як матеріальне забезпечення ОСОБА_1 з вини роботодавця, в сумі 1269,01 грн. Свої вимоги мотивує тим, що перевіркою достовірності зазначених у довідках про середню заробітну плату ОСОБА_1 даних встановлено завищення відповідачем середньоденної заробітної плати ОСОБА_1 на 42,16 грн внаслідок включення до доходу у жовтні 2013 року суми матеріальної допомоги, нарахованої у листопаді 2013 року.
Відповідач в порушення ч. 3 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" не відшкодував у добровільному порядку Сумському міському центру зайнятості кошти, виплачені як матеріальне забезпечення, в сумі 1269,01 грн, які підлягають поверненню.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
У судове засідання відповідач не прибув, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання ним повістки про виклик, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі до суду не подав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи й оцінивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" 5 липня 2012 року N 5067-VI безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Судом встановлено, що 16.05.2014 р. ОСОБА_1 звернулася за сприянням у працевлаштуванні до Сумського міського центру зайнятості, з 20.05.2014 р. за заявою (а.с.7) їй надано статус безробітної, призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю.
Розрахунок допомоги по безробіттю ОСОБА_1 проводився на підставі довідки про середню заробітну плату від 21.05.2014 р. № 02/556, виданої Службою у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації, відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266.
У довідці від 21.05.2014 р. № 02/556 відповідачем середньоденна заробітна плата ОСОБА_1 визначена у розмірі 177,12 грн (а.с.9).
Згідно з новою довідкою відповідача від 23.06.2014 р. № 02/556 середньоденна заробітна плата ОСОБА_1 становить 134,96 грн (а.с.10).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 р. N 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 р. N 7-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 р. за N 232/16248, Сумським міським центром зайнятості у Службі у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації проведена перевірка достовірності зазначених у довідках про середню заробітну плату ОСОБА_1 даних, якою встановлено завищення відповідачем середньоденної заробітної плати ОСОБА_1 у довідці від 21.05.2014 р. № 02/556 на 42,16 грн внаслідок включення до доходу у жовтні 2013 року суми матеріальної допомоги, нарахованої у листопаді 2013 року. За наслідками проведеної перевірки складено Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 611 від 09.07.2014 р. (а.с.11).
Відповідно до п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центри зайнятості проводять перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених коштів повертаються роботодавцем.
З вини Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 під час перебування на обліку безробітною в Сумському міському центрі зайнятості згідно з довідкою-розрахунком виплаченої допомоги по безробіттю надлишково виплачено 1269,01 грн матеріального забезпечення (а.с.12).
Відповідно до п. 2 ч. 2, ч. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про прийняття на роботу працівників, розмір заробітної плати та використання робочого часу працівників, виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю, використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами. Достовірність зазначених у документах даних перевіряється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції. У разі подання недостовірних відомостей, передбачених пунктом 2 частини другої цієї статті, використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням встановленого порядку роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач повідомив відповідача про необхідність повернути на рахунки Сумського МЦЗ суму виплаченого матеріального забезпечення ОСОБА_1 (а.с.13). Дане повідомлення отримане відповідачем, проте у встановлений строк кошти не сплачені.
Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", Указу Президента України "Про Державну службу зайнятості України" від 16 січня 2013 року N 19/2013 Сумський міський центр зайнятості виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Невідшкодування зазначених витрат порушує інтереси держави, яка є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що кошти в сумі 1269,01 грн, надлишково виплачені як матеріальне забезпечення ОСОБА_1 з вини роботодавця, відповідачем у добровільному порядку не сплачені, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути зі Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації (40022, м. Суми, вул. Леваневського, 26, код 35384179) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, р/р 37170001000293 ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013, код 13996509) кошти в сумі 1269,01 грн (одна тисяча двісті шістдесят дев'ять грн 01 коп), надлишково виплачені як матеріальне забезпечення ОСОБА_1 з вини роботодавця.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах