ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
01 вересня 2014 р. № 813/4584/14
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря судового засідання Капустинської Н.М.
за участю:
представника позивача Сущак В.О.
представника відповідача Гнатишин А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України у м.Червонограді Львівської області до Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону про стягнення заборгованості в сумі 291 079,46 грн-,
Встановив:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області до Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону з вимогою стягнути з відповідача 291 079,46 грн. виплачених сум пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» на користь позивача.
Представником відповідача 30.07.2014 року подано клопотання про зупинення провадження у справі. В обґрунтування клопотання пояснив, що 16.05.2014 року відповідачем направлено до Конституційного суду України конституційне звернення про надання офіційного тлумачення положень абзаців четвертого та п'ятого підпункту 1 пункту 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», щодо визначення джерела відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам гірничорятувальних частин. 11.06.2014 року на адресу відповідача надійшло підтвердження від 04.06.2014 року № 41/1-16/1020 про направлення на розгляд колегії Конституційного суду України конституційного звернення. З врахуванням того, що конституційне звернення розглядатиметься Конституційним судом України, просив зупинити провадження у справі прийняття таким судом остаточного рішення щодо вищевказаного конституційного звернення.
В судовому засіданні представник позивача заперечила повністю щодо клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі.
Представник відповідача в судовому засіданні повністю підтримав подане клопотання про зупинення провадження у справі.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст.156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Згідно з п.4 ч.2 ст.156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі, зокрема, наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом
Судом встановлено, що 16.05.2014 року відповідач звернувся із конституційним зверненням до Конституційного суду України.
Відповідно до ч.1 ст.42 Закону України «Про конституційний суд України» конституційне звернення - це письмове клопотання до Конституційного Суду України про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.
Як встановлено зі змісту такого звернення, відповідач зазначив, що звернувся до Конституційного суду України з метою забезпечення реалізації та захисту конституційних прав гірничорятувальних загонів. Просив надати роз'яснення чи виключені гірничорятувальні частини із числа підприємств, що повинні покривати витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій в контексті абзацу 4 підпункту 1 пункту 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», та чи підлягає відшкодуванню виплата та доставка пільгових пенсій з 01 січня 2005 року за рахунок коштів державного бюджету України відносно гірничорятувальних частин в контексті п'ятого абзацу підпункту 1 пункту 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» незалежно від підстав призначення таких пенсій.
Таким чином, суд зважає на покликання представника відповідача на підставу зупинення провадження у справі передбачену п. 3 ч. 1 ст.156 КАС України, однак зауважує, що доказів відкриття провадження Конституційним судом України у справі за конституційним зверненням відповідача суду не надано.
З врахуванням того, що у разі відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням відповідача рішення Конституційного суду України матиме преюдиційне значення вирішення справи № 813/4584/14, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі на підставі п. 4 ч. 2 ст.156 КАС України - до прийняття Конституційним судом України остаточного рішення щодо конституційного звернення Львівсько-Волинського гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону з приводу офіційного тлумачення абзаців четвертого та п'ятого підпункту 1 пункту 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» направленого на розгляд колегії суддів Конституційного суду України.
Керуючись ст.ст. 156, 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Ухвалив:
Клопотання відповідача- задовольнити.
Провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Червонограді Львівської області про стягнення заборгованості з Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону - зупинити до прийняття Конституційним судом України остаточного рішення з приводу конституційного звернення Львівсько-Волинського гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону щодо офіційного тлумачення абзаців четвертого та п'ятого підпункту 1 пункту 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».
Сторонам при отриманні доказів, що вказуватимуть на відсутність обставин, які були підставою для зупинення провадження у справі №813/4584/14, письмово повідомити суд з наданням відповідних письмових документів.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.