ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" серпня 2014 р. Справа № 809/2506/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Візінському М.В.
за участю:
представника позивача - Василика А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду,
до відповідача: Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" в особі Сколівського військового лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат"
про стягнення заборгованості в сумі 10063,07 грн, -
ВСТАНОВИВ:
Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду (надалі також - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" в особі Сколівського військового лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (надалі також - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 10063,07 грн.
Позов мотивований тим, що за результатами перевірки встановлено неправомірно витрачену вартість наданих соціальних послуг в сумі 6006,00 грн, в результаті застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 3003,00 грн. Через несплату вищевказаних сум, до відповідача застосовано пеню та штраф в загальному розмірі 1054,07 грн. Оскільки відповідачем, заборгованість що утворилася в розмірі 10063,07 грн, станом на день розгляду справи не сплачена, просить стягнути її в судовому порядку.
Представник позивача, вимоги викладені в адміністративному позові підтримав в повному обсязі. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, правом на подання заперечення проти позову не скористався, проте, факсограмою, направив суду чергове клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із неможливістю явки уповноваженого представника (а.с.33-37). З цього приводу суд зазначає, що клопотання даного змісту відповідачем направлене вже вдруге, і враховуючи повторність, не може вважатися обґрунтованим, адже участь представника відповідача в іншому судовому засіданні не є об'єктивною причиною повторної неявки останнього в дане судове засідання з тих самих підстав. Вказані клопотання про відкладення розгляду справи суд оцінює як такі, що спрямовані на затягування судового розгляду даної адміністративної справи та порушення строків, передбачених частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України. З цих підстав, керуючись частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає повторне неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, а тому справа підлягає розгляду на підставі наявних у ній доказів за такої явки сторін.
Розглянувши адміністративний позов, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Державне підприємство «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» зареєстроване 31.07.2007 року, як відокремлений підрозділ (а.с.10-11). Структурним підрозділом Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат», без прав юридичної особи є Сколівський військовий лісгосп.
Сколівський військовий лісгосп ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" зареєстрований як страхувальник у Стрийській міжрайонній виконавчій дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 22.01.2002р. за №460100001114, що підтверджується копією заяви та карткою страхувальника (а.с.12-13).
Директором виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування, на підставі Акту «Про результати планової перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» від 28.02.2014р., винесено Рішення від 19.03.2014р. № 40 "Про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності" (а.с.14), відповідно до якого відповідачем неправомірно витрачена вартість наданих соціальних послуг в сумі 6006,00 грн, та на підставі ч.1 ст.30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240-III від 18.01.2001 року (надалі також - Закон №2240), застосовано фінансові санкції - штраф за порушення порядку використання страхових коштів в сумі 3003,00 грн. Всього на загальну суму 9009,00 грн.
Вищевказане рішення, отримане відповідачем 21.03.2014р. (а.с.41) та не оскаржувалось.
Згідно з ч.2 ст.22 Закону № 2240, страхувальники зобов'язані у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені у статті 30 Закону №2240.
Однак, відповідач страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку, а також фінансові санкції у 10-ти денний строк після отримання даного рішення позивача, не перерахував, тому на підставі п.6 ч.1 ст.28, ч.1 ст. 30 Закону №2240 директором, виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду 17.04.2014р. винесено Рішення №5/40 (а.с.15), згідно якого, до відповідача застосовані фінансові санкції: пеня в сумі 153,17 грн та штраф за несвоєчасне повернення коштів Фонду в сумі 900,90 грн. Всього на загальну суму 1054,07 грн, що підтверджується довідкою-розрахунком від 17.04.2014 року (а.с.39).
Рішення від 17.04.2014 №5/40 отримане відповідачем 23.04.2014 (а.с.42), ним не оскаржувалося, а тому суми фінансових (штрафних) санкцій вважаються узгодженими.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача, згідно з винесеними рішеннями становить 10063,07 грн (9009,00 грн + 1054,07 грн).
На день подання адміністративного позову, заборгованість в сумі 10063,07 грн., відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою №06-16-2371 від 06.08.2014 року (а.с.38).
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240-III від 18.01.2001 року відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.
Відповідно до пунктів 3 та 4 частини 2 статті 27 Закону № 2240 страхувальник зобов'язаний, зокрема: надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону; вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.
Частиною 1 статті 30 Закону №2240 передбачено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно з частиною 2 статті 22 Закону №2240, страхувальники, інші отримувачі коштів Фонду зобов'язані у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені у статті 30 цього Закону.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 28 Закону №2240, страховик має право, в тому числі, накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.
Статтею 8 Закону №2240 встановлено, що спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Таким чином, судом встановлено наявність заборгованості перед позивачем в сумі 10063,07 грн, яка станом не момент розгляду даної адміністративної справи не погашена, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" в особі Сколівського військового лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (ідентифікаційний код 08033772) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ідентифікаційний код 25249982) заборгованість в сумі 10063 (десять тисяч шістдесят три) гривні 07 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 01.09.2014 року.