Постанова № 40493819, 22.08.2014, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2014
Номер справи
809/2576/14
Номер документу
40493819
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" серпня 2014 р. справа № 809/2576/14

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Чуприни О.В.

за участю секретаря судового засідання Драгомирецького І.М.

представника позивача: Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області - Троян В.С.,

представника відповідача: Долинського районного центру зайнятості - Гаврилишин І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області до Долинського районного центру зайнятості про визнання протиправними дій щодо видачі направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Івано-Франківським окружним адміністративним судом 05.08.2014 року відкрито провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області (далі по тексту - позивач) до Долинського районного центру зайнятості (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправними дій щодо видачі направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року та зобов'язання до вчинення дій.

Позов мотивовано тим, що відповідачем в порушення вимог статті 49 Закону України "Про зайнятість населення", статей 26, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" протиправно ІНФОРМАЦІЯ_3 року видано корінець направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію по громадянці ОСОБА_3 Позивач вважає, що відповідач грубо проігнорував норми Законів України, що дають право на оформлення дострокового виходу на пенсію ОСОБА_3 за віком і незаконно видав по зазначеній громадянці направлення для дострокового виходу на пенсію, в якому, серед інших порушень, послався на статтю 26 Закону України "Про зайнятість населення", редакція якого втратила чинність 01.01.2013 року. Вказує на те, що стаття 49 Закону України "Про зайнятість населення" гарантує право на достроковий вихід громадянам за відповідних трудових умов на пенсію виключно за віком із досягненням відповідного віку та необхідного страхового стажу, які у спірних відносинах становлять 58 років і 6 місяців (півтора року до 60 років) і - 30 років відповідно. На момент видачі спірного направлення ОСОБА_3 не досягла вказаного віку і не здобула необхідний страховий стаж, визначений статтями 26, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для виходу на пенсію за віком без будь-яких пільгових умов. У зв'язку із вказаним просить суд визнати протиправними дії Долинського районного центру зайнятості щодо видачі направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року та зобов'язати відповідача скасувати вказане вище направлення по громадянці ОСОБА_3

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, подавши додаткове письмове пояснення на обґрунтування своїх позовних вимог (а.с. 36-39). У засіданні зазначив про необґрунтоване посилання відповідача щодо наявність у ОСОБА_3 права на оформлення пенсії на пільгових умова, відповідно до вимог статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Дане пояснення обґрунтував тим, що дійсно ОСОБА_3 здобула необхідний пільговий страховий стаж на роботі із шкідливими умовами праці для призначення пенсії на підставі статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", втім зазначена особа не досягла відповідного віку (50 років), з якого можливе призначення такої пенсії. Однак, дані доводи відповідача не мають відношення до спірних відносин так як стаття 49 Закону України "Про зайнятість населення", яка надає можливість територіальним органам із зайнятості населення звертатися до Пенсійного фонду України із клопотаннями для оформлення дострокового виходу на пенсію, гарантує громадянам право на достроковий вихід на пенсію виключно за віком на загальних умов, без урахування встановлених іншим законом порядку призначення пільгової пенсії. Самостійне розширення відповідачем змісту коментованої норми Закону України "Про зайнятість населення" не надає право на застосування законодавчо встановленої можливості віднімати півтора року від визначеного законом пільгового віку і пільгового страхового стажу, який встановлений для призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Просив позов задовольнити повністю.

Представник відповідача заперечила по суті заявлених позовних вимог, подавши письмове заперечення (а.с. 22-23). В судовому засіданні пояснила, що посадові особи Долинського районного центру зайнятості при прийнятті рішення (внесення направлення) для оформлення ОСОБА_3 дострокового виходу на пенсію керувалися даними персоніфікованого обліку застрахованих осіб та даними із трудової книжки вказаної громадянки. Зазначила, що ОСОБА_3, пропрацювавши дояркою (оператором машинного доїння), на момент звернення до відповідача, відповідно до норм статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" отримала право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, так як мала необхідний трудовий стаж 20 років. Мінімальний вік особи, з досягненням якого призначається така пенсія повинен становити не менше 50 років. Втім, ОСОБА_3 як працівнику, трудовий договір з якою був розірваний з ініціативи роботодавця у зв'язку із скороченням чисельності працівників, якій на день вивільнення залишилося не більше півтора року до пенсійного віку, статтею 49 Закону України "Про зайнятість населення" гарантується право на достроковий вихід на пенсію. На день звернення до відповідача, ІНФОРМАЦІЯ_3 року, ОСОБА_3 досягла віку 48 років і 11 місяців, який підпадає під положення частини 1 статті 49 коментованого Закону. А тому районним центром зайнятості за особистою заявою громадянки ОСОБА_3 видано клопотання про достроковий вихід її на пенсію. В свою чергу, Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області зобов'язане розглядати направлення на достроковий вихід на пенсію або відмовити у призначенні пенсії за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Водночас позивач не має права на звернення до суду із позовними заявами про скасовувати чи визнання неправомірними дій територіальних органів, які забезпечують зайнятість населення. Просила у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Судом встановлено, що 05.11.2013 року фермерським господарством "Нива" громадянку ОСОБА_4 звільнена з роботи з посади доярка (оператор машинного доїння) (зворотній бік а.с. 27).

В подальшому, після звільнення ІНФОРМАЦІЯ_3 року громадянкою ОСОБА_4 подано до відповідача заяву про видачу направлення (клопотання) для оформлення дострокового виходу на пенсію (зворотній бік а.с. 24, а.с. 25).

Долинський районний центр зайнятості за результатами розгляду заяви, ІНФОРМАЦІЯ_3 року, прийняв владне управлінське рішення, видавши ОСОБА_4 направлення для дострокового виходу на пенсію №09551404160005 (а.с. 7).

28.05.2014 року Управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області відмовлено у достроковому призначенні громадянці ОСОБА_4 пенсії згідно статті 26 Закону України "Про зайнятість населення". Відмову оформлено у корінці направлення відповідача від ІНФОРМАЦІЯ_3 року №09551404160005 (а.с. 8, 24).

Із змісту направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року слідує, що направлення виписане на підставі пункту "г" статті 26 Закону України "Про зайнятість населення". В даному направленні відповідач на обґрунтування підстав необхідності оформлення дострокового виходу на пенсію вказує на те, що ОСОБА_3 вивільнено згідно пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України, яка зареєстрована в державній службі зайнятості, як така, що шукає роботу (а.с. 7).

Також, суд вказує на те, що у оскаржуваному направленні відповідач здійснив посилання на статтю 26 Закону України "Про зайнятість населення", втім, на час виникнення спірних відносин достроковий вихід на пенсію регламентується статтею 49 вказаного Закону, яка втім є ідентичною за своїм правовим змістом до попередньої редакції Закону, викладеної в статті 26.

Правовідносини з приводу предмету адміністративного позову між позивачем та відповідачем врегульовані положеннями Законів України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і "Про пенсійне забезпечення".

Стаття 49 Закону України "Про зайнятість населення" врегульовує відносини та надає особливі гарантії для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці.

Зокрема, частина 1 статті 49 коментованого Закону вказує на те, що працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи роботодавця у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, та військовослужбовцям, звільненим з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, яким на день вивільнення залишилося не більше півтора року до встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до законів України "Про державну службу", "Про статус народного депутата України", "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність", за умови їх реєстрації в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та відсутності підходящої роботи гарантується право на достроковий вихід на пенсію, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Таким чином, положення частини 1 статті 49 Закону України "Про зайнятість населення" відсилають до умов і обставин, які визначені статтею 26 і абзацом першим частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено умови призначення пенсії за віком.

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років (абзац перший статті 26 вказаного Закону).

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Абзацом першим частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі зменшується на розмір зазначеної пенсії.

Аналіз коментованих норм в їх системному зв'язку вказує на те, що особі гарантується право на достроковий вихід на пенсію за умови:

- розірвання з працівником за відповідних умов з ініціативи роботодавця трудового договору, і якому на день вивільнення залишилося не більше півтора року до встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку (60 років) або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до законів України "Про державну службу", "Про статус народного депутата України","Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність";

- відповідної реєстрації звільнено працівника (особи) в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;

- відсутності підходящої роботи, яку повинно віднайти територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції;

- наявності відповідного страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (35 років для чоловіків, 30 років для жінок).

Як з'ясовано судом, ОСОБА_3 звільнена роботодавцем на підставі частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України у зв'язку з скорочення чисельності працівників, що підтверджується копією трудової книжки (а.с. 27-28).

Щодо пенсійного віку з'ясовано, що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, а отже станом на момент внесення спірного подання ОСОБА_3 виповнилося 48 років і 11 місяців (а.с. 9-12). Таким чином, ОСОБА_3 на день вивільнення (05.11.2013 року) не досягла 58 років і 6 місяців, тобто віку, якого частина 1 статті 49 Закону України "Про зайнятість населення" і стаття 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлює вік, з досягненням якого особи отримують право на пенсію за віком (60 років).

Відповідачем не надано будь-яких доказів на підтвердження обставини перебування ОСОБА_3 на державній службі, обрання народним депутатом, службі в органах прокуратури або доказів про зайняття науково-технічною діяльністю, що давало б їй можливість достроково отримати право на призначення пенсії.

Судом встановлено факт перебування громадянкою ОСОБА_3 на обліку в Долинському районному центрі зайнятості.

В судовому засіданні представником відповідача не надано жодних документів чи доказів на підтвердження відсутності підходящої роботи, та які б підтвердили факт прийняття будь-якого рішення для вирішення працевлаштування громадянки ОСОБА_3

Не підтверджено наявність у ОСОБА_3 необхідного страхового стажу - не менше 30 років, наявність якого, передбачена абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Згідно даних довідки позивача від 11.04.2014 року №1885/03 загальний страховий стаж вказаної громадянки становив 29 років 1 місяць і 24 дня (а.с. 26).

Підсумовуючи наведене відповідачем не доведено обґрунтованість виданого громадянці ОСОБА_3 направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію, так як остання не досягла віку, визначеного в статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та не здобула необхідного страхового стажу, який визначений абзацом першим частини першої статті 28 того ж Закону.

Законодавцем визначено чіткий перелік обставин і умов, які в їх сукупності необхідні для направлення особи до територіальних органів Пенсійного фонду України з метою оформлення дострокового виходу на пенсію.

Недотримання відповідачем норм Законів України "Про зайнятість населення" і "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"є підставою для задоволення позовних вимог про протиправність дії Долинського районного центру зайнятості щодо видачі направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року №09551404160005, виданого громадянці ОСОБА_3

Суд погоджується із доводами представника позивача про необґрунтоване посилання відповідачем щодо наявність у ОСОБА_3 права на оформлення пенсії на пільгових умова, відповідно до вимог статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Дійсно ОСОБА_3 здобула необхідний пільговий страховий стаж на роботі із шкідливими умовами праці для призначення пенсії на підставі статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", втім зазначена особа не досягла відповідного віку (50 років), з якого можливе призначення такої пенсії.

Такі доводи відповідача, на переконання суду, не мають відношення до спірних відносин так як стаття 49 Закону України "Про зайнятість населення", яка надає можливість територіальним органам із зайнятості населення звертатися до Пенсійного фонду України із клопотаннями для оформлення дострокового виходу на пенсію, гарантує громадянам право на достроковий вихід на пенсію виключно за віком на загальних умов, без урахування встановлених іншим законом порядку призначення пільгової пенсії. Самостійне розширення відповідачем змісту коментованої норми Закону України "Про зайнятість населення" не надає право на застосування законодавчо встановленої можливості віднімати півтора року від визначеного законом пільгового віку і пільгового страхового стажу, який встановлений для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Долинський районний центр зайнятості скасувати направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року по громадянці ОСОБА_4, суд вказує на наступне.

Направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію №09551404160005 відповідачем видано ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Позивачем, розглядаючи дане подання, 28.05.2014 року прийнято рішення про відмову ОСОБА_4 в достроковому призначенні пенсії згідно статті 26 (49) Закону України "Про зайнятість населення", що оформлено відповідним записом в корінці направленні №09551404160005 (а.с. 8).

На переконання суду дане направлення є актом одноразового застосування і вичерпує свою дію фактом його розгляду у встановленому законом порядку.

Фактично, на момент відкриття судом провадження у справі направлення від ІНФОРМАЦІЯ_3 року №09551404160005 вичерпало свою правову дію у зв'язку з його розглядом і прийняттям по ньому позивачем відповідного владного управлінського рішення.

У зв'язку з вказаним не підлягають до задоволення позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача скасувати направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Щодо наявності в Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області права на звернення до суду із даним позовом, суд зазначає наступне.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій тощо. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження. Тобто повідомлення після винесення рішення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження є не правом, а обов'язком управління і після цього рішення предмет спору не вичерпується, а переходить в другу площину.

Відповідно до частини 1 статті 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійний фонд України є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

Кошти Пенсійного фонду відповідно до статті 73 згаданого Закону використовуються на виплату пенсій, передбачених цим Законом, надання соціальних послуг, передбачених цим Законом, фінансування адміністративних витрат, пов'язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду, оплату послуг з виплати та доставки пенсій, формування резерву коштів Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 1.1 розділу 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року №8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах є органами Фонду, підпорядкованими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Серед основних завдань управління, відповідно до пункту 2.1 згаданого Положення, зокрема, є: облік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення; призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством; ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці; удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, визначають, що одним із основних завдань органів Пенсійного фонду України є призначення, перерахунки і виплати пенсій.

За змістом вимог статті 23 Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Згідно частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

У відповідності до вимог частини 3 статті 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України. Спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень підпадають під юрисдикцію адміністративних судів (пункт 3 частини 2 статті 17 КАС України).

Всі вище перелічені нормативно-правові акти дають право позивачу на звернення з адміністративним позовом до суду та визначають предмет публічно-правового спору у спірних відносинах.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Долинського районного центру зайнятості Івано-Франківської області щодо видачі направлення для оформлення дострокового виходу на пенсію від ІНФОРМАЦІЯ_3 року №09551404160005, виданого громадянці ОСОБА_3.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Складання постанови в повному обсязі було відкладено на 5 днів. У зв'язку із вказаним постанова в повному обсязі виготовлена 27.08.2014 року.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.