копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2014 р. Справа № 804/7215/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Олійника В.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Інгулецького районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
23 травня 2014 року Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Інгулецького районного центру зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з громадянки ОСОБА_1 на користь Інгулецького районного центру зайнятості р/р 37177001012647 ГУ ДКСУ України у Дніпропетровській області, код ОКПО 37665169, МФО 805012 незаконно отримані кошти у сумі 1 110, 85 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач ОСОБА_1 з 21.06.2011 р. по 19.03.2012 р. перебувала як безробітна на обліку в Інгулецькому районному центрі зайнятості. В результаті проведення звірки даних з даними ДПА по ОСОБА_1 було виявлено відомості по факту приховання договорів цивільно-правового характеру № 96 МФ від 12.01.2012р. та № 96 МФ від 01.03.2012р., з отриманням доходу в період перебування на обліку в центрі зайнятості, що призвело до незаконного отримання особою виплати матеріального забезпечення на період безробіття в розмірі 1 210 грн. 85коп. 14.12.2012 року Інгулецьким РЦЗ було складено акт № 112/137 розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», яким було встановлено, що відповідач ОСОБА_1 мала трудові відносини та отримувала заробітну плату в ТОВ «М.С.Л.» з 12.01.2012 року по 18.05.2012 року.
Інгулецьким РЦЗ було запропоновано ОСОБА_1 добровільно повернути незаконно отримані кошти, але в добровільному порядку ОСОБА_1 сплачено лише 100,00 грн. Тобто заборгованість відповідача складає 1 110,85 грн.
Згідно зі ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про розгляд справи у скороченому провадженні, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Відповідач заперечення на позов протягом десяти днів не надав, позов не визнав.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд доходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_1 з 21.06.2011 р. по 19.03.2012 р. перебувала як безробітна на обліку в Інгулецькому районному центрі зайнятості.
Відповідно до п. 2 ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III, 02.03.2000 р. право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Наказом від 21.06.2011 року № НТ 110621 Інгулецького районного центру зайнятості відповідачу був наданий статус безробітного відповідно до п.п.2, 4 ст.22 та п.2 ст. 23 Закону № 1533-III та призначена матеріальна допомога на випадок безробіття з дня отримання статусу безробітного.
Відповідно до ст. 12 Закону № 1533-III центри зайнятості контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.
У відповідності до «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.03.2009 року за № 232/16248, та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було проведено звірку даних з даними ДПА по ОСОБА_1 В результаті чого було виявлено відомості по факту приховування договорів цивільно-правового характеру № 96 МФ від 12.01.2012 р. та № 96 МФ від 01.03.2012 р., з отриманням доходу в період перебування на обліку в центрі зайнятості, що призвело до незаконного отримання особою виплати матеріального забезпечення на період безробіття в розмірі 1 210 грн. 85 коп.
14.12.2012 року Інгулецьким РЦЗ було складено акт № 112/137 розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», яким було встановлено, що відповідач ОСОБА_1 мала трудові відносини та отримувала заробітну плату в ТОВ «М.С.Л.» з 12.01.2012 року по 18.05.2012 року.
В результаті звірки з даними ДПА та згідно акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідачем порушено умови реєстрації в центрі зайнятості, надання статусу безробітного, призначення, нарахування та виплати допомоги по безробіттю.
19.03.2012 р. ОСОБА_1 було знято з обліку в Інгулецькому РЦЗ у зв'язку з працевлаштуванням.
Інгулецьким РЦЗ було запропоновано відповідачу добровільно повернути незаконно отримані кошти у сумі 1 210 грн. 85 коп., але в добровільному порядку остання сплатила лише 100,00 (сто) грн. Тобто заборгованість відповідача складає 1 110,85 грн.
В пам'ятці безробітного громадяни попереджаються, що у разі отримання допомоги незаконним шляхом і відмови від добровільного повернення отриманих сум служба зайнятості має право стягнути цю суму у судовому порядку.
Відповідно до ст. 36 Закону № 1533-III застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов'язана повідомити про це державну службу зайнятості.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Інгулецький районний центр зайнятості утворений з метою забезпечення комплексного вирішення питань регулювання зайнятості населення, професійної орієнтації, професійного навчання, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян на підвідомчій території.
Неповернення коштів до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття порушує державні інтереси в сфері соціального захисту населення в частині професійного навчання, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян і завдає державі шкоду.
У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача суми заборгованості та задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Інгулецького районного центру зайнятості на р/р 37177001012647 ГУ ДКСУ України у Дніпропетровській області, код ОКПО 37665169, МФО 805012 незаконно отримані кошти у сумі 1 110, 85 грн. (одна тисяча сто десять гривень вісімдесят п'ять копійок).
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 29 серпня 2014 року. Суддя З оригіналом згідно. Помічник суддіВ.М. Олійник В.М. Олійник Е.Г. Лоба