Ухвала суду № 40478677, 30.07.2014, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
30.07.2014
Номер справи
2-а/1017/4363/12
Номер документу
40478677
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

30.07.2014 Єдиний унікальний № 2-а/1017/4363/12

УКРАЇНА

МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Іменем України

Єдиний унікальний № 1017/4363/12

Провадження 6а/371/6/14

30 липня 2014 року м. Миронівка

Миронівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Рудика Ю.В.

при секретарі Семерей Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області про зміну способу і порядку виконання рішення

в с т а н о в и в :

До суду з таким поданням звернувся головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області мотивуючи подання тим , що 3 червня 2014 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження № 43569426 з примусового виконання виконавчого листа Миронівського районного суду Київської області № 2-а - 1017/4363/12 від 5 березня 2014 року про зобов»язання Управління пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, щомісячної доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із розрахунку мінімального розміру заробітної плати з 28 травня 2011 року по 22 липня 2011 року з урахуванням проведених у цей термін виплат; зобов'язано Управління Пенсійного фонду України У Миронівському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячної додаткової пенсії за шкоду , заподіяну здоров'ю , як особі , віднесеній до категорії 4, відповідно до статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, за період з 28 травня 2011 року по 22 липня 2011 року з урахуванням проведених у цей термін виплат.

Виконання рішення даної категорії, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», здійснюється органом державної виконавчої служби, шляхом накладення штрафних санкцій та направлення подання про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду. Однак, зазначені штрафні санкції не забезпечують фактичного та повного виконання рішення суду та виконати рішення в повному обсязі неможливо, а тому головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області звернувся до суду з заявою про зміну способу і порядку виконання рішення суду шляхом винесення ухвали ( із видачею нового виконавчого листа) про стягнення коштів за виконавчим документом з Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області на користь ОСОБА_2 у відповідності із здійсненим перерахунком, , а саме 1896, 08 грн.

Про розгляд заяви про зміну способу і порядку виконання рішення суду головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області повідомлявся належним чином, до суду не з'явився. Його неявка не є перешкодою для розгляду клопотання.

Суд, дослідивши письмові матеріали, надані заявником на підтвердження своїх вимог , оглянувши матеріали справи № 2-а/1017/4363/12 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобовязання провести перерахунок пенсії та доплат прийшов до висновку , що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено , що відповідно до постанови Миронівського районного суду Київської області від 7 грудня 2012 року задоволено частково позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобовязання провести перерахунок пенсії та доплат.

Визнано протиправною відмову управління Пенсійного Фонду України у Миронівському районі Київської області у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, віднесеній до категорії 4, щомісячної доплати до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, згідно положень статтей 39 та 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю щомісячної доплати до пенсії відповідно до статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 28 травня 2011 року по 22 липня 2011 року із розрахунку мінімального розміру заробітної плати, встановленого Законами України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік та з урахуванням проведених в цей термін виплат .

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, віднесеній до категорії 4, відповідно до статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 28 травня 2011 року по 22 липня 2011 року з урахуванням проведених в цей термін виплат .

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 4 грудня 2013 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області залишено без задоволення , а постанову Миронівського районного суду Київської області від 7 грудня 2012 року - без змін.

На виконання постанови Миронівського районного суду Київської області від 4 березня 2014 року позивачу ОСОБА_2 видано виконавчий лист.

Постановою від 3 червня 2014 року старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області Шмідт К. В. відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-а/1017/4363/12 виданого 4 березня 2014 року.

Зазначене рішення не виконано.

Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.

З наведеної норми вбачається , що суд може змінити спосіб виконання рішення в ході примусового виконання судового рішення і лише у виняткових випадках, за наявності обставин, що ускладнюють його виконання за умови надання достатніх доказів наявності таких обставин.

Зміна способу або порядку виконання може відбуватися у заміні одного заходу примусового виконання судового рішення іншим. Разом з тим , заявником не надано відповідних доказів наявності обставин , що ускладнюють виконання судового рішення. Крім того, під порядком виконання рішення слід розуміти законодавчу послідовність і зміст виконавчих дій державним виконавцем, а також права і обов'язки суб'єктів виконавчого провадження під час їх вчинення.

Під зміною способу та порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановлених судом. Суд, за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду. Під обґрунтованими підставами слід розуміти наявність обставин, які є об'єктивно непереборними , тобто такими , що ускладнюють або унеможливлюють виконання рішення суду у раніше встановлений судом спосіб. Наявність таких обставин має бути підтверджено належними та допустимими доказами.

Крім того, відповідно до ст. 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який набрав законної сили з 1 січня 2013 року держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є в тому числі державний орган.

Ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» визначені особливості виконання судових рішень про стягнення коштів з державного бюджету, відповідно до якої виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", із заявою про виконання рішення суду.

Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо стягувач подав не всі необхідні для перерахування коштів документи та відомості, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти днів з дня надходження заяви повідомляє в установленому порядку про це стягувача.

У разі неподання стягувачем документів та відомостей у місячний строк з дня отримання ним повідомлення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, повертає заяву стягувачу.

Постановою Миронівського районного суду Київської області від 7 грудня 2012 року кошти з відповідача - управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі не стягувалися. Заявником не наведено доказів про існування виняткових обставин, що можуть ускладнити або унеможливити виконання рішення суду у раніше встановлений судом спосіб.

Крім того, запропонований заявником спосіб і порядок виконання рішення суду приведе до зміни правових наслідків ухваленого рішення, що є недопустимим, а тому суд вважає, що відсутні правові підстави для зміни способу, порядку виконання постанови Миронівського районного суду Київської області від 7 грудня 2012 року, запропонованого заявником і в задоволенні подання необхідно відмовити.

Керуючись ст.. 263 КАС України, суд

у х в а л и в :

відмовити у задоволенні подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області про зміну способу і порядку виконання рішення Миронівського районного суду Київської області від 7 грудня 2012 року.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з часу отримання сторонами її копії через Миронівський районний суд .

Суддя Підпис Ю.В. Рудик

Згідно з оригіналом

Суддя Ю.В. Рудик