Ухвала суду № 40475177, 08.09.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2014
Номер справи
817/611/14
Номер документу
40475177
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Сало А.Б.

Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.

УХВАЛА

іменем України

"08" вересня 2014 р. Справа № 817/611/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Охрімчук І.Г.

суддів: Зарудяної Л.О.

Кузьменко Л.В.

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "11" квітня 2014 р. у справі за позовом Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради до Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними дій та скасування податкового повідомлення - рішення

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2014р. Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради звернулось до суду з позовом про визнання протиправними дій податкового органу щодо проведення перевірки своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності, за наслідками яких складено акт за №14 від 28.01.2013р., визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ у м.Рівному РО ДПС №0000241543 від 31.01.2013р. Обґрунтовуючи позовні вимоги позивача вказує, зокрема, що всупереч Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004р. №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 29.03.2004р. за №377/89/76, податковий орган самостійно змінив призначення платежів, що визначалися позивачем в платіжних дорученнях в результаті чого, штучно у квітні, травні 2012р. виникала заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності, як наслідок було безпідставно застосовано штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасну сплату. Також, зазначає, що самостійна зміна податковим органом призначень платежів призвела до викривлення показників задекларованих та сплачених сум орендної плати у обліковій карточці платника податку за 2009-2011рр.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 11.04.2014р. адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби від 31.01.2013 №0000241543. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати та прийняти нове про відмову в задоволенні позовних вимог Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради. Посилаючись на приписи п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України, скаржник вважає, що дії податкового органу щодо спрямування сум сплачених відповідно до платіжних доручень позивача за 2011 рік на погашення податкового боргу по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за попередній період є правомірними та законними.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дослідивши докази, зібрані в матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення скарги з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Судом встановлено, що ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС було проведено перевірку своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності Управлінням капітального будівництва ВК РМР. За наслідками проведення перевірки ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС складено акт про своєчасність сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності від 28.01.2013р. №14 (далі по тексту - акт перевірки). У відповідності до акту перевірки податковим органом проведено перевірку своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі з земельні ділянки державної та комунальної власності на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Приймаючи податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 31.01.2013р. №0000241543, яким Управління капітального будівництва ВК РМР на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб визначеного п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) та на підставі ст.126 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) за затримку на 211 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 70743,20 грн. зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14148,64 грн. за платежем орендна плата з юридичних осіб.

Як вбачається з акта перевірки від 28.01.2013р. №14 ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС стверджує, що Управлінням капітального будівництва ВК РМР в порушення п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями) затримано сплату узгодженої суми податкового зобов'язання нарахованого у звітній податковій декларації з плати за землю (орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) від 20.02.2012р. №9006711616; у звітній податковій декларації з плати за землю (орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 20.03.2012р. №9013054236, а саме: на 204 дні по строку сплати 30.05.2012р., фактично погашено 20.12.2012р. на суму 10000,00 грн.; на 209 днів по строку сплати 30.05.2012р., фактично погашено 25.12.2012р. на суму 40000,00 грн.; на 211 днів по строку сплати 30.05.2012р., фактично погашено 27.12.2012р. на суму 4574,70 грн.; на 183 дні по строку сплати 30.06.2012р., фактично погашено 30.12.2012р. на суму 16168,50 грн.

ДПІ у м. Рівному Рівненської області ДПС стверджує про несвоєчасність сплати Управлінням капітального будівництва ВК РМР узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності за квітень, травень 2012р.

Розглядаючи питання про законність та обґрунтованість винесення податковим органом податкового повідомлення-рішення форми «Ш» від 31.01.2013р. №0000241543 за затримку на 211 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб, суд апеляційної інстанції враховує наступне.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями). Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п.288.2 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями). Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.288.3 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями). Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п.288.4 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу (п.288.7 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями). Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями). Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців) (п.285.2 ст.285 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п.287.1 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Судом встановлено, що у відповідності до поданих податкових декларацій за 2012р. Управління капітального будівництва ВК РМР задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у наступних розмірах.

У відповідності до поданої 20.02.2012р. основної звітної декларації за 2012р. Управлінням капітального будівництва ВК РМР задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за квітень у розмірі 47648,55 грн., за травень у розмірі 47648,55 грн. (а.с.25-28, т.1). Відповідно до поданої 20.03.2012р. нової звітної декларації за 2012р. Управлінням капітального будівництва ВК РМР задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за квітень у розмірі 15177,23 грн., за травень у розмірі 15177,23 грн. (а.с.35-37, т.1). У відповідності до поданої 17.05.2012р. уточнюючої декларації за 2012р. Управління капітального будівництва ВК РМР задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за квітень у розмірі 43646,73 грн., за травень у розмірі 42302,23 грн.. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2012р. (позитивне значення (р.14 - р.13)) за квітень у сумі 4001,82 грн., за травень у сумі 5346,32 грн.. Розмір завищення (переплата) податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності минулих податкових періодів за квітень, травень становить 0,00 грн..

Згідно з поданої 28.08.2012р. уточнюючої декларації за 2012р. Управління капітального будівництва ВК РМР задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за квітень у розмірі 13607,21 грн., за травень у розмірі 7327,22 грн.. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2012р. (позитивне значення (р.14 - р.13)) за квітень у сумі 1570,02 грн., за травень у сумі 7850,01 грн.. Розмір завищення (переплата) податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності минулих податкових періодів за квітень становить 1570,02 грн., за травень - 7850,01 грн..

28.08.2012р. в уточнюючій декларації за 2012р. Управління капітального будівництва ВК РМР задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за квітень у розмірі 42769,55 грн., за травень у розмірі 41425,05 грн.. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2012р. (позитивне значення (р.14 - р.13)) за квітень у сумі 877,18 грн., за травень у сумі 877,18 грн.. Розмір завищення (переплата) податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності минулих податкових періодів за квітень становить 877,18 грн., за травень - 877,18 грн..

У відповідності до поданої 10.10.2012р. уточнюючої декларації Управління капітального будівництва ВК РМР задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за квітень у розмірі 42769,55 грн., за травень у розмірі 41425,05 грн.. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2012р. (позитивне значення (р.14 - р.13)) за квітень, травень у сумі 0,00 грн.. Розмір завищення (переплата) податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності минулих податкових періодів за квітень, травень становить 0,00 грн..

Управління капітального будівництва ВК РМР 18.12.2012р. в уточнюючій декларації задекларовано до сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за квітень у розмірі 42769,55 грн., за травень у розмірі 41425,05 грн.. Нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності на 2012р. (позитивне значення (р.14 - р.13)) за квітень, травень у сумі 0,00 грн.. Розмір завищення (переплата) податкового зобов'язання по орендній платі за землі державної або комунальної власності минулих податкових періодів за квітень, травень становить 0,00 грн..

Відповідно до платіжних доручень від 16.05.2012р. №25, від 28.05.2012р. №270 сплачено за квітень 2012р. на суму 44863,38 грн., на суму 14000,00 грн. За травень 2012р. сплачено у відповідності до платіжних доручень від 11.06.2012р. №286 на суму 2000,00 грн., від 21.06.2012р. №325 на суму 6000,00 грн., від 25.06.2012р. №326 на суму 17000,00 грн., від 26.06.2012р. №336 на суму 8000,00 грн., від 27.06.2012р. №342 на суму 6000,00 грн.

Судом встановлено, що сплачені кошти за орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності за квітень, травень 2012р. податковим органом спрямовано в погашення податкового боргу, що існував у 2009-2010рр. З цього приводу суд апеляційної інстанції вважає за необхідне вказати наступне.

На момент сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності, а саме за 2009-2010рр., був чинний Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями).

Пунктом 7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) визначений принцип рівності бюджетних інтересів. Установлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.

Як визначено пп.7.1.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобов'язань і погашення податкового боргу.

Згідно з п.6 ст.7 Закону України «Про Національний банк України» від 20.05.1999р. №679-XIV (із змінами та доповненнями), національний банк України визначає систему, порядок і форми платежів.

Пунктом 1.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004р. №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004р. за №377/89/76, кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому згідно з п.3.8 зазначеної Інструкції реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками.

Із наведеного випливає, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику. Тому, суми податкових зобов'язань або податкового боргу з урахуванням пп.16.5.2 п.16.5 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначеним у ньому призначенням платежу на сплату відповідних податкових зобов'язань або податкового боргу, визначених платником податків.

Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), який є спеціальним законом з питань оподаткування і установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначено вичерпний перелік заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу. Серед таких заходів немає зміни призначення платежу, самостійно визначеного платником податків.

Тобто, у разі недотримання платником податків порядку погашення податкового боргу та виконання податкових зобов'язань, передбаченого п.7.7 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), податковий орган не наділений правом чи обов'язком змінювати призначення платежу, визначене платником податків.

За наведених умов, самостійне зарахування податковим органом сплачених платником податку сум у рахунок податкового боргу або тих податкових зобов'язань, які не вказані в призначенні платежу під час перерахування платником податків коштів до бюджету, є неправомірним.

Чинним законодавством України (на час сплати Управлінням капітального будівництва ВК РМР узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2009-2010рр.) не передбачено застосування спеціальних заходів відповідальності за порушення платником податків вимог щодо першочергового погашення податкового боргу та виконання податкових зобов'язань у порядку календарної черговості їх виникнення. У вказаних випадках до платника податків вживаються передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) заходи примусового стягнення податкового боргу, а також застосовуються штрафні санкції за порушення граничних строків сплати податкових зобов'язань.

Аналогічну правову позицію застосовано Верховним Судом України в постанові від 20.06.2011р. у справі №21-80а11.

Судом першої інстанції встановлено, що судовими рішеннями в інших справах за позовом Управляння капітального будівництва ВК РМР до ДПІ у м.Рівному Рівненської області ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, спрямування податковим органом поточних платежів позивача на погашення податкового боргу в порядку черговості його виникнення в попередніх звітах податкових періодах, до набрання чинності Податковим кодексом України, призвело до викривлення показників задекларованих та сплачених сум у обліковій картці платника податку та, як наслідок, до невірного визначення суми недоїмки станом на 01.01.2011р..

Аналіз розрахунку штрафних санкцій свідчить, що уточнюючі декларації з плати за землю від 17.05.2012р., 28.08.2012р., 28.08.2012р., 10.10.2012р., 18.12.2012р. розцінювалися податковим органом як сплата податкового боргу з орендної плати, а дата прийняття цих уточнюючих декларацій розцінювалася відповідачем як дата фактичної сплати податкових зобов'язань.

З такими діями податкового органу суд не погоджується з огляду на наступне.

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу вимог пп.14.1.152 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.

Відповідно до п.1 та п.2 ст.50 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Згідно ст.87 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами. Тобто, податковий борг, про який йде мова в ст.126 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (із змінами та доповненнями), може бути погашено коштами та іншим майном (майновими правами) платника податків. Отже, податковий борг не може бути погашений шляхом подання уточнюючих розрахунків із зазначенням в них меншої суми податкових зобов'язань, а ніж ті суми, які були задекларовані раніше.

За наведених обставин, суд звертає увагу, що подання Управлінням капітального будівництва ВК РМР у відповідності до вимог ст.50 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI, уточнюючих розрахунків, якими зменшено суми самостійно визначених грошових зобов'язань, не є тотожним поняттю «погашення податкового боргу», тобто сплатою боргу з плати за землю за рахунок майна платників податків, тягне за собою зміну раніше задекларованих податкових зобов'язань, в даному випадку шляхом їх зменшення у зв'язку із виявленою помилкою, і ніяким чином не може бути прирівнено до поняття «погашення податкового боргу», як це зазначено в розрахунку штрафних санкцій. Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій до Управління капітального будівництва ВК РМР передували дії відповідача по самовільній зміні призначення платежів та зарахування грошових коштів в рахунок погашення податкового боргу минулих періодів у 2009-2010рр. всупереч волі платника податку.

Дії податкового органу суперечать приписам Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) та Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004р. №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004р. за №377/89/76.

Підсумовуючи вказане вище, податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області ДПС форми «Ш» від 31.01.2013р. №0000241543, яким Управління капітального будівництва ВК РМР на підставі встановленого порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб визначеного п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI та на підставі ст.126 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI за затримку на 211 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 70473,20 грн. зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14148,64 грн. за платежем орендна плата з юридичних осіб є протиправним (аналогічного висновку дійшов і суд першої інстанції, скасувавши його).

Враховуючи вищезазначене, суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції щодо безпідставності позовних вимог, не містять фактів невірного застосування судом норм матеріального та процесуального права, а тому колегія суддів не вбачає підстав, визначених ст. 202 КАС України, для скасування судового рішення.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "11" квітня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) І.Г. Охрімчук

судді: (підпис) Л.О. Зарудяна

(підпис) Л.В. Кузьменко

З оригіналом згідно: суддя _______ І.Г. Охрімчук

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради вул. Лермонтова, 6,м.Рівне,33028

3- відповідачу/відповідачам: Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області вул. Відінська,8,м.Рівне,33023

4-третій особі: - ,