ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 вересня 2014 року № 813/6285/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Братичак У.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства Сокальської міської ради «Сокальтеплокомуненерго» до Державної фіскальної служби України в особі Сокальської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и л а:
До суду надійшла позовна заява Комунального підприємства Сокальської міської ради «Сокальтеплокомуненерго» до Державної фіскальної служби України в особі Сокальської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, рішення про результати розгляду скарги від 01.08.2014 року №18556/10/13-01-10-08-05/1168 та рішення Державної фіскальної служби України від 26.08.2014 року №2310/6/99-99-10-01-15.
Як вбачається з матеріалів справи, вказана позовна заява подана без додержання вимог ст.106 КАС України, а саме: не сплачено судовий збір у повному обсязі, відсутні додатки до позовної заяви для відповідача.
Згідно з квитанцією № 819 від 09.09.2014 року, позивач сплатив судовий збір в розмірі 74 грн. 08 коп.
У листі від 18.01.2012 року №165/11/13-12 Вищий адміністративний суд України зазначив, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Таким чином, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов’язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Відтак, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача – суб’єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить суд визнати протиправним та скасувати, зокрема, податкове повідомлення-рішення від 28.05.2014 року №0000652200 на загальну суму 140971 грн. 76 коп., в т.ч. 112777,36 грн. основного платежу, 28194,40 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Таким чином, суд дійшов висновку, що вказана вище позовна вимога є майновою.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовій збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Отже, в силу приписів ст. 4 Закону України «Про судовий збір», сума судового збору становить 281 грн. 94 коп.
Частиною 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Однак, позивачем не додано додатків до позовної заяви для відповідача.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И Л А:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу в строк до 26 вересня 2014 року усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У випадку невиконання вимог ухвали по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Братичак У.В.