У Х В А Л А
Справа № 817/1524/14
15 вересня 2014 року
м.Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковська Л.А., за участю секретаря судового засідання Мельничук О.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився,
відповідача-заявника: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" про відстрочення виконання постанови суду у справі за адміністративним позовом :
Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області
до Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал"
про стягнення заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
05 вересня 2014 року Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" (РОВКП BKГ «Рівнеоблводоканал» ) звернулося до суду із заявою про відстрочення виконання постанови суду.
Заява мотивована наступними обставинами.
Вказує, що Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" уклало Договір № 3 про організацію взаєморозрахунків від 23.06.2014 року, яким передбачено перерахування у встановленому законом порядку коштів в сумі 1 487142,15 грн. для погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню. Пунктом 7 Договору № 3 про організацію взаєморозрахунків від 23.06.2014 року передбачено, що заявник перераховує до спеціального фонду державного бюджету кошти для погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі з дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість в сумі 1 487142,15 грн. При цьому, зазначає, що на сьогодні кошти державної субвенції відповідно до Договору № 3 від 23.06.2014 року РОВКП BKГ «Рівнеоблводоканал» не перераховані.
Звертає увагу, що у разі відмови у відстроченні та фактичного стягнення податкового боргу, який є предметом позову і погашення якого передбачено на умовах взаєморозрахунків відповідно до п. 24 ст. 14 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 року № 30, Договору №3 про організацію взаєморозрахунків від 23.06.2014 року, відповідач буде позбавлений гарантованого державою права на відшкодування різниці в тарифах, оскільки буде змушений повернути назад кошти субвенції з державного бюджету.
Просив суд відстрочити виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 30.07.2014 року у справі №817/1524/14 до моменту надходження коштів згідно з Договором № 3 про організацію взаєморозрахунків від 23.06.2014 року, але не пізніше терміну закінчення поточного бюджетного року – 31.12.2014 року .
У судове засідання представники сторін по справі не з'явилися, повідомлені належним чином про дату та час судового засідання.
В силу приписів ч. 2 ст. 263 КАС України, суд приймає рішення про розгляд вказаної заяви за наявними матеріалами справи без участі представників сторін по справі.
Розглянувши заяву по суті, дослідивши докази в її обгрунтування, суд приходить до висновку, що остання підлягає до задоволення.
Як судом встановлено, що 30.07.2014 року постановою Рівненського окружного адміністративного суду у справі № 817/1524/14, яка набрала законної сили, задоволено позов Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області про стягнення з Рівненського обласного виробничого комунального підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" (код ЄДРПОУ 03361678) податкової заборгованості в сумі 829 684 грн. 99 коп.
При вирішенні питання про відстрочення виконання судового рішення, суд виходив з наступного.
Відповідно до ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) особа, яка бере участь у справі може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Крім того, суд бере до уваги наступні обставини.
Так, в інформаційному листі від 24.10.2013 № 1484/12/13-13 Вищий адміністративний суд роз'яснив, що порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95 - 99 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 цього Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Тобто, встановлено окремий порядок примусового виконання судових рішень про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. При цьому органи державної виконавчої служби до цієї процедури не залучаються.
Матеріалами встановлено, що РОВКП BKГ «Рівнеоблводоканал» є підприємством питного водопостачання (суб'єктом природної монопополії), діяльність якого спрямована на задоволення основоположних потреб жителів територіальних громад м. Рівне, Рівненського, Здолбунівського і Гощанського районів Рівненської області в отриманні послуг централізованого водопостачання та водовідведення.
Судом також встановлено, що Протоколом засідання територіальної комісії з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу № 05/14 від 08.02.2014 року зафіксовано узгоджений обсяг заборгованості держави перед РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» за різницю в тарифах у розмірі 145 027 119, 99 грн.
Пунктом 7 Договору № 3 про організацію взаєморозрахунків від 23.06.2014 року передбачено, що заявник перераховує до спеціального фонду державного бюджету кошти для погашення податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій та пені), в тому числі з дострокового погашення реструктуризованої або розстроченої (відстроченої) заборгованості з податку на додану вартість в сумі 1 487142,15 грн.
У суду є підстави вважати, що згідно законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про Державний бюджет України на 2014 рік», Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 року № 30, Договору №3 про організацію взаєморозрахунків від 23.06.2014 року, у разі стягнення вказаної суми боргу, у процесуально визначені строки, відповідач-заявник по суті буде позбавлений гарантованого державою права на відшкодування різниці в тарифах, оскільки змушений повернути назад кошти субвенції з державного бюджету.
Вказане свідчить про наявність загрози виникнення або накопичення додаткового боргу в заявника.
Таким чином, суд вбачає що Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал", яке звернулося з заявою про відстрочення виконання судового рішення, надало суду необхідні докази щодо наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.
З огляду на зазначене та з врахуванням ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає, що заяву про відстрочення виконання судового рішення слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 165, 263, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
У Х В А Л И В:
Відстрочити виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 30.07.2014 року у справі №817/1524/14 до моменту надходження коштів згідно з Договором № 3 про організацію взаєморозрахунків від 23.06.2014 року, але не пізніше терміну закінчення поточного бюджетного року - 31.12.2014 року.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Жуковська Л.А.