ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 вересня 2014 року м. Київ № 826/13106/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 доДержавної податкової інспекції у Святошинському р-ні Головного управління Міністерства доходів і зборів у Києві (відповідач-1) Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві (відповідач-2)провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, - В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів у Києві, Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, в якому просить:
- визнати незаконними дії особи з назвою «Державна податкова інспекція у Святошинському р-ні Гу Міндоходів і зборів у Києві» щодо складання вимоги №Ф-466 від 13.05.2014 року у зв'язку з відсутністю у останньої відповідного обсягу повноважень;
- скасувати державну реєстрацію особи з назвою «Державна податкова інспекція у Святошинському р-ні Гу Міндоходів і зборів у Києві» як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням вимог ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві, зокрема, зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як вбачається зі змісту позовної заяви в якості відповідача-1 зазначено Державну податкову інспекцію у Святошинському р-ні Головного управління Міністерства доходів і зборів у Києві.
Разом з тим, у відповідності до інформації з Єдиного державного реєстру, повним найменуванням юридичної особи з ідентифікаційним кодом 38760467 є «Державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві».
З огляду на викладене вище, ОСОБА_1 слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням вірного найменування відповідача-1 у відповідності з вищенаведеною інформацією з Єдиного державного реєстру.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Водночас, як вбачається з доданих до позовної заяви матеріалів, останні не містять копій позовної заяви разом з доданими до неї матеріалами для відповідачів.
Таким чином, ОСОБА_1 слід надати суду копії позовної заяви разом з доданими матеріалами у відповідності до заявленої кількості відповідачів.
Крім того, приписами ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з листом Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року №165/11/13-12, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
З огляду на викладене, ОСОБА_1 одночасно заявлено як вимогу немайнового, так і майнового характеру.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (надалі - Закон №3674), ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
В свою чергу, відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону №3674, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року №719-VII передбачено, що мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2014 року складає 1 218,00 грн.
Таким чином, судовий збір за подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється у межах від 1 827,00 грн. до 4 872,00 грн., а немайнового характеру - 73,08 грн.
При цьому, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (ч. 3 ст. 4 Закону №3674).
У відповідності до заявлених позовних вимог вбачається, що розмір судового збору за даним позовом складає: 73,08 грн. - за вимогу немайнового характеру та 182,70 грн. - за вимогу майнового характеру, що у загальному розмірі складає 255,78 грн.
Отже, позивачем не дотримано вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, оскільки ним не надано доказів, що підтверджують сплату судового збору за заявлені позовні вимоги у встановленому порядку та розмірі, а також не надано доказів звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначенням вірного найменування відповідача-1 у відповідності з вищенаведеною інформацією з Єдиного державного реєстру; копій позовної заяви разом з доданими матеріалами у відповідності до заявленої кількості відповідачів; належним чином оформленого документу, що підтверджує сплату судового збору за заявлені позовні вимоги у встановленому порядку та розмірі.
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок