ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
12 вересня 2014 року м. Київ № 826/14054/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І.,
розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали в адміністративній справі
за позовомГромадянина Республіки Ірак ОСОБА_2до Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києвіпроскасування рішення Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві від 25 січня 2014 року
встановив:
Громадянин Республіки Ірак ОСОБА_2 11 вересня 2014 року звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві про скасування рішення Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві від 25 січня 2014 року щодо скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з частиною першою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з положеннями статті 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» для оскарження рішень Державної міграційної служби України встановлено строк у 5 робочих днів.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі поданої заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
В позовній заяві позивач стверджує, що дізнався про те, що рішенням Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві від 25 січня 2014 року посвідка на його тимчасове проживання скасована - 03 вересня 2014 року за місцем навчання в НАУ. При цьому, позивач не надає жодних доказів у підтвердження вказаної обставини.
За нормами статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи, що позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду, доказів в обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду позивачем не додано, - суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без розгляду.
Суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними (пункт 9 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України).
Водночас, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини третьої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики (частина 3 статті 7 Закону України «Про судовий збір»).
Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -
ухвалив:
Позовну заяву громадянина Республіки Ірак ОСОБА_2 - залишити без розгляду.
Повернути громадянину Республіки Ірак ОСОБА_2 сплачений ним 11 вересня 2014 року судовий збір у розмірі 73,08 грн.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку, встановленому ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.