Постанова № 40454651, 25.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.07.2014
Номер справи
826/5973/14
Номер документу
40454651
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 липня 2014 року 11:57 № 826/5973/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Ультраполімерз"

до

Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

про

скасування постанови №148-ЦД-1-Е від 19.02.2014 р.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ультраполімерз", (надалі - позивач), звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, (надалі – відповідач), про скасування постанови №148-ЦД-1-Е від 19.02.2014 р.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм чинного законодавства та за відсутності події адміністративного правопорушення, оскільки, на час винесення оскаржуваної постанови порушення не існувало.

Представник відповідача позовні вимог не визнав, просив у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки відповідач при прийнятті оскаржуваної постанови, діяв у межах та у спосіб, передбачені чинним законодавством України.

Необхідність у заслуховуванні свідка чи експерта у справі відсутня, так само, як і відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні.

У судовому засіданні 17.07.2014 року за згодою сторін судом було ухвалено продовжувати розгляд справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

19 листопада 2013 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено Рішення щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів та зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів №2665 (надалі – Рішення №2665), п.1 якого зобов’язано позивача у строк до 19.01.2014 р. усунути порушення вимог пункту 3 розділу III Порядку скасування реєстрації випусків акцій, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.04.2013 р. №737, (надалі – Порядок №737), та протягом одного робочого дня після усунення порушення повідомити Комісію.

05.02.2014 р. відповідачем був складений Акт про правопорушення на ринку цінних паперів №123-ЦД-1-Е (надалі – Акт №123-ЦД-1-Е), в якому встановлено, що строком до 19.01.2014 р. позивачем не скасовано реєстрацію випуску акцій, що свідчить про невиконання Рішення №2665.

19.02.2014 р. відповідачем на підставі зазначеного вище Акту про правопорушення на ринку цінних паперів №2665 прийнято Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №148-ЦД-1-Е (надалі – Постанова №148-ЦД-1-Е), якою за невиконання Рішення №2665, накладено на ТОВ "Ультраполімерз" штрафну санкцію у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн.

Вважаючи, зазначену вище Постанову №148-ЦД-1-Е, такою, що порушує законні права та інтереси позивача, останній звернувся за їх захистом до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Відповідно до статті 5 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", (далі – Закон №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно з положеннями п.10 ч.1 ст.8 Закону №448, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Положеннями п.8 ч.1 ст.11 Закону №448 закріплено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вже було встановлено вище судом, оскаржувана Постанова №148-ЦД-1-Е була винесена у зв’язку з невиконанням Рішення №2665.

Відповідно до пункту 3 розділу III Порядку №737, (в редакції станом на час винесення Рішення №2665), протягом десяти робочих днів з дати затвердження передавального акта комісія з припинення подає до реєструвального органу такі документи для скасування реєстрації випуску акцій:

а) заяву про скасування реєстрації випусків акцій (додаток 7);

б) копію рішення про затвердження передавального акта, що засвідчується підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, при цьому: у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів подається копія протоколу загальних зборів акціонерів, оформленого відповідно до статті 46 Закону України "Про акціонерні товариства"; у разі прийняття відповідного рішення єдиним акціонером товариства подається копія рішення акціонера, оформленого відповідно до статті 49 Закону України "Про акціонерні товариства";

в) копію затвердженого передавального акта, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства;

г) копію опублікованого згідно з вимогами законодавства повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення про затвердження передавального акта, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства (подається у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів);

ґ) довідку про персональне повідомлення акціонерів згідно з порядком, установленим у статуті товариства, про проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення про затвердження передавального акта, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства (подається у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів);

д) копію повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення про припинення акціонерного товариства шляхом перетворення, опублікованого в друкованих засобах масової інформації відповідно до вимог законодавства України, засвідчену підписом голови комісії з припинення і печаткою товариства;

е) копію статуту акціонерного товариства, що припиняється шляхом перетворення, у чинній редакції, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства або нотаріально;

є) копію рішення засновників (учасників) створюваного товариства-правонаступника про затвердження його установчих документів і обрання (призначення) органів управління відповідно до вимог законодавства, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою акціонерного товариства, що припиняється;

ж) копію затверджених установчих документів створюваного товариства-правонаступника, підписаних його засновниками (учасниками) або їх уповноваженими особами, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, що припиняється, або нотаріально.

Перелік засновників (учасників) створюваного товариства-правонаступника, зазначений у його установчих документах, має включати усіх акціонерів товариства, що припиняється, станом на день затвердження установчих документів створюваного товариства-правонаступника, із зазначенням розміру частки (паю) кожного засновника (учасника).

Розподіл часток (паїв) створюваного товариства-правонаступника відбувається із збереженням співвідношення кількості акцій, що було між акціонерами у статутному капіталі акціонерного товариства, що перетворюється.

Розмір статутного (пайового) капіталу товариства, що створюється шляхом перетворення акціонерного товариства, на дату його створення має дорівнювати розміру статутного капіталу акціонерного товариства, що перетворюється, зменшеному на загальну номінальну вартість акцій, що не підлягають обміну;

з) копію зведеного облікового реєстру власників цінних паперів (при бездокументарній формі існування акцій) або копію реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі існування акцій) акціонерного товариства, що припиняється шляхом перетворення, складеного станом на 24 годину за три робочих дні до дня прийняття рішення про затвердження передавального акта, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, що припиняється, або нотаріально;

и) довідку про укладення договору про обслуговування емісії цінних паперів і оформлення глобального сертифіката, засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою депозитарію (при бездокументарній формі існування акцій), або довідку про укладення договору на ведення реєстру власників іменних цінних паперів, засвідчену підписом керівника та печаткою реєстратора (при документарній формі існування акцій).

У разі самостійного ведення реєстру власників іменних цінних паперів товариством надається засвідчена підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства копія ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів;

і) оригінали свідоцтв про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, що припиняється шляхом перетворення.

Позивач стверджував, а відповідач не заперечував, що на виконання Рішення №2665 ТОВ "Ультраполімерз" надав відповідачу пакет документів, проте, як вбачається з матеріалів справи, останній Розпорядженням №21-ЦД-В від 05.02.2014 р. відмовив у скасуванні реєстрації випуску акцій та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій, оскільки під час розгляду документів були виявленні порушення, а саме:

- В заяві про скасування реєстрації випуску акцій ЗАТ "Ультраполімерз" від 17.01.14 вих. №17-1/4 в розділі: "Реквізити депозитарію (реєстроутримувача): найменування, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ, телефон, факс" не зазначені відомості щодо коду за ЄДРПОУ реєстроутримувача, в розділі: "Дата видачі розпорядження про зупинення обігу акцій та номер відповідного розпорядження" не зазначені відомості щодо дати видачі розпорядження про зупинення обігу акцій ЗАТ "Ультраполімерз" та номеру відповідного розпорядження, що не відповідає вимогам підпункту а) пункту 3 Розділу III Порядку;

- Відсутня копія опублікованого згідно з вимогами законодавства повідомлення про проведення 03.08.10 загальних зборів акціонерів ЗАТ "Ультраполімерз", на яких прийнято рішення про затвердження передавального акта, що є порушенням вимог підпункту г) пункту 3 Розділу III Порядку;

- Відповідно до довідки ТОВ "Ультраполімерз" від 17.01.14 вих. №17-1/6 про персональне повідомлення акціонерів товариства щодо проведення позачергових загальних зборів, які відбулись 03.08.10, акціонери ЗАТ "Ультраполімерз" повідомлені про проведення зазначених зборів акціонерів 15.07.10, менш ніж за 45 днів до дати скликання загальних зборів, що є порушенням вимог статті 43 Закону України "Про господарські товариства", який діяв на момент скликання загальних зборів;

- Відсутня копія повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення про припинення ЗАТ "Ультраполімерз" шляхом перетворення, опублікованого в друкованих засобах масової інформації відповідно до вимог законодавства України, що є порушенням вимог підпункту д) пункту 3 Розділу III Порядку;

- Відсутня довідка про укладення договору на ведення реєстру власників іменних цінних паперів ЗАТ "Ультраполімерз", засвідчена підписом керівника та печаткою реєстратора, що є порушенням вимогам підпункту и) пункту 3 Розділу ПІ Порядку;

- Відсутня копія рішення засновників (учасників) створюваного товариства-правонаступника про затвердження його установчих документів і обрання (призначення) органів управління відповідно до вимог законодавства, що не відповідає вимогам підпункту є) пункту 3 Розділу ПІ Порядку;

- Відсутня копія реєстру власників іменних цінних паперів ЗАТ "Ультраполімерз" складеного станом на 24 годину за три робочих дні до дня прийняття рішення про затвердження передавального акта товариства, що не відповідає вимогам підпункту з) пункту 3 розділу III Порядку;

- Передавальний акт ЗАТ "Ультраполімерз", затверджений позачерговими загальними зборами акціонерів ЗАТ "Ультраполімерз" від 03.08.10 протокол №02/04-07 не засвідчений печаткою ЗАТ "Ультраполімерз", що є порушенням вимогам підпункту в) пункту 3 Розділу III Порядку;

- Відповідно до п. 7.1 ст. 7 Статуту ТОВ "Ультраполімерз", затвердженого загальними зборами учасників товариства (Протокол №01-09/10 від 08.09.10) та зареєстрованого Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією від 09.09.2010 за №10701050002040830, зареєстровано розмір статутного капіталу товариства 4561003,30 грн., не дорівнює розміру статутного капіталу ЗАТ "Ультраполімерз" - 606903,30 грн., відповідно до п. 8.1 ст. 8 Статуту ЗАТ "Ультраполімерз", затвердженого загальними зборами акціонерів товариства (Протокол №01/04-06 від 28.04.06) та зареєстрованого Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією від 19.06.2006 за №10701050001010877, що не відповідає вимогам п.п. ж) п. 3 роз. ІІІ Порядку.

Суд звертає увагу, що позивачем не оскаржувалось зазначене вище Розпорядження №21-ЦД-В від 05.02.2014 р., а також не надано суду належних доказів того, що ним були подані документи відповідачу відповідності до вимог пункту 3 розділу III Порядку №737.

Враховуючи вищезазначене у сукупності, суд приходить до висновку, що позивачем не було виконано Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів та зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів №2665 від 19.11.2014 р., а тому винесена у зв’язку з цим Постанова №148-ЦД-1-Е є законною та обґрунтованою.

Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (частина друга статті 71 КАС України).

Відповідачем було доведено правомірність та обґрунтованість прийнятої Постанови №148-ЦД-1-Е.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Приймаючи до уваги викладене у сукупності, керуючись вимогами ст.ст. 69-71, ч.3 ст.94, ст. 158-163, ст. ст. 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Ультраполімерз" до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови №148-ЦД-1-Е від 19.02.2014 р. відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Ю.Т. Шрамко