РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2014 року Справа № 924/703/14
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Юрчук М.І., суддя Крейбух О.Г. , суддя Демянчук Ю.Г.
при секретарі Мулявка М.П.
за участю представників сторін:
позивача: представник Крамар А.В.
відповідача: представник Степанова Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу позивача Виконавчого комітету Хмельницької міської ради на рішення господарського суду Хмельницької області від 21.07.14р. у справі № 924/703/14 (суддя Муха М.Є.)
за позовом Виконавчого комітету Хмельницької міської ради
до відповідача Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" від 28.03.14р. № 21-р/к № 02-08/65-13
ВСТАНОВИВ:
Розпорядженням голови Рівненського апеляційного господарського суду від 08.09.2014р. у зв'язку із перебуванням у відпустці судді Маціщук А.В. та відповідно до затверджених складів колегій, внесено зміни до складу колегії суддів, окрім заміни головуючого судді. У справі № 924/703/14 визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя Юрчук М.І., суддя Крейбух О.Г., суддя Демянчук Ю.Г.
Рішенням господарського суду Хмельницької області у справі №924/703/14 від 21.07.14р. у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Рішення місцевого господарського суду мотивоване тим, що враховуючи обставини справи, норми чинного законодавства, повноваження органів Антимонопольного комітету України щодо оцінки та кваліфікації наявних дій як відповідного порушення територіальним відділенням Антимонопольного комітету у межах наданих йому повноважень прийнято оскаржуване рішення, підстав для визнання рішення "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" від 28.03.14р. № 21-р/к № 02-08/65-13 недійсним та його скасування суд не вбачає.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду першої інстанції, Виконавчий комітет Хмельницької міської ради звернувся до Рівненського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції від 21.07.14р. у справі 924/703/14 та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.
Апеляційна скарга мотивована тим, що рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню. Крім того, апелянт, як на підставу скасування рішення суду першої інстанції, посилається на те, що за змістом ст. 5 Цивільного кодексу України, надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або іншому нормативно-правовому акті. Правовідносини у сфері вивезення та знешкодження твердих побутових відходів були врегульовані виконавчим комітетом до набрання чинності нормативно-правових актів, які встановили конкурентний спосіб визначення виконавця надання послуг у даній сфері. Жодним нормативно-правовим актом не передбачено зобов'язання приводити у відповідність правовідносини у сфері вивезення та знешкодження твердих побутових відходів із відповідними нормативно-правовими актами.
Ухвалою Рівненського апеляційного господарського суду від 08.08.2014 року у справі №924/703/14 апеляційна скарга позивача Виконавчого комітету Хмельницької міської ради на рішення господарського суду Хмельницької області від 21.07.14р. у справі № 924/703/14 була прийнята до провадження та призначена до розгляду на 10.09.2014р. об 12:10 год.
Представником відповідача подано відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого він просить суд рішення господарського суду Хмельницької області від 21.07.14р. залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення з підстав, викладених у відзиві.
Рівненський апеляційний господарський суд, заслухавши пояснення представників сторін у судовому засіданні, розглянувши доводи апеляційної скарги, заперечення на апеляційну скаргу, дослідивши наявні матеріали справи, перевіривши повноту встановлення обставин справи та їх юридичну оцінку, проаналізувавши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що рішення господарського суду Хмельницької області від 21.07.14р. у даній справі слід залишити без змін, а апеляційну скаргу скаржника - без задоволення, виходячи з наступного.
Апеляційний господарський суд, в силу статті 101 ГПК України, не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Як вбачається із матеріалів справи, у зв'язку із виконанням доручення Голови Антимонопольного комітету України від 02.04.13р. № 13-01/142, відділенням проведено дослідження щодо відповідності дій органів місцевого самоврядування під час визначення виконавців послуг у сфері поводження з побутовими відходами вимогам законодавства про захист економічної конкуренції та надіслано позивачу вимогу про надання інформації.
Листом від 15.05.2013 №12-1499-02-08 виконавчий комітет Хмельницької міської ради повідомив, що конкурси на визначення суб'єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Хмельницький не проводились.
Відповідно до наданої інформації, діяльність на ринку збору, вивезення та захоронення побутових відходів в межах м. Хмельницький здійснює Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" (вул. Толстого, 1, м. Хмельницький, 29008). Таким чином, виконавчий комітет Хмельницької міської ради поклав обов'язки здійснення діяльності з вивезення побутових відходів на КП "Спецкомунтранс".
В ході перевірки встановлено, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради, як виконавчий орган Хмельницької міської ради, є організатором конкурсу та на конкурсних засадах повинен визначати виконавця послуг у сфері поводження із побутовими відходами, який безпосередньо надає послуги збирання та перевезення побутових відходів у територіальних межа м. Хмельницький.
Таким чином визначено, що покладення виконавчим комітетом Хмельницької міської ради обов'язків здійснення діяльності з вивезення побутових відходів у межах м. Хмельницький КП "Спецкомунтранс" без проведення конкурсу після вступу в дію відповідних нормативно-правових актів не відповідає вимогам пункту "е" ст.16 та ч.3 ст.35-1 Закону України Про відходи", п.55 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та п.4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів.
Листом відділення від 28.02.14р. №; 01-19/07-923 на адресу позивача надіслано копію подання № 07/31-п від 27.02.14р. з попередніми висновками у справі № 02-08/65-13.
У відповідь на подання виконавчий комітет Хмельницької міської ради листом від 13.03.14р. № 12-872-02-08, повідомив, що за загальним правилом, закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі. Згідно із статтею 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, новий акт застосовується до прав і обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. При цьому зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173 не містить норму щодо зворотної дії в часі цієї постанови, а тому, на думку позивача, відносини, що виникли до набрання нею чинності продовжують діяти, а нове законодавство застосовується до прав і обов'язків з моменту набрання чинності. Укладені раніше договори не переглядаються.
рішенням адміністративної колегії Хмельницького обласного відділення Антимонопольного комітету України № 21-р/к від 28.03.14р. у справі № 02-08/65-13 визнано бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту "е" статті 16 та частині тертій статті 3501 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про відходи", пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.
Закон України "Про Антимонопольний комітет України" №3659-XII від 26 листопада 1993 року (із змінами та доповненнями) визначає, що основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції; контроль за концентрацією, узгодженими діями суб'єктів господарювання та регулюванням цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб'єктами природних монополій; сприяння розвитку добросовісної конкуренції; здійснення контролю щодо створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у сфері державних закупівель. (Стаття 3).
Статтею 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" визначено повноваження Антимонопольного комітету у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції , зокрема, розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами і справами (п.1); приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження та рішення за заявами і справами, перевіряти та переглядати рішення у справах, надавати висновки щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції (п. 2); визначати наявність або відсутність контролю між суб'єктами господарювання або їх частинами та склад групи суб'єктів господарювання, що є єдиним суб'єктом господарювання (п.12).
Виходячи з викладеного вище, рішенням визначено, що бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту «е» статті 16 та частині третій статті 35-1 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.
Також рішенням № 21-р/к від 28.03.14р. зобов'язано виконавчий комітет Хмельницької міської ради припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у двомісячний строк з дня отримання рішення шляхом проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький.
Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України в оскаржуваному рішенні доводиться обов'язок забезпечити на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами, після вступу у дію відповідних нормативно - правових актів (пункт 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункт "е" частини першої статті 16 Закону України Про відходи», частина третя статті 35-1 Закону України "Про відходи", Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173). Тобто виконати приписи закону.
Статтею 48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають рішення.
Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; не доведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Апеляційний господарський суд, в силу статті 101 ГПК України, не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Як вбачається із матеріалів справи, у зв'язку із виконанням доручення Голови Антимонопольного комітету України від 02.04.13р. № 13-01/142, відділенням проведено дослідження щодо відповідності дій органів місцевого самоврядування під час визначення виконавців послуг у сфері поводження з побутовими відходами вимогам законодавства про захист економічної конкуренції та надіслано позивачу вимогу про надання інформації.
Листом від 15.05.2013 №12-1499-02-08 виконавчий комітет Хмельницької міської ради повідомив, що конкурси на визначення суб'єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Хмельницький не проводились.
Відповідно до наданої інформації, діяльність на ринку збору, вивезення та захоронення побутових відходів в межах м. Хмельницький здійснює Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" (вул. Толстого, 1, м. Хмельницький, 29008) відповідно до рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №104 від 24.02.05р. (а.с.71). Таким чином, виконавчий комітет Хмельницької міської ради поклав обов'язки здійснення діяльності з вивезення побутових відходів на КП "Спецкомунтранс".
В подальшому в ході перевірки встановлено, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради, як виконавчий орган Хмельницької міської ради, зобов'язаний виступити організатором конкурсу та на конкурсних засадах повинен визначати виконавця послуг у сфері поводження із побутовими відходами, який безпосередньо буде надавати послуги збирання та перевезення побутових відходів у територіальних межах м. Хмельницького.
Відтак покладення виконавчим комітетом Хмельницької міської ради обов'язків здійснення діяльності з вивезення побутових відходів у межах м. Хмельницького на КП "Спецкомунтранс" без проведення конкурсу після вступу в дію відповідних нормативно-правових актів не відповідає вимогам пункту "е" ст.16 та ч.3 ст.35-1 Закону України Про відходи", п.55 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та п.4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів.
Листом тервідділення АМК від 28.02.14р. №; 01-19/07-923 на адресу позивача надіслано копію подання № 07/31-п від 27.02.14р. з попередніми висновками у справі № 02-08/65-13.
У відповідь на подання виконавчий комітет Хмельницької міської ради листом від 13.03.14р. № 12-872-02-08, повідомив, що за загальним правилом, закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі. Згідно із статтею 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, новий акт застосовується до прав і обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. При цьому зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173 не містить норму щодо зворотної дії в часі цієї постанови, а тому, на думку позивача, відносини, що виникли до набрання нею чинності продовжують діяти, а нове законодавство застосовується до прав і обов'язків з моменту набрання чинності. Укладені раніше договори не переглядаються.
Фактично - подання відхилено.
В межах повноважень, визначених статтею 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" адміністративною колегією Хмельницького обласного відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення.
Статтею 48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" визначено, що за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають рішення.
Рішенням адміністративної колегії Хмельницького обласного відділення Антимонопольного комітету України № 21-р/к від 28.03.14р. у справі № 02-08/65-13 визнано бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту "е" статті 16 та частині третій статті 35-1 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.
Рішення мотивовано, зокрема, тим, що бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту "е" статті 16 та частині третій статті 35-1 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.
Також оспорюваних рішенням АМК № 21-р/к від 28.03.14р. зобов'язано виконавчий комітет Хмельницької міської ради припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у двомісячний строк з дня отримання рішення шляхом проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький.
Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України в оскаржуваному рішенні доводиться обов'язок забезпечити на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами, після вступу у дію відповідних нормативно - правових актів (пункт 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункт "е" частини першої статті 16 Закону України Про відходи", частина третя статті 35-1 Закону України "Про відходи", Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173). Тобто виконати приписи закону.
Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; не доведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Оскаржуючи рішення адміністративної колегії АМК, яке є предметом спору у даній справі, позивач зазначає, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідачем було неповно з'ясовано обставини, які мають значення для справи, порушено та неправильно застосовано норми матеріального права, що в свою чергу є згідно зі ст.59 Закону України «Про захист економічної конкуренції» підставами для скасування рішення органу Антимонопольного комітету України.
Підстави обґрунтування позову позивачем, як апелянтом, були покладені і в основу доводів апеляційної скарги: закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі. За змістом статті 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, новий акт застосовується до прав і обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. Ні Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами» від 21.01.10р., ні постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173 не містять норми щодо зворотної дії в часі актів, а тому правовідносини, що виникли до набрання ними чинності продовжують діяти, а нове законодавство застосовується до прав і обов'язків з моменту набрання чинності. Укладені раніше договори не переглядаються.
Рівненський апеляційний господарський суд з такими доводами не погоджується, виходячи з наступного.
За змістом частини 1 статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
На момент прийняття рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №104 від 24.02.05р. нормативними актами України не визначався обов'язок органів місцевого самоврядування на проведення конкурсів для визначення виконавця робіт по наданню послуг по вивезенню та знешкодженню твердих побутових відходів на території міста Хмельницького.
Достатньо було письмового звернення чи владного розпорядження для спеціалізованого комунального підприємства (який органом місцевого самоврядування з цією метою був створений), щоб такі правовідносини виникли.
Зазначене кореспондувалося із нормами статті 9 Цивільного кодексу (ЦК) України, відповідно до якої положення цього Кодексу застосовуються до врегулювання відносин, які виникають у сферах використання природних ресурсів та охорони довкілля, а також до трудових та сімейних відносин, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства.
З метою відвернення негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України законодавцем 05.03.98р. (набрав чинності 14.04.98р. - Голос України, 1998, 04, № 70) був прийнятий спеціальний Закон - Закон України «Про відходи», який визначив правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням.
У подальшому до Закону України «Про відходи» вносилися зміни та доповнення, серед яких і зміни та доповнення, пов'язані із визначенням виконавця робіт, послуг у сфері поводження з побутовими відходами - Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами» від 21.01.10р. (набрав чинності із дня опублікування - 16.02.2010р.): частину першу статті 16 доповнено пунктом "е" такого змісту: "е) участь у конкурсах на набуття права виконання послуг у сфері поводження з побутовими відходами на певній території".
Прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами» від 21.01.10р. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону було доручено забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16 листопада 2011 р. N 1173, якою затверджено Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів. Набрання чинності - із дня опублікування. Опубліковано - Офіційний вісник України, 2011, N 89 (25.11.2011р.), ст. 3238.
Саме з цього моменту центральним органом виконавчої влади України в порядку статті 28 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", статті 35-1 Закону України "Про відходи" встановлено механізм щодо визначення виконавця послуг у сфері поводження з побутовими відходами.
Саме з цього моменту орган місцевого самоврядування набув повноважень щодо визначення виконавця житлово-комунальних послуг відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства (п.4 частини 1 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
Із моменту набрання чинності Порядком проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів позивач - виконавчий комітет Хмельницької міської ради не вчинив жодної дії, направленої на дотримання вимог зазначених вище нормативних актів, що правомірно було встановлено відповідачем та відображено в оспорюваному рішенні адміністративної колегії.
Разом з тим суд апеляційної інстанції вважає за необхідне звернути увагу позивача на ту обставину, що відповідачем - Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України дослідження ринку надання послуг у сфері поводження з побутовими відходами були проведені не лише у м.Хмельницькому, а у межах усієї України, у тому числі і в Хмельницькій області.
За результатами проведених досліджень аналогічні порушення Законів України «Про відходи», «Про захист економічної конкуренції», «Про житлово-комунальні послуги» були виявлені у виконавчих комітетах Красилівської та Дунаєвецької міських радах, які на підставі рішення (щодо Красилівського МВК) та подання (щодо Дунаєвецького МВК) тервідділення АМК були усунуті (а.с.44-49).
Доводи позивача, наведені в апеляційній скарзі, спростовуються матеріалами справи та не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.
Згідно ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Колегією суддів Рівненського апеляційного господарського суду не встановлено порушень або неправильного застосування норм процесуального чи матеріального права судом першої інстанції, які можуть бути підставою для скасування оскаржуваного рішення місцевого господарського суду.
З огляду на зазначені правові положення та встановлені обставини справи апеляційний господарський суд приходить до висновку, що доводи, викладені позивачем в апеляційній скарзі, є необґрунтованими, оскільки вони спростовуються зібраними по справі доказами і не відповідають вимогам закону.
Враховуючи наведене, Рівненський апеляційний господарський суд вважає, що рішення господарського суду першої інстанції прийняте з врахуванням всіх обставин справи та з дотриманням норм чинного законодавства, а тому не вбачає підстав для його зміни чи скасування.
Витрати по сплаті судового збору за розгляд апеляційної скарги покладаються на апелянта.
Керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 103 - 105 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу позивача Виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 30.07.14р. залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Хмельницької області від 21 липня 2014 року у справі №924/703/14 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Справу №924/703/14 повернути господарському суду Хмельницької області.
Головуючий суддя Юрчук М.І.
Суддя Крейбух О.Г.
Суддя Демянчук Ю.Г.