Рішення № 40443397, 03.09.2014, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
03.09.2014
Номер справи
920/194/14
Номер документу
40443397
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

03.09.2014 Справа № 920/194/14

За позовом: Публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В.Фрунзе», м. Суми

до відповідача: Сумської міської ради, м. Суми

про визнання укладеним договору та стягнення 38 071 грн. 75 коп.

Головуючий суддя В.Л.Котельницька

Суддя Ю.А.Джепа

Суддя Є.А.Жерьобкіна

Представники сторін:

від позивача - Я.А.Моргун (довіреність № 18-49/1211 від 28.02.2014)

від відповідача - не прибув

За участю секретаря судового засідання - І.М.Петрович

В судовому засіданні, розпочатому 06.08.2014, відповідно до вимог ст. 77 Господарського процесуального кодексу України за згодою представників сторін оголошувалась перерва до 03.09.2014 до 11 год. 00 хв.

Суть спору: позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою, відповідно до якої просить визнати укладеним з 25.10.2012 договір № МБ 37-6/81 від 25.10.2012 про надання послуг з централізованого опалення з Сумською міською радою в редакції позивача; стягнути з Сумської міської ради вартість отриманих послуг з централізованого опалення в сумі 38071 грн. 75 коп.; а також стягнути з відповідача на свою користь витрати по сплаті судового збору у розмірі 2974 грн. 00 коп.

Відповідач у поданому до суду відзиві на позов зазначає, що він не є споживачем послуг позивача. Також відповідач вказує, що Сумська міська рада є лише власником спірних приміщень, а тому жодних обов'язків Закон України «Про житлово-комунальні послуги» для неї не передбачає. Крім того, відповідач наголошує, що споживач має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні.

Від представника позивача до суду надійшли додаткові пояснення по справі (вхідний реєстраційний № 4429 від 03.04.2014), у яких він зазначає, що відповідно до положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відповідач є власником приміщень, щодо яких надавались послуги з централізованого опалення, а тому, відповідно, він є споживачем цих послуг і зобов'язаний в силу положень вказаного Закону оплачувати надані послуги, а також відповідач зобов'язаний укласти з відповідачем договір про надання житлово-комунальних послуг.

Також представником позивача були подані до суду додаткові пояснення від 23.04.2014 (вхідний реєстраційний № 5316), у яких сторона наполягає на тому, що відповідач повинен сплачувати кошти за спожиту теплову енергію за встановленими тарифами у будь-якому випадку відповідно до вимог діючого законодавства.

Представником відповідача за клопотанням (вхідний реєстраційний № 5389 від 24.04.2014) були подані до суду документи, які підтверджують право власності на спірні приміщення.

Від представника позивача до суду надійшли додаткові пояснення по справі від 12.05.2014 (вхідний реєстраційний № 6127 від 13.05.2014), у яких наведений порядок нарахування вартості спожитої теплової енергії для потреб спірних приміщень. Також із поданих додаткових пояснень вбачається, що відповідачу до сплати за спожиту теплову енергію нараховано борг у сумі 30541 грн. 35 коп. та уточнено площі спірних приміщень по вул. Іллінська, 12 (19,3кв.м та 33,78кв.м) та по вул. Н.Холодногірська, 8 (238,7кв.м), що фактично є заявою про зміну предмету позову.

Судовою ухвалою від 13.05.2014 суд визнав, що зазначена дія позивача не суперечить вимогам ст.22 ГПК України, в зв'язку з чим прийняв зазначену заяву до розгляду.

На виконання вимог судової ухвали від 13.05.2014 позивачем були подані для долучення до матеріалів справи копії документів, які підтверджують обсяги споживання відповідачем теплової енергії та її вартість.

Від реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції надійшла інформаційна довідка (вх. №8147 від 23.06.2014), щодо об'єкта нерухомого майна, за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, 12.

Позивач надав до суду клопотання (вх. 9427 від 22.07.2014), в якому просив долучити до матеріалів справи копії актів про розрахунок теплового навантаження по приміщеннях зазначених у договорі №М37-6/81 від 25.10.2012.

Представник позивача подав до суду обґрунтування позовних вимог (вх. №10039 від 06.08.2014), в яких вказував, що за результатами проведеного обстеження, комісією було визначено, що нежитлові приміщення, які розташовані за адресою вул. Іллінська, 12 площею 33,78 м. кв. та 19,3 м. кв. знаходяться у розпорядженні Управління майна комунальної власності Сумської міської ради.

Представник відповідача надав до суду клопотання (вх. №10062 від 06.08.2014), в якому просив суд долучити до матеріалів справи документи стосовно права комунальної власності на нежитлові приміщення за адресою: м. Суми, вул. Іллінська,12.

У дане судове засідання представник позивача подав для долучення до матеріалів справи уточнену редакцію договору № МБ37-6/81 від 25.10.2012, а також розрахунки теплового навантаження по приміщеннях, які знаходяться за адресами: м.Суми, вул. Іллінська, 12 та вул. Н.Холодногірська, 8.

Представник відповідача у дане судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні, причину неявки суду не повідомив, в дане судове засідання клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило, а явка представників сторін у судове засідання обов'язковою визнана не була, тому згідно зі статтею 75 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши подані докази, суд встановив:

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 322 від 20.05.2012 «Про визначення виробників та виконавців послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення у місті Суми» ВАТ «Сумське МНВО ім. М.В.Фрунзе» (правонаступником якого є позивач) було визначене виробником та виконавцем послуг у місті Суми з централізованого опалення, постачання гарячої води в межах території обслуговування згідно з додатком 1 до цього рішення, у тому числі для приміщень, розташованих за адресами: м. Суми, вул. Іллінська, 12 та вул. Н.Холодногірська, 8.

Постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України № 90 від 30.09.2011 були встановлені тарифи на теплову енергію ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В.Фрунзе».

Відповідно до довідок, наданих Реєстраційною службою Сумського міського управління юстиції, а також згідно із Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно № 507556 від 03.11.2011 спірні нежитлові приміщення перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Суми.

Відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Листами № 21/630 від 26.10.2012, № 21/772 від 26.11.2012, № 21/31 від 09.01.2013, № 21/97 від 07.02.2013, № 21/301 від 04.03.2013, № 21/404 від 03.04.2013, № 21/504 від 25.04.2013, № 21/1300 від 08.11.2013 позивач звертався до відповідача з пропозицією вирішити питання оплати вартості наданих послуг з централізованого опалення, що споживаються для потреб нерозподілених нежитлових приміщень, які є власністю територіальної громади м. Суми та призначені для передання в оренду комерційним установам. До вказаних листів позивачем були додані примірники договору № МБ37-6/81 від 25.10.2012 для підписання, акти прийому-передачі теплової енергії за відповідні періоди, а також рахунки на оплату наданих послуг.

Однак відповідач на пропозицію позивача щодо укладення договору оренди повідомив, що спірні нежитлові приміщення в оренду не передані, ніким не використовуються, а відповідач, є, у свою чергу, лише власником цих приміщень, а тому не повинен оплачувати послуги з надання централізованого опалення. Крім того у листі № 09.01-16/149 від 08.02.2013 відповідач повідомив позивача, що у разі необхідності останній вправі від'єднати нежитлові приміщення від теплопостачання.

При цьому відповідач зазначає, що відповідно до п.6 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні.

Однак суд не може погодиться з такою позицією відповідача з огляду на наступне.

В матеріалах справи містяться акти приймання-передачі нежитлових приміщень від 06.08.2012, від 31.08.2011, від 01.09.2012, відповідно до яких нежитлові приміщення, розташовані у м. Суми по вул. Іллінській, 12 та Н.Холодногірській, 8 були повернуті власнику в особі Управління майна комунальної власності Сумської міської ради від попередніх орендарів.

Відповідно до ст.322 Цивільного кодексу України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить.

У відповідності до ч.ч.1, 2 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Пункт 1 ч.3 ст. 20 зазначеного Закону зобов'язує споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Відповідно до п.6 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З посиланням на вказану норму законодавства відповідач також зазначає, що позивач у разі потреби має від'єднати спірні нежитлові приміщення від централізованої системи опалення.

Відповідно до пункту 26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків,

опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

У матеріалах даної судової справі відсутні докази, які б свідчили про намір відповідача до вчинення дій, спрямованих на відключення нежитлових приміщень від системи централізованого опалення та наявність технічної можливості для відповідних дій.

Відповідно до ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Частина 2 статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає виключно договірні відносини у сфері житлово-комунальних послуг.

Стаття 181 Господарського кодексу України встановлює загальний порядок укладання господарських договорів.

Статтею 187 Господарського кодексу України передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Як вбачається з матеріалів справи, у період опалювального сезону послуги з централізованого опалення надавались відповідачу у встановленому порядку та розмірах, з визначенням розміру їх оплати, однак без укладання відповідного договору про надання таких послуг.

Вартість наданих послуг згідно рахунків за період з жовтня 2012 року по квітень 2013 року складає згідно наданого позивачем розрахунку - 30541,34грн., що повністю підтверджується матеріалами справи.

Враховуючи, що відповідач не наполягав на від'єднанні спірних нежитлових приміщень від системи централізованого опалення, як того вимагає чинне законодавство, не вчиняв дій, спрямованих на набуття статусу споживача послуг третіми особами (шляхом передання в оренду спірних нежитлових приміщень комерційним установам), суд зазначає, що саме у відповідача існує обов'язок укласти відповідний договір про надання послуг з централізованого опалення та оплачувати надані йому послуги з теплопостачання.

За вказаних обставин суд дійшов висновку про правомірність вимог позивача та про їх задоволення.

Відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України позивачу за рахунок відповідача підлягають відшкодуванню витрати по сплаті судового збору.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати укладеним з 25.10.2012 договір № МБ37-6/81 від 25.10.2012 про надання послуг з централізованого опалення між Публічним акціонерним товариством «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В.Фрунзе. (40004, м. Суми, вул. Горького, 58; код ЄДРПОУ 05747991) та Сумською міською радою (40000, м. Суми, пл. Незалежності, 2; код ЄДРПОУ 23823253) у наступній редакції:

«ДОГОВІР № МБ37-6/81

про надання послуг з централізованого опалення

м. Суми 25 жовтня 2012 р.

ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе", в особі директора дирекції "Котельня Північного промвузла" Жовтобрюх Миколи Вікторовича, що діє на підставі довіреності від 30.12.2011 р. №18-49/834 (далі - Виконавець), з однієї сторони, і СУМСЬКА МІСЬКА РАДА, яка є балансоутримувачем нежитлових приміщень (далі - Споживач), в особі голови Мінаєва Геннадія Михайловича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Рішення Сумської міської ради від 10.11.2010 р. №1-МР, при спільному згадуванні - Сторони, уклали цей Договір про нижченаведене:

Предмет договору

1. Виконавець зобов'язується надавати Споживачеві вчасно та відповідної якості послуги з централізованого опалення (далі - Послуги), а Споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані Послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених Договором.

2. Суб'єктом користування Послугами є Споживач.

3. Характеристика об'єкту (об'єктів) надання Послуг, обсяги та нормативи (норми) споживання - договірні навантаження теплової єнергії вказані в Додатку №1, який є невід'ємною частиною Договору.

4. Умови обліку спожитих Послуг, характеристики засобів обліку води і теплової енергії вказані в Додатку № 2, який є невід'ємною частиною Договору.

Тарифи на Послуги та їх загальна вартість

5. Тарифи на Послуги становлять:

- з централізованого опалення - 830,84 грн./Гкал, з ПДВ - 997,01 грн./Гкал.

У разі зміни тарифів на Послуги Виконавець повідомляє про це Споживача через засоби масової інформації. Оплата за Послуги за новими тарифами здійснюється з дня встановлення нових тарифів.

6. Розмір щомісячної плати за надані Послуги згідно з нормативами (нормами) споживання - договірними навантаженнями на момент укладення Договору вказаний в Додатку №1.

7. Плата за надані Послуги за наявності засобів обліку води і теплової енергії справляється за їх показаннями за умови їх підключення та введення в дію у встановленому порядку згідно з пунктами 10-13 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила).

Оплата спожитих Послуг

8. Розрахунки за Послуги проводяться в грошовій формі відповідно до встановлених тарифів. Зміна форми розрахунків допускається за згодою Сторін. У випадку зміни тарифів на Послуги Виконавець здійснює перерахунки із врахуванням п.5 Договору.

9. Розрахунковим періодом є календарний місяць (далі - розрахунковий місяць).

10. Споживач до 1-го числа розрахункового місяця сплачує Виконавцю вартість фактично спожитих Послуг згідно рахунків (актів прийому-передачі теплової енергії), визначену відповідно показників приладу (приладів) обліку теплової енергії, характеристика якого (яких) визначена в Додатку №2 до Договору.

11. Рахунки за надані Виконавцем Споживачу у розрахунковому місяці Послуги Споживач отримує від Виконавця після складання Сторонами з 25 по 26 число розрахункового місяця, акту прийому-передачі теплової енергії (далі - акт прийому-передачі Послуг), датованого останнім днем розрахункового місяця, форма якого - Додаток №3 - є невід'ємною частиною Договору.

12. При виникненні потреби, але не менше одного разу на рік, Сторони проводять звірку розрахунків за Послуги з оформленням акту звірки взаємних розрахунків за Договором.

13. Форма розрахункових документів - платіжне доручення.

14. Плата за Послуги вноситься на банківський рахунок Виконавця, вказаний у п.43 Договору.

15. За несвоєчасне внесення плати Споживач сплачує Виконавцю пеню у розмірі 0,5 відсотків від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочки виконання.

16. У разі ненадання Послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання Виконавець проводить перерахунок розміру плати згідно Порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 р. № 151.

Права та обов'язки сторін

17. Споживач має право на:

1) отримання вчасно та відповідної якості Послуг згідно із законодавством та умовами Договору;

2) отримання в установленому законодавством порядку інформації про перелік Послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання Послуг, їх споживчі властивості;

3) відшкодування збитків, завданих його майну та/або об'єкту (об'єктів), внаслідок неналежного надання Послуг або їх ненадання;

4) зменшення розміру плати в разі ненадання Послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;

5) усунення Виконавцем виявлених недоліків у наданні Послуг протягом установленого Постановою КМУ від 17.02.2010 р. № 151 строку;

6) перевірку кількісних і якісних показників надання Послуг (якість і тиск води, температура гарячої води, температура повітря у приміщеннях тощо) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Витрати, пов'язані з перевіркою кількісних і якісних показників надання Послуг, відшкодовуються Виконавцем у разі обґрунтованості звернення Споживача та Споживачем - у разі необґрунтованості такого звернення;

7) ознайомлення з нормативно-правовими актами у сфері надання Послуг;

8) внесення за погодженням з Виконавцем у Договір змін, що впливають на розмір плати за послуги;

9) звільнення від плати за Послуги у разі їх ненадання та отримання компенсації за перевищення строків аварійно-відбудовних робіт.

18. Споживач зобов'язаний:

1) оплачувати та приймати Послуги в установлені Договором порядку та строки;

2) забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку води і теплової енергії представників Виконавця за наявності в них відповідного посвідчення:

- при ліквідації аварій - цілодобово;

- для контроля з встановлення і заміни повноважними особами санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного та профілактичного огляду, зняття контрольних показань засобів обліку води і теплової енергії - згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

3) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

4) забезпечувати цілісність засобів обліку води і теплової енергії та не втручатися в їх роботу;

5) у разі несвоєчасного внесення плати за Послуги сплачувати пеню у встановленому законом та Договором розмірі;

6) своєчасно вживати заходів до усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням Послуг, що виникли з його вини;

7) за власний рахунок проводити ремонт та заміну санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання, що вийшли з ладу з його вини;

8) до початку опалювального періоду, але не пізніше 01 жовтня проводити підготовку об'єкту (приміщення, квартири, будинку), його санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання теплоспоживання до визначених Додатом №4 точек розподілу до експлуатації в осінньо-зимовий період та письмово інформувати Виконавця про їх готовність;

9) у разі виявлення Виконавцем несанкціонованого втручання в роботу засобів обліку води і теплової енергії відшкодовувати вартість робіт з проведення їх експертизи, метрологічної повірки та ремонту згідно із законодавством;

10) протягом п'яти днів від дати перелічених нижче подій надавати Виконавцю дані про зміни (збільшення) площі об'єкту (об'єктів) споживання Послуг (приміщень, квартир, будинків), про зміни суб'єктів користуванні Послугами, про встановлені додаткові теплоспоживальні прилади, про засоби обліку води та теплової енергії, про зміни кількості осіб, що споживають гарячу воду на об'єкті (об'єктах) Споживача, про іншу інформацію, необхідну Виконавцю для належного виконання умов Договору;

11) відшкодовувати Виконавцю витрати з проведення аналізу якісних показників Послуг у разі необґрунтованості претензій;

12) при наявності у Споживача теплового пункту, виготовляти й заміняти сопла в елеваторних вузлах та дросельні шайби тільки за узгодженням з Виконавцем;

13) при наявності у користуванні Споживача водонагрівача, додержуватись норм якості (загальна лужність, залишкова загальна жорсткість, розчинний кисень) зворотної мережної води не нижче норм якості прямої мережної води;

14) залучати до виконання будь-яких робіт з ремонту та\або встановлення і заміни засобів обліку води та теплової енергії, санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання теплоспоживання виключно повноважних осіб (спеціалізовані організації);

15) не споживати Послуг без письмового дозволу Виконавця, яким є акт, вказаний у п.п. 2) п.20 Договору.

19. Виконавець має право:

1) нараховувати у разі несвоєчасного внесення Споживачем плати за надані Послуги пеню у розмірі, встановленому законом та Договором;

2) вносити за погодженням із Споживачем зміни, що впливають на розмір плати за послуги, у Договір;

3) вимагати від Споживача дотримання нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних Послуг;

4) вимагати від Споживача своєчасного усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням Послуг, що виникли з вини Споживача, або відшкодування вартості відповідних робіт;

5) доступу в приміщення Споживача при ліквідації аварій, у тому числі несанкціонованого, відповідно до встановленого законом порядку, усуненні недоліків у роботі санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановленні і заміні, для проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань засобів обліку води і теплової енергії відповідно до законодавства;

6) у разі виникнення сумнівів щодо правильності показань засобів обліку води і теплової енергії звернутися до акредитованої лабораторії для проведення експертизи їх технічного стану та метрологічної повірки.

20. Виконавець зобов'язаний:

1) забезпечувати вчасне та відповідної якості надання Послуг згідно із законодавством та умовами Договору;

2) при отриманні від Споживача письмового повідомлення, вказаного у п.п. 8) п.18 Договору, протягом 3-х робочих днів перевіряти готовність Споживача до опалювального періоду та, при встановленні готовності Споживача до опалювального періоду, складати відповідний акт у двох примірниках, один з яких передавати Споживачеві;

3) надавати Споживачеві в установленому законодавством порядку інформацію про перелік Послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання Послуг, їх споживчі властивості;

4) розглядати у визначений законодавством строк претензії та скарги Споживача і проводити відповідний перерахунок розміру плати за Послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження кількісних і якісних показників;

5) звільняти Споживача від плати за Послуги у разі їх ненадання та виплачувати компенсацію за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт.

6) своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням Послуг, що виникли з його вини;

7) ознайомлювати Споживача з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг;

8) інформувати Споживача про адресу та номер телефону диспетчерської, аварійної або аварійно-диспетчерської служби (зазначаються в договорі і рахунках на сплату Послуг);

9) повідомляти Споживача про планову перерву в наданні Послуг через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше ніж за 10 днів до її настання (крім перерви, що настає внаслідок аварії або дії непереборної сили) із зазначенням причини та часу перерви в наданні Послуг;

10) забезпечувати за заявою Споживача взяття в тижневий строк на абонентський облік індивідуальних засобів обліку опалення та гарячої води;

11) інформувати Споживача про причини порушення якісних показників надання Послуг;

12) вести облік скарг (заяв, вимог, претензій) Споживачів щодо кількості та якості надання Послуг, а також облік їх виконання;

13) проводити перерахунок розміру плати за Послуги у разі їх надання не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання у порядку, визначеному Правилами, іншими нормативно-правовими актами та цим Договором;

14) своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов'язаних з отриманням Послуг, що виникли з його вини;

15) відшкодовувати збиткі, завдані майну та/або приміщенню Споживача, шкоду, що заподіяна його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання Послуг з вини Виконавця, а також моральну шкоду в порядку та розмірі, які визначаються відповідно до законодавства та цього Договору;

16) проводити перерахунок розміру плати за надання Послуг у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема, відхилення їх кількісних та/або якічсних показників від затверджених нормативів )норм) споживання, в порядку, установленому Постановою КМУ від 17.02.2010 р. № 151;

17) виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства та цього Договору.

Відповідальність сторін

21. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством і Договором за:

1) недотримання вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг;

2) несвоєчасне внесення платежів за Послуги, - шляхом сплати пені, визначеній п.15 Договору;

3) втручання у роботу засобів обліку води і теплової енергії (у тому числі шляхом зриву та\або пошкодження пломб, встановленних Виконавцем), - шляхом сплати штрафу у розмірі 25% вартості Послуг (визначеній за нормативами (нормами) споживання - договірними навантаженнями згідно Додатку №1), спожитих за період з дати останньої перевірки засобів обліку Виконавцем до дня виявлення їм вищевказаного порушення;

4) недбале зберігання своїх засобів обліку, що призвело до порушень їх нормальної роботи, - шляхом сплати штрафу у розмірі 25% вартості Послуг (визначеній за нормативами (нормами) споживання - договірними навантаженнями згідно Додатку №1), спожитих за період з дати останньої перевірки засобів обліку Виконавцем до дня виявлення їм вищевказаного порушення;

5) недостовірні дані про зміни (збільшення) площі об'єкту (об'єктів) споживання Послуг (приміщень, квартир, будинків), про зміни суб'єктів користуванні Послугами, про встановлені додаткові теплоспоживальні прилади, про засоби обліку води та теплової енергії, про зміни кількості осіб, що споживають гарячу воду на об'єкті (об'єктах) Споживача, про іншу інформацію, необхідну Виконавцю для належного виконання умов Договору, - шляхом сплати штрафу у розмірі 25 % вартості Послуг (визначеній за нормативами (нормами) споживання - договірними навантаженнями згідно Додатку №1), спожитих Споживачем з моменту, коли він був зобов'язаний надати Виконавцю достовірні дані до дня виявлення їм вищевказаного порушення;

6) споживання Послуг без дозволу Виконавця, - шляхом сплати штрафу у розмірі 200% вартості Послуг (визначеній за нормативами (нормами) споживання - договірними навантаженнями згідно Додатку №1), спожитих Споживачем з моменту, коли він був зобов"язаний отримати дозвіл Виконавця до дати отримання дозволу Виконавця;

7) порушення зобов'язань, встановлених Договором або законодавством.

22. Виконавець несе відповідальність у разі:

1) неналежного надання або ненадання Послуг, що призвело до заподіяння збитків майну та/або об'єкту (об'єктів) Споживача - шляхом відшкодування збитків;

2) надання Послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема, зниження їх кількісних або якісних показників - шляхом зменшення розміру плати та виплати Споживачеві компенсації за перевищення з вини Виконавця строків проведення аварійно-відбудовних робіт у розмірі, встановленому законодавством, - 0,1 % від суми місячної плати за Послуги за кожну добу їх ненадання;

3) порушення зобов'язань, встановлених цим Договором або законодавством;

4) порушення прав Споживача згідно із законодавством.

Точки розподілу, в яких здійснюється передача послуг від Виконавця Споживачеві

23. Точки розподілу, в яких здійснюється передача Послуг від Виконавця Споживачеві, вказані в Додатку №4, який є невід'ємною частиною Договору.

Порядок розв'язання спорів

24. У разі порушення Виконавцем умов Договору Споживач викликає представника Виконавця для складання та підписання акта-претензії Споживача, в якому зазначаються строки, види порушень кількісних і якісних показників Послуг тощо.

Представник Виконавця повинен з'явитися на виклик Споживача не пізніше двох робочих днів.

25. Акт-претензія складається Споживачем та представником Виконавця і скріплюється їх підписами. У разі неприбуття представника Виконавця у визначений Договором строк або необґрунтованої відмови від підписання, акт-претензія вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

26. Акт-претензія подається Виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає Споживачеві обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії.

27. Виконавець може відмовити Споживачеві в задоволенні його претензії щодо відхилення кількісних і якісних показників Послуг на підставі:

- показань реєстраційних технічних засобів, атестованих і опломбованих відповідними органами Держспоживстандарту;

- правильності показань засобів обліку води і теплової енергії;

- невиконанні Споживачем заходів щодо утеплення об'єкту (приміщення, будинку);

- правильності розрахунків кількості Послуг (при розрахунковому способі);

- аналізу якості води.

У разі обгрунтованості претензій Споживача, витрати, пов'язані з їх перевіркою, відшкодовуються Виконавцем, у разі необґрунтованості - Споживачем.

28. Спори між Сторонами розв'язуються шляхом переговорів або у судовому порядку.

Форс-мажорні обставини

29. Сторона звільняється від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків по Договору, якщо це є наслідком дії обставин непереборної сили (форс-мажору), наприклад: стихійного лиха, бойових дій, страйки, масові безладдя та хвилювання, дії органів державної влади, які роблять неможливим виконання Договору, будь-які інші обставини поза контролю Сторін, що унеможливлює виконання Договору.

30. Строк виконання обов'язків по Договору продовжується на час дії вищевказаних обставин за умови, що Сторона, для якої настав форс-мажор, у триденний термін з моменту наступу даних обставин, сповістила іншу Сторону про наступ форс-мажорних обставин.

31. Належним підтвердженням наступу форс-мажорних обставин та їх строку дії є Акт Торгово-промислової палати України.

32. У випадку, якщо обставини форс - мажору діють протягом більш ніж 3-х місяців, Сторони проведуть переговори з питань подальшого виконання або розірвання Договору та проведення взаєморозрахунків.

Строк дії Договору

33. Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 31.12.2012 р. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення його строку однією із Сторін не буде письмово заявлено іншій Стороні про розірвання або необхідність перегляду Договору.

34. Сторони встановили, що умови Договору застосовуються до відносин між Сторонами, які виникли з 01.10.2012 р.

Договір може бути розірваний достроково у разі:

- зникнення потреби в отриманні Послуги або письмової відмови Споживача від користування Послугами Виконавця;

- переходу права власності (користування) на об'єкт (приміщення, квартиру, будинок) до іншої особи;

- за наявності обставин, визначених п.32 Договору;

- невиконання умов Договору Сторонами.

Сторона, яка має намір достроково розірвати Договір, повинна не пізніше 30-ти днів до дати розірвання Договору направити відповідне письмове повідомлення іншій Стороні, а інша Сторона повинна розглянути вказане повідомлення та письмово відповісти протягом п'яти днів з моменту отримання повідомлення.

35. Договір складено у двох примірниках, один з яких зберігається у Споживача, другий - у Виконавця.

Інші умови

36. Виконавець не надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд, не несе відповідальність за їх ненадання чи неналежне надання.

37. Невід'ємну частину Договору становлять:

1) Додаток №1 "Характеристика об'єкту (об'єктів) надання Послуг, обсяги та нормативи споживання - договірні навантаження теплової енергії";

2) Додаток №2 "Умови обліку спожитих Послуг";

3) Додаток №3 "Форма Акту прийому-передачі теплової енергії у ____ - місяці 201__р.";

4) Додаток №4 "Точки розподілу, в яких здійснюється передача Послуг від Виконавця Споживачеві";

5) Додаток №5 «Порядок встановлення факту неналежного надання або ненадання послуг та розв'язання спорів».

38. Інформація за Договором є конфіденційною та не підлягає розповсюдженню за винятком випадків, встановлених законодавством.

39. Виконавець є платником податку на прибуток за ставкою 21% на загальних підставах, Споживач має ознаку неприбутковості.

40. При підписанні документів, пов'язаних з оформленням Договору, юридичну силу має механічне відтворення підпису представників Сторін (факсиміле).

Довідкові відомості

Телефони спеціального виклику у разі

виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій

41. Аварійні та ремонтні служби внутрішньобудинкових мереж:

ОДС ТОВ "Сумитеплоенерго", тел.250-398, 222-339

42. Органи, які відповідно до законодавства здійснюють контроль за дотриманням правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення:

Центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства:

Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства

03 150, м. Київ, вул. Димитрова, 24 телефон 227-13-72

Територіальний орган Держспоживстандарту:

Сумське обласне управління у справах захисту справ споживачів

адреса : м. Суми, м. Незалежності, 2, телефон 22-30-88

Територіальне відділення Антимонопольного комітету України:

Відділення Антимонопольного комітету України в Сумській області:

адреса: м. Суми, вул. Харківська, 30/1, телефон 22-14-84

Управління житлово-комунального господарства:

Управління житлово-комунального господарства Сумської міської Ради:

40 030, м. Суми, вул. Горького, 21, телефон 27-23-80

Виконавчий комітет міської ради:

Виконавчий комітет Сумської міської Ради

40 000, м. Суми, м. Незалежності, 2, телефон 21-90-34

43. Місцезнаходження, банківські реквізити і підписи сторін

Споживач: Виконавець

Сумська міська рада м.Суми, площа Незалежності,2 тел. _________ Банківські реквізити: Рах. № _____ у ГУДКСУ у Сумській області МФО 837013 Код ЄДРПОУ 23823253 Не платник ПДВ Джерело фінансування: Міський бюджет Підпис Споживача: _______ МП.ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" м. Суми, вул. Горького, 58 тел. 771-734, 243-102 Банківські реквізити: Рах. № 26034321660 у Філії-СОУ АТ "Ощадбанк" м. Суми МФО 337568, Код ЄДРПОУ 05747991 Подат. св. № 100335942 від 23.05.2011 р. Подат. № 057479918286 Підпис Директора Дирекції "КППВ": М.П.».

3. Стягнути з Сумської міської ради (40000, м. Суми, пл. Незалежності, 2; код ЄДРПОУ 23823253) на користь Публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В.Фрунзе. (40004, м. Суми, вул. Горького, 58; код ЄДРПОУ 05747991) 30541 грн. 34 коп. вартості отриманих послуг з централізованого опалення за період з жовтня 2012 року по квітень 2013 року, 2974 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 08.09.2014.

Головуючий суддя В.Л.Котельницька

Суддя Ю.А.Джепа

Суддя Є.А.Жерьобкіна