Постанова № 40435244, 09.09.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2014
Номер справи
814/2087/14
Номер документу
40435244
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Миколаїв

09 вересня 2014 року справа № 814/2087/14

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомфізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1

доУправління Укртрансінспекції у Миколаївській області Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54034

про скасування постанови від 24.06.2014 № 030141

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Укртрансінспекції у Миколаївській області про скасування постанови від 24.06.2014 № 030141.

Позивач обґрунтовує позов тим, що відповідач застосував до позивача штрафні санкції за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт», які можуть застосовуватись тільки до перевізників, які виконують міжнародні автомобільні перевезення. Позивач не виконує міжнародні перевезення та має у наявності всі документи, які повинні бути відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідач в судове засідання не з'явився. Ухвалу суду від 22.07.2014 не виконав, не надав витребуваних судом документів. 05.08.2014 (арк.с.28) надав суду клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку з відрядженням юриста та 10.09.2014 (арк.с.37) надав суду клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку з неможливістю прибуття в судове засідання. Доказів поважності причин неявки в судове засідання відповідач суду не надав, тому клопотання відповідача про відкладення розгляду справи задоволенню не підлягає, а згідно з ч.4 ст.128 КАС України справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідив матеріали справи суд дійшов наступного висновку:

Постановою № 030141 від 24.06.2014 до позивача був застосований адміністративно-господарська штраф в сумі 1700 грн. за допущення порушення ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, відсутній: протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу Камаз 55102, державний номер НОМЕР_1.

В постанові зазначено, що фізична-особа підприємець ОСОБА_1 27.05.2014 а/д М 12 « Стрій-Кіровоград-Знамянка», 510км + 700 м допустив порушення Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі 100 неоподатковуваних доходів громадян, що складає 1700 грн.

Згідно зі ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Інструкцією з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженої наказом Міністерства транспорту і зв'язку України від 24.06.2010 № 385 П.3.3. передбачено, що водій транспортного засобу, обладнаного тахографом: забезпечує правильну експлуатацію тахографа та управління режимами його роботи відповідно до інструкції виробника тахографа; своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання.

Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 № 340 передбачено, встановлюється особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (далі - водії) та порядок його обліку та вимоги цього Положення поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами (далі - ТЗ).

У витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець, у виді діяльності якого зазначено - код 49.41-вантажний автомобільний транспорт (основний).

Ліцензія № 420268 від 22.01.2014 свідчить, що позивачу дозволено вид роботи: внутрішні перевезення небезпечних вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами.

Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу КАМАЗ 55102, власником є ОСОБА_1

Відповідач застосував до позивача відповідальність за відсутність у нього протоколу перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу. Але в позовній заяві позивач зазначає, що його автомобіль взагалі не обладнаний тахографом. Відповідальність за відсутність тахографу передбачена ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» та може застосовуватись тільки до водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення. Позивач згідно ліцензії здійснює внутрішні перевезення.

Таким чином відповідач, який в даній справі є суб'єктом владних повноважень, повинен був довести суду відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, що правомірно прийняв рішення про застосування штрафу. Відповідач не надав суду доказів того, що у позивача відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» повинен був бути протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства, матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судовий збір підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст.11, 71, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Скасувати постанову № 030141 від 24.06.2014.

3. Присудити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 понесені ним судові витрати (судовий збір) в сумі 182,70 (сто вісімдесят дві гривні 70 к.) грн з Державного бюджету України.

4. Стягнути з Управління Укртрансінспекції у Миколаївській області Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті на користь Держави судовий збір в сумі 1644, 30 грн (одна тисяча шістсот сорок чотири гривні 30 к).

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Т. О. Гордієнко