ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1440/14-a
"03" вересня 2014 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Білоус І.О.
при секретарі судового засідання Костецькій Н.Т.
за участю представників позивача Швець І. І., Токарчук З. Б.
відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Управління ветеринарної медицини у Підволочиському районі Тернопільської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про призупинення роботи міні ковбасного цеху, -
ВСТАНОВИВ:
Управління ветеринарної медицини у Підволочиському районі Тернопільській області звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про призупинення роботи міні ковбасного цеху по виготовленню ковбасних виробів.
Підставою звернення Позивача із даним позовом вважає порушення технології виробництва сировини та гігієни виробничого процесу. Дані обставини встановлено актом перевірки від 23.07.2014 р.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду у даній справі відкрито скорочене провадження у відповідності до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач заперечувала проти позову, тому ухвалою від 08.08.2014 р., з огляду на приписи ч. 4 ст. 183-2 КАС України, справу призначено до розгляду у судовому засіданні.
Відповідач у судовому засіданні надала пояснення в яких вказала що фактично проти призупинення роботи міні ковбачного цеху по виготовленню ковбачних виробів не заперечує. При цьому вказала на фактичну неможливість виконання вимог законодавства щодо розміру плати за проведення ветеренарних досліджень продукції, з огляду на обсяги виробництва і реалізації продукції, що виробляється її цехом.
Суд, вивчивши доводи позову дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.
Судом встановлено, що 23.07.2014 р. державними інспекторами ветеринарної медицини - начальником управління ветеринарної медицини в Підволочиському районі Швець І.І., заступником начальника управління ветеринарної медицини в Підволочиському районі Токарчуком З.Б., лікарем по ВСЕ 1-ї категорії Підволочиської РДЛВМ Гетьманом Я. Л., було проведено плановий захід з державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на підконтрольних об'єктах міні-ковбасного цеху ФОП ОСОБА_3, за адресою: АДРЕСА_1.
Вказаний захід проводився відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_3
За результатом проведення планового заходу з державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, 23.07.2014 р. був складений Акт перевірки (а. с. 8-11), яким встановлено порушення у технології виробництва, а саме:
- Сировина для виробництва м'ясних виробів надходить без супровідних ветеринарних документів та досліджень, відсутні позначки придатності на тушах. Про поступлення сировини ФОП ОСОБА_3 не повідомляє офіційного лікаря, чим порушує вимоги пунктів 4,5,8 ст. 33, та пункту 8 ст. 34 Закону України « Про безпечність та якість харчових продуктів»;
- ПП ОСОБА_3 не проводяться дослідження готової продукції по показниках безпеки, та недотримується кратності досліджень чим порушує вимоги ТУУ 15.1-2463012394 002:2007, ТУУ 15.1-30019749-099-2002;
- Не проводиться дослідження води яка використовується у виробничих цілях, чим порушується п.4 пп. 4.1 «Санітарних правил для підприємств м'ясної промисловості»;
- Працівники цеху не забезпечені санітарним одягом, засобами особистої гігієни, в супереч вимогам пунктів 11,13 «Санітарних правил для підприємств м'ясної промисловості».
Згідно ч. 3 ст. 5 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», ветеринарна служба здійснює державний контроль за виробництвом і готовою продукцією на м'ясопереробних, рибодобувних, рибопереробних, молокопереробних підприємствах, які використовують необроблені харчові продукти тваринного походження як сировину, та підприємствах гуртового зберігання необроблених харчових продуктів тваринного походження.
Ч. 1 ст. 10 Закону України «Про ветеринарну медицину» встановлено, що Державний ветеринарно-санітарний контроль здійснюється державними інспекторами ветеринарної медицини.
Як передбачено п.10 ч.1 ст. 13 Закону України «Про ветеринарну медицину», державні інспектори ветеринарної медицини, які здійснюють державний ветеринарно-санітарний нагляд, мають право: обмежувати, забороняти або припиняти відповідно до законодавства господарську діяльність юридичних або фізичних осіб у разі порушення ними ветеринарно-санітарних заходів, встановлених законодавством, якщо такі порушення можуть спричинити безпосередню загрозу життю та/або здоров'ю людей і тварин.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року № 877, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно до ч. 7 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Як передбачає ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Зважаючи на то, що відповідачем на день розгляду справи в суді не надано доказів щодо усунення виявлених порушень зазначених в акті перевірки від 23.07.2014 р., на враховуючи приписи зазначених вище законодавчих актів, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Ст. 11 КАС України встановлено принцип змагальності сторін, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Керуючись ст. 2, 11, 86, 160-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Призупинити роботу міні ковбасного цеху ПП ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), розташованого за адресою АДРЕСА_1 по виготовленню ковбасних виробів до усунення недоліків, вказаних у акті перевірки дотримання вимог законодавства у галузі ветеринарної медицини від 23.07.2014 р.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 08.09. 2014 р.
Суддя Білоус І.О.
копія вірна
Суддя Білоус І.О.