Постанова № 40423751, 05.09.2014, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
05.09.2014
Номер справи
234/4782/14-а
Номер документу
40423751
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 234/4782/14-а

Провадження № 2-а/234/146/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2014 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

у складі: головуючого судді Клімова В.В.,

при секретарі Ткачовій А.О.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів,

В С Т А Н О В И В:

28.04.2014р. Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради була проведена перевірка правильності та повноти інформації, наданої ОСОБА_1 для отримання державної допомоги, в результаті якої був складений акт № 18-12 від 26.07.2013 року. Відповідно до цього акту встановлено, що при зверненні до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, ОСОБА_1 надав неповну інформацію про доходи, а саме: не вказав інформацію про доходи, які нараховані Асоціацією фермерів «Агросервіс» згідно договору оренди землі, та заробітну плату, яка виплачувалась Краматорською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІ ступенів № 18. Зазначена інформація ОСОБА_1 при зверненні до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявами про призначення усіх видів соціальної допомоги від 04.11.2011 та 22.05.2012 у деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказувалась.

ОСОБА_1 приховав відомості, що вплинули на визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. У зв'язку з цим управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради був зроблений неправильний розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і було надміру виплачено грошових коштів за період з жовтня 2011 року по квітень 2012 року у сумі 616,07 грн.

09 липня 2012 року ОСОБА_1 зобов'язався повернути переплату бюджетних коштів, але станом на дату звернення Відповідач добровільно не повернув надміру виплачену суму.

Просять стягнути з відповідача суму переплата субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка виникла внаслідок надання неповної інформації у розмірі 616,07 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає.

Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомої суду причини, хоча про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Правовідносини за даним позовом регулюються Конституцією України, Положенням "Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1197р. №1050), Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997 №39/283/90/5 "Про затвердження Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.1997р. за №634/2438, Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №486/202/524/455/3370 від 15.11.2001р.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, регулюються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 №1050), зі змінами та доповненнями (надалі - Положення).

Згідно п.3 Порядку призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).

Відповідно до п.п.3 п.5 Порядку субсидія не призначається, якщо уповноважений власник і співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.

Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та транспортних засобів (механізмів) декларується під час подання заяви про призначення субсидії (п.п.4 п.5 Порядку).

Відповідно до п.6 Положення, субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Відповідно до п.4 Положення, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.

Згідно п.12 Положення, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходу осіб, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до абз.1 п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

Відповідно до абз.7 п.20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Відповідно до п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №486/202/524/455/3370 від 15.11.2001р. до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять нарахована заробітна плата та інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства, та доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі.

Судом встановлено, що при зверненні відповідач у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися на призначенням житлової субсидії, надав неповну інформацію про доходи, а саме: не вказав інформацію про доходи, які нараховані Асоціацією фермерів «Агросервіс» згідно договору оренди землі, та заробітну плату, яка виплачувалась Краматорською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІ ступенів № 18..

Як убачається з Акту перевірки внаслідок надання відповідачем невірної інформації про про доходи, виникла переплата субсидії сумі 616,07грн. (згідно проведеного перерахунку).

Відповідач була повідомлений про відповідальність за надання неповних або недостовірних відомостей при зверненні за призначенням субсидії та зобов'язався 09.07.2012 року повернути переплату бюджетних коштів, але станом на дату звернення позивача добровільно не повернув надміру виплачену суму.

Відповідно до спільного Наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997 № 39/283/90/5 «Про затвердження Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.1997 за № 634/2438, управлінням праці та соціального захисту населення підписаний акт проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій, № 1133 від 31 жовтня 2013 року та Відповідачу направлено Повідомлення № 1133 від 31 жовтня 2013 року.

На підставі наведеного та в межах пред'явленого позову, суд вважає необхідним позов задовольнити.

Також відповідно до ст.ст.89, 94 КАС України, у зв'язку з обґрунтованістю позову, судовий збір в розмірі 1827грн., слід стягнути з відповідача у доход державного бюджету м. Краматорська.

Керуючись ст.ст.2, 7, 9-12, 14, 19, 94, 99, 159, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.19 ч.2, 113 Конституції України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997р. №1050), зі змінами та доповненнями, наказом Міністерства Праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997р. №39/283/90/5 "Про затвердження порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями", суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, суму у розмірі 616,07 грн. (шістсот шістнадцять гривень 07 копійок) - переплата субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка виникла внаслідок надання неповної інформації, на рахунок № 35418014022516 в ГУДКСУ в Донецькій обл., МФО 834016, для УПСЗН м. Краматорська, ЄДРПОУ 25953617, призначення платежу «повернення надмірно нарахованих сум по субсидії».

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь державного бюджету м. Краматорська судовий збір в сумі 1827грн.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Краматорського

міського суду: В.В.Клімов