Ухвала суду № 40421413, 10.09.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2014
Номер справи
813/5940/14
Номер документу
40421413
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

10 вересня 2014 року № 813/5940/14

10 год. 28 хв. м. Львів , вул. Чоловського, 2

Зал судових засідань № 5

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Тертичного В.Г.

за участю секретаря судового засідання Олійника Ю.В.

представників сторін:

позивача: - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

представника відповідача: - Клапчук Р.Я.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Львові питання про передачу справи за підсудністю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, -

в с т а н о в и в:

Громадянин Республіки Азербайджан ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області, в якому просить:

1) визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області від 11 серпня 2014 року про примусове повернення за межі України громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 із забороною в'їзду на території України терміном на три роки до 11 серпня 2017 року та зобов'язанням покинути територію України до 26 серпня 2014 року;

2) зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби у Львівській області анулювати відмітки проставлені в паспорті позивача про примусове повернення і заборону в'їзду в Україну.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 27.08.2014 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до попереднього судового розгляду.

Представник відповідача в судовому засіданні заявив усне клопотання про передачу справи за підсудністю до суду загальної юрисдикції.

Позивач та його представник в попередньому судовому засіданні підтримали подане клопотання та просили передати справу в Сихівський районний суд м.Львова.

Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку про те, що справу необхідно передати на розгляд до іншого суду, у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), оскільки провадження відкрито у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

При цьому суд виходив з наступного.

Предметом оскарження є рішення ГУ ДМС України у Львівській області від 11 серпня 2014 року про примусове повернення та заборону в'їзду на територію України громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_1. Вказаним рішенням відповідач вирішив примусово повернути позивача за межі території України, заборонив йому в'їзд на територію України терміном на 3 роки до 11.08.2017 року та зобов'язав покинути територію України у термін до 26.08.2014 року.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

Особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу видворення іноземців та осіб без громадянства визначені статтею 1835 КАС України.

Відповідно до частини першої цієї статті позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України подаються до адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Відповідно роз'яснень пункту 3 постанови Пленуму Вищого адміністративного суд України від 25.06.2009 року №1 (в редакції Постанови ВАСУ № 3 від 16.03.2012 року та із змінами, внесеними згідно з Постановами ВАСУ № 12 від 30.09.2013 року та № 7 від 15.05.2014 року), адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України предметно підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам (пункт 6 частини першої статті 18 КАС України). За таких приписів судам необхідно враховувати, що адміністративні справи, перераховані в частині першій статті 183-5 КАС України, територіально підсудні також місцевим загальним судам як адміністративним судам за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

При вирішення питання передачі справи на розгляд до компетентного суду судом враховано правові наслідки недотримання правил предметної і територіальної підсудності.

Згідно розяснень Вищого адміністративного суду України наданих у пункті 6 Постанови Пленуму ВАСУ "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень КАСУ під час розгляду адміністративних справ" № 2 від 6.03.2008 р., у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді. Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

У разі недотримання правил територіальної підсудності адміністративну справу також необхідно передати до належного суду.

Місцем тимчасового перебування позивача є: АДРЕСА_1, що відноситься до Сихівського району м.Львова.

Беручи до уваги викладене, справу за позовом громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення слід передати на розгляд до Сихівського районного суду м. Львова, який є компетентним судом у розгляді даної справи.

Керуючись ст.ст.18, 22, 121, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в :

Адміністративну справу № 813/5940/14 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення від 11 серпня 2014 року про примусове повернення та заборону в'їзду на територію України громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 передати на розгляд до Сихівського районного суду м. Львова.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст ухвали виготовлений 11 вересня 2014 року.

Суддя Тертичний В.Г.