Дата документу 10.09.2014
СПРАВА № 320/8594/14-п
(3/320/2350/14)
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Мелітополь «10» вересня 2014 року
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Кучеренко В.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Державтоінспекції ВДАІ / для обслуговування м. Мелітополь та Мелітопольського району / у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Запорізької області, громадянина України, який не працює, мешкає за адресою АДРЕСА_1 за статтею 130 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
06.08.2014 року, приблизно о 02 годині 35 хвилин ОСОБА_1 біля бази відпочинку «Бригантина 2» по косі Федотовій, смт. Кирилівка, Якимівського району, Запорізької області, керував автомобілем FORD TRANZIT CONNECT, д/н НОМЕР_1, з явними ознаками наркотичного сп'яніння, чим порушив п.2.5 ПДД України. Від проходження у встановленому порядку медичного огляду на стан сп'яніння відмовився.
На розгляд справи ОСОБА_1 не з'явився з невідомої суду причини, про місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином поштовим повідомленням.
Відповідно до вимог ст. 251 КупАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих,свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 вересня 2009 року № 400/666 «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 жовтня 2009 року за N 931/16947, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи Державтоінспекції МВС є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Огляд проводиться: уповноваженою особою Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Здійснення ОСОБА_1 зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія АВ2 № 717399; поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Таким чином, у діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
При визначенні виду й міри адміністративного стягнення, згідно ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, й інші обставини в справі, суд вважає за необхідне призначити правопорушнику адміністративне покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.
Крім того, відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При цьому згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір справляється у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати, встановлюється Законом України «Про державний бюджет» на відповідний календарний рік та станом на 01 січня 2014 року згідно Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати складає 1218 грн.
Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 130 ч.1, 283, 284, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 /один/ рік.
Строк пред'явлення постанови до виконання до 10 грудня 2014 року.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки на р/р 31215206700013 у Мелітопольське УДКСУ (м.Мелітополь, Мелітопольський р-н), ЄДРПОУ 37968956, банк отримувача Мелітопольське УДК ГУДКУ у Запорізькій області/.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд, або на нього може бути внесений протест прокурором протягом 10 днів від дня винесення постанови.
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду В.В. Кучеренко