ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
27 травня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1465/14
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
сторони в судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 25 423,71 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення (далі - відповідач) якою просить стягнути адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 25 423,71 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 27 травня 2014 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності позивача за наявними матеріалами справи, позовні вимоги підтримує у повному обсязі з мотивів наведених у позовній заяві, просив суд позов задовольнити (а.с.19).
Представник відповідача, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце проведення судового розгляду у засідання не з'явився та 26 травня 2014 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла телеграма з клопотанням про перенести судове засідання на інший термін у зв'язку із участю представника відповідача в іншому судовому процесі, однак належних доказів про участь представника відповідача в іншому судовому процесі суду не надано (а.с.18).
Враховуючи вищенаведене, суд вирішив не відкладати розгляд справи, а провести його за наявним в матеріалах справи доказами.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 року для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
У відповідності до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» від 06 жовтня 2005 року № 2961-IV передбачено, що робоче місце інваліда - місце або виробнича ділянка постійного або тимчасового знаходження особи у процесі трудової діяльності на підприємствах, в установах і організаціях.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою статті 19 Закону, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Підстав звільнення від виконання обов'язку Закон не містить.
Підприємства щороку подають до відділень Фонду звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою що затверджується наказом Мінпраці.
Судом встановлено, що відповідачем було подано до відділення звіт форми № 10-ПІ річна «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2013 рік (а.с.5), з якого випливає що відповідач вимогу Закону не виконав. Згідно рядка 03 звіту кількість інвалідів які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» становить - 4 особа, та згідно рядка 02 звіту на підприємстві протягом 2013 року середньооблікова кількість інвалідів становила - 3 осіб.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Частиною 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Відповідач повинен був самостійно в строк до 15 квітня року наступного за роком в якому відбулось порушення розрахувати та сплатити адміністративного-господарські санкції. Оскільки середньорічна зарплата штатного працівника у відповідача в 2013 році становила - 25 423,71 грн., то за не працевлаштування інвалідів у необхідній кількості та невиконання нормативу відповідач повинен сплатити в дохід Державного бюджету 25 423,71 * 1 = 25 423,71 грн. (а.с.6). Однак відповідач до 15.04.2014 року строк встановлений законом самостійно не сплатив.
Таким чином, оскільки відповідачем самостійно не здійснено працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць та, у зв'язку з цим, самостійно не сплачено адміністративно-господарські санкції у розмірі та в строки передбачені статтею 20 вказаного Закону, то позовні вимоги слід задовольнити та стягнути з Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення адміністративно-господарські санкції у розмірі - 25 423,71 грн.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані, та підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 25 423,71 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути із Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення (89300, Закарпатська область, Свалявський район, м. Свалява, вул. Набережна, буд.28, код ЄДРПОУ 13587366) на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, буд. 14, код ЄДРПОУ 13592841) адміністративно-господарські санкції в сумі 25 423 (двадцять п'ять тисяч чотириста двадцять три) гривні 71 (сімдесят одна) копійка.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СуддяД.В. Іванчулинець