КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
02 вересня 2014 року 810/5134/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Грона-Партнер" до Комунального підприємства Київської обласної ради "Південне бюро технічної інвентаризації", третя особа - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Грона-Партнер" з позовом до Комунального підприємства Київської обласної ради "Південне бюро технічної інвентаризації", за участю третьої особи - ФОП ОСОБА_1, в якому просить визнати незаконними дії відповідача з проведення технічної інвентаризації нежитлової будівлі, за адресою Залізнична м. Сквира, за результатами якої складено технічний паспорт на вказаний об'єкт нерухомого майна; скасувати результати проведеної з порушенням норм діючого законодавства інвентаризації, та визнати недійсним технічний паспорт на житлову будівлю від 04 лютого 2014 року.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи є немає підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
З огляду на приписи вказаної правової норми, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку про те, що цей позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з частиною другою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України передбачено, що суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З системного аналізу наведених норм слідує, що спір набуває ознак публічно-правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства за умови наявності серед суб'єктів такого спору суб'єкта владних повноважень, а також здійснення ним у цих відносинах владних управлінських функцій, покладених на нього Конституцією та/або законами України.
Предметом позову в даній справі є визнання незаконними дій, скасування результатів інвентаризації та скасування технічного паспорта на нежитлове приміщення.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського кодексу України, комунальне підприємство є суб'єктом господарювання, що діє на основі комунальної власності територіальної громади.
Згідно з абз. 1, 2 п. 1.4 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, що затверджена Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 року №127, зареєстрована у Міністерстві юстиції України 10.07.2001 року за №582/5773, технічний паспорт складається на підставі матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, яка проводиться суб'єктами господарювання, що відповідають вимогам даної Інструкції.
Пунктом 1.7 зазначеної Інструкції передбачено, що для проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна замовниками укладаються договори.
Суд зазначає, що, здійснюючи роботи по проведенню технічної інвентаризації об'єктів нерухомості та виготовленню технічних паспортів, КП "Південне бюро технічної інвентаризації" діяло та діє як суб'єкт господарювання, а не як суб'єкт владних повноважень. Отже, відносини щодо здійснення комунальними підприємствами технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна та видачі за її наслідками технічних паспортів є цивільно-правовими і не належать до сфери публічно-правових відносин.
Таким чином, вказані вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
З урахуванням суб'єктного складу сторін, вирішення таких спорів здійснюється господарськими судами в порядку господарського судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Грона-Партнер" до Комунального підприємства Київської обласної ради "Південне бюро технічної інвентаризації", третя особа - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 про визнання протиправними дій .
2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Грона-Партнер" (код ЄДРПОУ 32239289) з Державного бюджету України сплачений ним судовий збір у сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.
3. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Василенко Г.Ю.