Постанова № 40396466, 08.09.2014, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2014
Номер справи
818/1879/14
Номер документу
40396466
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 вересня 2014 р. Справа № 818/1879/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу

за позовом Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Сумській області

до Державного насінницького сільськогосподарського підприємства "Вирівське"

про застосування заходів реагування ,-

В С Т А Н О В И В:

Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Сумській області (надалі - позивач, ТУ Держгірпромнагляду у Сумській області) звернулось до суду з позовною заявою до Державного насінницького сільськогосподарського підприємства "Вирівське" (надалі по тексту- відповідач), в якому просить суд:

- застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме: заборонити проведення зварювальних робіт, зупинити експлуатацію обладнання: кран-балок з №№9644, 8908, 9004702 до усунення порушень, зазначених у приписі від 11.07.2014 р. №06-06/32, та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.

В обґрунтування позову зазначив, що 11.07.2014 р. відповідно до наказу територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області від 01.07.2014 р. №121 посадовою особою територіального управління проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного ведення робіт у Державному насінницькому сільськогосподарському підприємстві "Вирівське".

За результатами проведеної перевірки та у зв'язку з виявленням порушень вимог законодавства головним державним інспектором з охорони праці територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області складено акт перевірки від 11.07.2014 р. №06-06/33, який підписано та один примірник отримано директором Сахно О.П. без зауважень, про що свідчить його підпис.

Позивач зазначає, що серед виявлених порушень нормативно-правових актів з охорони праці є такі, що створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих, фізичних осіб, а саме: зварювальні роботи проводяться без відповідного дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України №1107 від 26.10.2011 р.; три кран-балки з інв. №№9644, 8908, 9004702 експлуатуються без відповідного дозволу на експлуатацію (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України №1107 від 26.10.2011 р.

Відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 р. №826, загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження проведення зварювальних робіт та експлуатація обладнання: кран-балоків з інв. №№9644, 8908, 9004702 несе ризик спричинення внаслідок подальшої їх експлуатації фізичної шкоди працівникам установи та громадянам, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:

порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;

порушень вимог Кодексу України про надра;

відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;

виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Таким чином, позивач вважає, що позовні вимоги щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до відповідача, а саме: заборонити проведення зварювальних робіт, зупинення експлуатації обладнання: кран-балоків з інв. №№9644, 8908, 9004702 до усунення зазначених порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт підлягають задоволенню.

Дослідивши матеріали справи та докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 11.07.2014 р. відповідно до наказу територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області від 01.07.2014 р. №121 посадовою особою територіального управління проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного ведення робіт у Державному насінницькому сільськогосподарському підприємстві "Вирівське".

За результатами проведеної перевірки головним державним інспектором з охорони праці територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області складено акт перевірки від 11.07.2014 р. №06-06/33, який підписано та один примірник отримано директором Сахно О.П. без зауважень, про що свідчить його підпис (а.с. 6-9).

11.07.2014 року Територіальним управлінням Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Сумській складено припис про усунення порушень виявлених під час проведення перевірки (а.с. 10-11).

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.

Згідно Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 р. №826 (далі - Положення) та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2011 р. за N1531/20269 затверджено Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України.

Відповідно до п.2.25 Положення визначено, що якщо під час здійснення перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) виявлено порушення, посадова особа Держгірпромнагляду України на підставі відповідного акта складає обов'язковий до виконання припис, форма якого наведена в додатку 4 до цього Положення. Припис, як правило, складається в останній день перевірки. Якщо виявлені порушення не потребують їх негайного усунення, допускається складати припис у інший термін, але не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів з дня завершення перевірки. Під час перевірки суб'єкта господарювання припис може складатися або на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, або на підставі акта перевірки виробничого об'єкта.

Згідно п. 2.26 зазначеного Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:

- порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;

- порушень вимог Кодексу України про надра;

- відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

- не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;

- виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

З матеріалів справи судом встановлено, що під час проведення планової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в акті перевірки порушення щодо порядку та умов експлуатації трьох кран-балків з інв. №№9644, 8908, 9004702 та виконання зварювальних робіт, які можуть створити загрозу життю працівників, уникнути чого можливо лише за рахунок обмеження зазначених робіт.

Також, суд зазначає, що згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Суд, відповідно до ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

З матеріалів справи встановлено, що представниками відповідача не надано жодних доказів щодо усунення виявлених порушень зазначених в акті перевірки, а тому суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та застосування заходів обмеження.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Сумській області до Державного насінницького сільськогосподарського підприємства "Вирівське" про застосування заходів реагування підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Сумській області до Державного насінницького сільськогосподарського підприємства "Вирівське" про застосування заходів реагування -задовольнити в повному обсязі.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме: заборонити Державному насінницькому сільськогосподарському підприємству "Вирівське" проведення зварювальних робіт, зупинити експлуатацію обладнання: кран-балок з №№9644, 8908, 9004702 до усунення порушень, зазначених у приписі від 11.07.2014 р. №06-06/32, та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту її отримання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук