Постанова № 40380837, 02.09.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2014
Номер справи
820/14816/14
Номер документу
40380837
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

02 вересня 2014 р. № 820/14816/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єгупенко В.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Куп'янської об'єднано державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області

до

Житлово-комунального підприємства № 1

про

стягнення податкового боргу ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Куп'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд стягнути кошти з відкритих рахунків Житлово-комунального підприємства №1 в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 289 170,28 грн., борг у розмірі 249 314,22 грн. по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код б/к 14010100, на р/р 31119029700013; отримувач: Куп'янське УДКСУ, код отримувача: 37813292, МФО: 851011, банк: ГУДКСУ в Харківській області; борг у розмірі 39 856,06 грн. по земельному податку з юридичних осіб, код б/к 13050100, на р/р 33217811700013; отримувач: Куп'янське УДКСУ, код отримувача: 37813292, МФО: 851011, банк: ГУДКСУ в Харківській області.

Позивач обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що Житлово-комунальне підприємство №1 має узгоджений податковий борг перед бюджетом у сумі 249 314,22 грн. з податку на додану вартість, який виник на підставі самостійно поданих відповідачем до податкового органу податкових декларацій за січень-червень 2014 року та земельному податку з юридичних осіб у сумі 39 856,06 грн., який виник на підставі самостійно поданих відповідачем до податкового органу декларацій. Підприємством не сплачено узгодженої суми податкового зобов’язання.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання, в якому просив розглядати справу за своєї відстуності за наявними в справі матеріалами та підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

На підставі вищевикладеного, відповідно до положень ст.41, ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 02.09.2014 року вх.№01-25/48476 від представника відповідача надійшла заява про визнання адміністративного позову.

Відповідно до приписів ст. 136 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Так, ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, а також з огляду на визнання відповідачем адміністративного позову суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом з матеріалів справи встановлено, що Житлово-комунальне підприємство №1 перебуває на податковому обліку в Куп'янській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області з 26.12.2002 р. за №2002_152 та має податковий борг перед бюджетом всього в розмірі 289 170,28 грн.

Вказана заборгованість відповідача складається заборгованості з податку на додану вартість та заборгованості із земельного податку з юридичних осіб, яка виникла на підставі самостійно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість №9014378027 від 19.03.2014 року, №9021430388 від 17.04.2014 року, №9028820895 від 20.05.2014 року, №9034138319 від 16.06.2014 року, №9041835886 від 21.07.2014 року та по уточнюючих розрахунках до податкових декларацій №9028900684 від 01.01.2014 року, №9033109981 від 01.01.2014 року; декларацій по земельному податку з юридичних осіб №9008919396 від 20.05. 2014 року, уточнюючому звіту до декларації №9027466511 від 15.05.2014 року, №9091388801 від 22.05.2014 року, №9008919396 від 20.02.2014 року, №9027466511 від 15.05.2014 року, №9008919396 від 20.02.2014 року, №9027466511 від 15.05.2014 року, №9008919396 від 20.02.2014 року, №9027466511 від 15.05.2014 року.

Станом на момент звернення до суду податковий борг перед бюджетом Житлово-комунального підприємства №1 не погашений та складає 289 170,28 грн., що також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків.

Суд зазначає, що суми податкових зобов'язань визначені відповідачем самостійно у вищезазначених податкових деклараціях (розрахунках), в силу приписів п. 56.11 ст.56 Податкового кодексу України не підлягають оскарженню та є узгодженими з дня подання декларацій (розрахунків).

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України, встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Суд зазначає, що відповідно до п. 57.3 статті 53 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п 58.1, ст. 58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Пунктом 58.2, ст. 58 Податкового кодексу України передбачено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Порядок направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року за №985 (далі – Порядок).

Правила листування з платниками податків врегульовані ст. 42 Податкового кодексу України, відповідно до п.42.2 якої, документи вважаються врученими належним чином, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Як вбачається з матеріалів справи податкове повідомлення – рішення №0000481510 від 28.04.2014 року було надіслано на адресу відповідача та отримано його уповноваженою особою.

Відповідно до п. 54.5. ст. 54 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п. 56.2. ст. 56 Податкового кодексу України).

Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується (п. 56.3. ст. 56 Податкового кодексу України).

Згідно з п. 56.17. ст. 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Оскільки винесене податковим органом податкове повідомлення - рішення відповідачем не оскаржувалось, і на час розгляду справи не є скасованим чи зміненим, визначена сума грошових зобов'язань є узгодженою та набули статусу податкового боргу.

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п.п. 14.1.153. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України зазначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п. 59.3. ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Вищий адміністративний суд у своєму інформаційному листі від 12.04.2012, № 1044/11/13-12 "Щодо строків звернення до адміністративного суду у справах, що виникають із податкових відносин у сфері погашення податкового боргу" зазначив наступне - якщо розмір податкового боргу збільшився після надсилання податкової вимоги, то податковий орган не повинен надсилати нову податкову вимогу незалежно від того, з якого саме податку збільшився податковий борг - із того, що зазначений у податковій вимозі, чи з іншого. При цьому, далі зазначається у листі, заявник (позивач) не повинен подавати до суду доказів, що підтверджують надсилання повторних податкових вимог у разі, якщо податковий борг збільшився після надсилання податкової вимоги.

Податковим органом вручено уповноваженій особі відповідача податкову вимогу від 09.07.2013 року №2.

Як вбачається з матеріалів справи, розмір податкового боргу відповідача є таким, що не переривався, що також підтверджується обліковими картками, що містяться в матеріалах справи .

Згідно п.п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, встановлено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, на підставі чого з Житлово-комунального підприємства №1 підлягає стягненню податковий борг у розмірі 289 170,28 грн. з розрахункових рахунків, відкритих відповідачем в банках, що обслуговують такого платника, отже, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Куп'янської об'єднано державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Житлово-комунального підприємства № 1 про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути кошти з відкритих рахунків Житлово-комунального підприємства № 1 в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 289 170.28 грн., (двісті вісімдесят дев'ять тисяч сто сімдесят грн., 28 коп.,) борг у розмірі 249 314,22 грн. по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код б/к 14010100, на р/р 31119029700013; отримувач: Куп'янське УДКСУ, код отримувача: 37813292, МФО: 851011, банк: ГУДКСУ в Харківській області; борг у розмірі 39 856,06 грн. по земельному податку з юридичних осіб, код б/к 13050100, на р/р 33217811700013; отримувач: Куп'янське УДКСУ, код отримувача: 37813292, МФО: 851011, банк: ГУДКСУ в Харківській області.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Єгупенко В.В.