ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"04" вересня 2014 р.Справа № 924/967/14
Господарський суд Хмельницької області у складі:
суддя Олійник Ю.П., розглянувши матеріали справи
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
до Городоцької міської ради м. Городок
про визнання протиправними і скасування пунктів 74-81 рішення Городоцької міської ради №23 від 28.05.2013р. "Про затвердження проекту землеустрою КП "Городоккомунсервіс" щодо відведення земельних ділянок по АДРЕСА_2 для наступної передачі в оренду"
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Комунальне підприємство «Городоккомунсервіс» м.Городок
Представники сторін:
від позивача - ОСОБА_1 - підриємець, ОСОБА_2 за дов від 14.07.14,
від відповідача - Пукліч О.Л. за дов. від 15.07.14, Стрийко О.В.- за дов. від 15.07.2014.
від третьої особи - не приймав участь.
За участю Салій С.О. - представника Державної інспекції сільського господарства Хмельницької області
У судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частину рішення згідно з ст.85 ГПК України.
Позивач у позовній заяві просить визнати протиправними і скасувати пункти 74-81 рішення Городоцької міської ради №23 від 28.05.2013р. "Про затвердження проекту землеустрою КП "Городоккомунсервіс" щодо відведення земельних ділянок по АДРЕСА_2 для наступної передачі в оренду", оскільки передбачають використання вказаних земельних ділянок Городоцькою міською радою у спосіб, який чинитиме перешкоди у користуванні та вільному доступі до належної позивачу земельної ділянки. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що рішення міської ради не відповідає вимогам земельного законодавства України, а саме: ч.2 статті 1861 та статті 198 Земельного Кодексу України, статті 50 Закону України "Про землеустрій", частини 5 статті 16 та статті 34 Закону України „Про Державний земельний кадастр", підпункту 2 пункту 75 розділу „Основні вимоги щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про його об'єкти", Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року N1051.
Позивачем звертається увага, що у порушення вказаних норм та п.2.1 рішення Городоцької міської ради від 23.03.2012року «Про лист комунального підприємства «Городоккомунсервіс» щодо надання в оренду земельних ділянок по вул. Гончара, Червоний майдан та пров. Ванагса та для будівництва торгівельних павільйонів" проект землеустрою до органу містобудування та архітектури Городоцької райдсржадміністрації, природоохоронних і санітарно-епідеміологічних органів не надавався і його погодження не здійснювалося. Відповідні висновки інших державних органів у проекті землеустрою відсутні, а саме: відсутнє погодження органу містобудування та архітектури Городоцької райдержадміністрації; відсутнє погодження природоохоронних органів; відсутнє погодження санітарно-епідеміологічних органів.
Крім того, посилаються на те, що в кадастрових планах земельних ділянок, які містяться в проекті землеустрою не відображено кадастровий номер кожної земельної ділянки та кадастрові номери суміжних земельних ділянок. Згідно пояснювальної записки директора ПП ЗІД „Прометей" - розробника Проекту землеустрою, місцеположення кутів зовнішніх меж земельної ділянки детально досліджено в присутності замовника і узгоджено з представниками суміжних землекористувачів. Зазначено, що при узгодженні зовнішніх меж земельної ділянки зацікавленими сторонами (їх представниками) претензій не виявлено. В ній також зазначено, що ділянка НОМЕР_2, яка підлягає відведенню, межує із західної сторони із землями громадянина ОСОБА_1 Водночас акт погодження меж земельної ділянки із підписом ОСОБА_1, як суміжного землекористувача земельної ділянки НОМЕР_2, в Проекті землеустрою відсутній. У проекті землеустрою відсутні позначки державного кадастрового реєстратора на титульному аркуші документації із землеустрою та оцінки земель, матеріалах документації із землеустрою та оцінки земель, що містять графічне зображення об'єктів Державного земельною кадастру, аркушах відомостей про координати поворотних точок їх меж, частин, обмежень, угідь робить позначку про проведення перевірки електронного документа та внесення відомостей (змін до них) Державного земельного кадастру згідно з встановленою формою. Також зазначається про невідповідність прийнятого відповідачем рішення вимогам чинного законодавства, що підтверджується листами прокуратури Городоцького району, Державної сільськогосподарської інспекції в Хмельницькій області, Городоцької РДА, відділу містобудування та архітектури Хмельницької ОДА, управління ДАІ УМВС у Хмельницькій області.
Позивачем у письмових поясненнях зазначено, що по обидві сторони АДРЕСА_2, у т.ч. і напроти належної йому земельної ділянки, на тротуарах з відома Городоцької міської ради, без відповідного дозвільного рішення з порушенням встановленого порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, визначеного Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затв. наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011 N 244, протягом 2010-2012 років були самочинно, з порушеннями вимог державних будівельних норм, встановлено торгівельні павільйони. Напроти належної позивачу земельної ділянки на тротуарі встановлено 4 торгівельні павільйони, які закривають під'їзд до земельної ділянки та перешкоджають завозити будівельні матеріали і проводити на ній будівництво з використанням будівельної техніки, що і стало підставою для звернення до суду з відповідним позовом про визнання протиправним і скасування пунктів 74-81 рішення Городоцької міської ради № 23 від 28 травня 2013 року, яким відповідач намагається узаконити незаконне розміщення на тротуарах АДРЕСА_2 торгівельних павільйонів. Іншого під'їзду до належної позивачу земельної ділянки не має. Крім того, позивач посилається на порушення норм Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. N 198.
У судовому засіданні представником позивача надано суду лист ВДАІ з обслуговування Городоцького району УМВСУ в Хмельницькій області щодо того, що ними не видавались дозволи щодо встановлення архітектурних споруд на тротуарі та проїздній частині вулиці ( по АДРЕСА_2).
Відповідач у запереченні до позовної заяви зазначає, що суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 є неналежним позивачем, його інтереси як підприємця не порушуються при використанні власної земельної ділянки, так як встановлені кіоски знаходиться на відстані від одного і більше метра з обох сторін від межі земельної ділянки, яка належить йому, що підтверджується фотознімками та знаходяться відповідно на земельних ділянках міської ради, які передано в оренду КП «Городоккомунсервіс» згідно вищезазначеного рішення міської ради. Також існує заїзд, який розташовано на землях міської ради та є загальним для користування, шириною 4 метра та довжиною 29,07 метра, з АДРЕСА_2 вздовж земельної ділянки ОСОБА_1, що підтверджується фотознімками. Зазначеним заїздом також вільно користуються громадяни ОСОБА_6 та ОСОБА_7, присадибні ділянки яких знаходяться поруч з земельною ділянкою ОСОБА_1, а тому і останній може використовувати заїзд до власної земельної ділянки.
У судовому засіданні представником відповідача надано лист Відділу Держземагенства у Хмельницькій області від 4.09.14 з викопіровками з чергової кадастрової карти на земельні ділянки (по АДРЕСА_2).
Третя особа - Комунальне підприємство "Городоккомунсервіс" позовні вимоги не визнає, вважає їх безпідставними та необгрунтованими. У запереченні на позовну заяву зазначає, що у позивача по даній справі та його представника не було правових підстав для звернення до суду з даним позовом, оскільки по-перше - прийняття оскаржуваного рішення органом місцевого самоврядування носило одноразовий характер, приймалось щодо однієї особи і вичерпало свою дію його прийняттям; по-друге - позовні вимоги не містять посилань на безпосередні порушення органом місцевого самоврядування і третьою особою будь-яких прав ОСОБА_1, оскільки останній має вільний, безперешкодний доступ і проїзд до своєї земельної ділянки, а встановлені малі архітектурні форми, на належній територіальній громаді міста земельній ділянці не перешкоджають ОСОБА_1 в користуванні земельною ділянкою, а візуально частково в майбутньому можуть перекривати можливі рекламні вивіски на магазині, тому даний позов є завуальованим, спрямованим на досягнення певних корисливих мотивів позивачем і його представником; по-третє, оскільки скасування такого рішення може зачіпати законні права та інтереси інших осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, то вони повинні були б бути залучені до участі у даній справі.
Викликана у судове засідання згідно з ст.30 ГПК України для дачі усних та письмових пояснень по справі представник Державної інспекції сільського господарства Хмельницької області Салій Світлана Олегівна надала усні пояснення. Зокрема, про те, що інспекцію було визначено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок по АДРЕСА_2 не відповідає вимогам чинного земельного законодавства, оскільки відсутній цілий ряд документів, немає погодження органу містобудування та архітектури, не зазначені кадастрові номери кожної земельної ділянки та суміжних земельних ділянок, а також інші порушення зазначені у листі інспекції від 19.03.2014р. № 4/1-830.
Начальник відділу містобудування та архітектури Городоцької райдержадміністрації Мацьоха Вадим Леонтійовича, викликаний для дачі усних та письмових пояснень згідно зі ст.30 ГПК України, у судове засідання не з'явився. Однак, на адресу суду Відділом містобудування та архітектури Городоцької райдержадміністрації надіслано лист від 29.08.2014р. із поясненнями щодо суті справи. Зокрема, посилаються на те, що проект землеустрою затверджено з порушенням ст.186-1 Земельного кодексу України без позитивного висновку спеціально уповноваженого органу з питань містобудування та архітектури. Крім того, при його розробленні не враховані вимоги ст.25 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності" щодо необхідності врахування режиму забудови територій, вказані землі є тротуарами, фактично розміщені у межах червоних ліній забудови. Звертається увага, що відділом надано висновок про те, що реалізація проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачу в оренду Третій особі не можлива.
Розглядом матеріалів справи встановлено:
Згідно Свідоцтва про право власності на нерухоме майно № 7308494 від 31.07.2013 та Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №7311922 від 31.07.2013, виданих Реєстраційною службою Городоцького районного управління юстиції Хмельницької області, позивач є власником земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_2 розміром 0,0685 га, кадастровий номер 6821210100060020004, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. На земельній ділянці розташований житловий будинок з господарськими будівлями, який належить позивачу на праві власності, що підтверджується Витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно від 25.10.2009 №24241221, виданим КП "Городоцьке бюро технічної інвентаризації". Відповідно до рішення Городоцької міської ради від 22.02.2010 року НОМЕР_2 земельна ділянка використовується позивачем для будівництва та розміщення на ній об'єктів торгівлі.
Рішенням Городоцької міської ради №21 від 23.03.12 КП «Городоккомунсервіс» надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_2 для будівництва торгівельних павільйонів орієнтовною площею 450 кв.м. із земель житлової та громадської забудови (п. 1.3. рішення). Рішенням визначено, що складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки визначено погодити з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури та в місячний термін подати сесії міської ради відповідні документи для розгляду та затвердження в встановленому порядку (п.2.1).
На замовлення КП «Городоккомунсервіс» на виконання рішення міської ради землевпорядною організацією ППЗЦ «Прометей» виготовлено Проект землеустрою. При цьому в проекті землеустрою передбачена зміна цільового призначення землі, а саме, після відведення земельної ділянки по АДРЕСА_2: категорія землі житлової та громадської забудови змінюється на категорію земель земельна ділянка відведена під будівництво.
Згідно пояснювальної записки до проекту зазначено, що місцеположення кутів зовнішніх меж земельної ділянки площею 0,0620га., що передається в оренду КП «Городоккомунсервіс», узгоджено з представниками суміжних землекористувачів. При цьому земельна ділянка НОМЕР_2 межує із західної сторони із землями ОСОБА_1, земельна ділянка №54 межує зі східної сторони із землями ОСОБА_1
Рішенням Городоцької міської ради № 23 від 28.05.13 «Про затвердження проекту землеустрою КП «Городоккомунсервіс» щодо відведення земельних ділянок по АДРЕСА_2 для наступної передачі в оренду» затверджено Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 620 кв. в м. Городок по для передачі в оренду КП "Городоккомунсервіс" для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Спірними пунктами 74-81 зазначеного рішення КП "Городоккомунсервіс" надано в оренду по АДРЕСА_2 терміном на 10 років для будівництва та обслуговування будівель торгівлі земельні ділянки: площею 23 кв. м., кадастровий номер 6821210100060020032; площею 15 кв.м., кадастровий номер 6821210100060020033; площею 9 кв. м., кадастровий номер 6821210100060020034 та площею 10 кв.м., кадастровий номер 6821210100060020035, затверджено орендну плату за користування земельною ділянкою в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік з врахуванням коефіцієнта інфляції.
Висновком відділу Держземагенства в Городоцькому районі №1 від 22.03.2013 року Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджений із можливістю передачі в оренду КП "Городоккомунсервіс".
Державна інспекція сільського господарства в Хмельницькій області у листах від 31.12.2013 року №4/1-4343 та від 19.03.2014 року № 4/1-830 вказала Городоцькій міській раді на необхідність усунути порушення земельного законодавства у рішенні від 28.05.2013 року №23 та привести у відповідність проект землеустрою.
Рішенням 41 сесії Городоцької міської ради №42 від 21.02.2014р. звернення Держсільгоспінспекції у Хмельницькій області щодо усунення порушень земельного законодавства та приведення у відповідність проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок КП "Городоккомунсервіс" прийнято до відома та зобов'язано КП "Городоккомунсервіс" звернутись до відділу містобудування та архітектури Городоцької райдержадміністрації для погодження проекту землеустрою у встановленому порядку.
Згідно Висновку відділу містобудування та архітектури Городоцької райдержадміністрації від 16.04.2014 року №01-28/40/2014 року реалізація проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі комунальному підприємству «Городоккомунсервіс» в м. Городку по АДРЕСА_2 Хмельницької області у запропонованому на розгляд вигляді неможлива. У п. 11. цього висновку також вказано, що проектом землеустрою не враховано, що діючим генеральним планом не передбачено забудови об'єктів капітального будівництва у даному місці, а комплексною схемою розміщення тимчасових споруд міста не передбачено розміщення тимчасових споруд на даній ділянці. Зазначено, що вказані землі фактично є тротуарами, які довготривалий термін використовуються жителями міста.
Позивач звернувся з листами про порушення його прав як землекористувача до відповідних державних органів.
У листі-відповіді відділу містобудування та архітектури Хмельницької обласної державної адміністрації від 08.05.2014 року №01-21/137 зазначено, що з порушеннями Державних будівельних норм було прийняте рішення Городоцької міської ради від 23.03.2012 року №21 щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки із земель житлової та громадської забудови КП «Городоккомунсервіс» по АДРЕСА_2 для будівництва павільйонів орієнтовною площею 450 кв.м., оскільки дана земельна ділянка є тротуаром АДРЕСА_2 шириною 3,0 м.
Листом Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України в Хмельницькій області від 12.05.2014 року №5/51-5461 повідомлено, що розміщення торговельних кіосків по АДРЕСА_2 не узгоджувалось працівниками Державтоінспекції, оскільки їх розміщення на проїзній частині вулиці у відповідності до чинних нормативних актів у сфері безпеки руху заборонено.
Факти невідповідності оскаржуваного рішення Городоцької міської ради від 28.05.2013 року №23 та затвердженого ним Проекту землеустрою чинному земельному законодавству України позивач підтверджує також листами прокуратури Городоцького району в Хмельницькій області згідно листа від 06.09.2013року №114/32-13 та Городоцької районної державної адміністрації від 02.09.2013року №39/16-19-2552/2013.
Листом ВДАІ з обслуговування Городоцького району УМВСУ в Хмельницькій області без дати, наданим представником позивача, підтверджується, що ними не видавались дозволи щодо встановлення архітектурних споруд на тротуарі та проїздній частині вулиці ( по АДРЕСА_2).
Згідно листа відділу містобудування та архітектури Городоцької райдержадміністрації від 29.08.2014р. проект землеустрою затверджено з порушенням ст.186-1 Земельного кодексу України без позитивного висновку спеціально уповноваженого органу з питань містобудування та архітектури. Крім того, при його розробленні не враховані вимоги ст.25 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності" щодо необхідності врахування режиму забудови територій, вказані землі є тротуарами, фактично розміщені у межах червоних ліній забудови.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне.
1. Згідно з ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідачем зазначається, що суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 є неналежним позивачем, його інтереси як підприємця не порушуються при використанні власної земельної ділянки, так як встановлені кіоски знаходиться на відстані від одного і більше метра з обох сторін від межі земельної ділянки, яка належить йому, що підтверджується фотознімками та знаходяться відповідно на земельних ділянках міської ради, які передано в оренду КП «Городоккомунсервіс» згідно вищезазначеного рішення міської ради.
Однак, зазначені доводи відповідача спростовуються матеріалами справи. Зокрема, згідно пояснювальної записки до проекту землеустрою, виготовленого землевпорядна організація ППЗЦ «Прометей» на замовлення КП «Городоккомунсервіс» на виконання рішення міської ради зазначено, що земельна ділянка НОМЕР_2 межує із західної сторони із землями ОСОБА_1, а спірним рішенням Городоцької міської ради № 23 від 28.05.13 «Про затвердження проекту землеустрою КП «Городоккомунсервіс» щодо відведення земельних ділянок по АДРЕСА_2 для наступної передачі в оренду» затверджено саме цей Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 620 кв. в м. Городок.
Як зазначає позивач його земельна ділянка є сусідньою, а на тротуарі встановлено 4 торгівельні павільйони, які закривають під'їзд до його земельної ділянки, відповідно перешкоджають завозити будівельні матеріали і проводити на ній будівництво з використанням будівельної техніки. Крім того, позивач звертає увагу на не надання ним згоди на відведення земельної ділянки як суміжного користувача. Відповідно вважає свої права порушеними.
У зв'язку з цим доводи відповідача пор відмову у позові за зазначеними мотивами до уваги не приймаються.
2. Згідно з ст.122 Земельного кодексу України (в редакції станом на момент прийняття спірного рішення ) сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно з ст. 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення, формування нових земельних ділянок.
Згідно вимог ч.ч.1 та 2 статті 186-1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта, подається також на погодження до органу містобудування та архітектури.
Згідно з ст.50 Закону України "Про землеустрій" проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, зокрема, матеріали погодження проекту землеустрою.
Наданими в матеріали справи доказами підтверджується, що затверджений рішенням Городоцької міської ради № 23 від 28.05.13 Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 620 кв. в м. Городок по для передачі в оренду КП "Городоккомунсервіс" для будівництва та обслуговування будівель торгівлі погоджений лише із Відділом Держземагенства в Городоцькому районі (висновок №1 від 22.03.13).
Відповідно, в порушення вказаної норми Земельного кодексу України, а також пункту 2.1 рішення Городоцької міської ради від 23.03.2012 року, яким наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_2 для будівництва торгівельних павільйонів орієнтовною площею 450 кв.м. із земель житлової та громадської забудови та визначено, що складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки необхідно погодити з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури, проект землеустрою на погодження до органу містобудування та архітектури на подавався.
Відповідно, за відсутності погодження органу містобудування та архітектури відповідач не мав права на затвердження проекту землеустрою.
Натомість, неправомірність затвердження відповідачем проекту землеустрою підтверджується також висновком відділу містобудування та архітектури Городоцької райдержадміністрації від 16.04.2014 року №01-28/40/2014 року, згідно якого реалізація проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі комунальному підприємству «Городоккомунсервіс» в АДРЕСА_2 у запропонованому на розгляд вигляді неможлива. У висновку також вказано, що проектом землеустрою не враховано, що діючим генеральним планом не передбачено забудови об'єктів капітального будівництва у даному місці, а комплексною схемою розміщення тимчасових споруд міста не передбачено розміщення тимчасових споруд на даній ділянці. Зазначено, що вказані землі фактично є тротуарами, які довготривалий термін використовуються жителями міста.
Невідповідність чинному законодавству проекту землеустрою підтверджуються також листами відділу містобудування та архітектури Хмельницької обласної державної адміністрації від 08.05.2014 року №01-21/137 та від 29.08.2014року №23, листом Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України в Хмельницькій області від 12.05.2014 року №5/51-5461 та Листом ВДАІ з обслуговування Городоцького району УМВСУ в Хмельницькій області без дати, наданим представником позивача, а також поясненнями викликаної у судове засідання згідно з ст.30 ГПК України для дачі пояснень по справі представник Державної інспекції сільського господарства Хмельницької області Салій Світлани Олегівни.
Крім того, ч.5 ст. 16 Закону України „Про Державний земельний кадастр" передбачено, що кадастрові номери земельних ділянок зазначаються у рішеннях органів державної влади. Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування про передачу цих ділянок у власність чи користування зміну їх цільового призначення, визначення їх грошової оцінки, про затвердження документації із землеустрою та оцінки земель щодо конкретних земельних ділянок. Однак, кадастрові номери земельних ділянок не зазначені. Крім того, в порушення вимог статті 34 цього Закону в кадастрових планах земельних ділянок, які містяться в проекті землеустрою, не відображено кадастровий номер кожної земельної ділянки та кадастрові номери суміжних земельних ділянок.
У зв'язку із зазначеним, проекту землеустрою не відповідає вимогам законодавства та його затвердження відповідачем рішенням від 28.05.2013 року №23 не відповідає вимогам чинного законодавства. За таких обставин позовні вимоги щодо визнання протиправними і скасування пунктів 74-81 рішення Городоцької міської ради №23 від 28.05.2013р. "Про затвердження проекту землеустрою КП "Городоккомунсервіс" підлягають задоволенню.
3. У зв'язку із задоволенням позову судові витрати по справі згідно з ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 12, 15, 33, 43 ,44, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 до Городоцької міської ради м. Городок про визнання протиправними і скасування пунктів 74-81 рішення Городоцької міської ради №23 від 28.05.2013р. "Про затвердження проекту землеустрою КП "Городоккомунсервіс" щодо відведення земельних ділянок по АДРЕСА_2 для наступної передачі в оренду", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача,- Комунальне підприємство «Городоккомунсервіс» м. Городок, задовольнити.
Визнати протиправними і скасувати пункти 74-81 рішення Городоцької міської ради №23 від 28.05.2013р. "Про затвердження проекту землеустрою КП "Городоккомунсервіс".
Стягнути з Городоцької міської ради м. Городок, Хмельницька область (вул. Грушевського, 57, код 04060708) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) 1218,00грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень 00 коп.) відшкодування сплаченого судового збору. Видати наказ.
Повне рішення складено 04.09.2014р.
Суддя Ю.П. Олійник
Віддрук.2 прим. :
1 - до справи,
2- третій особі ( 32000. м. Городрк, вул. Грушевського, 7 ) пр