Постанова № 403694, 30.01.2007, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
30.01.2007
Номер справи
14/3-07
Номер документу
403694
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-03-83

____________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2007 р. Справа № 14/3-07

Господарський суд Вінницької області у складі: судді Залімського І.Г., при секретарі судового засідання Гриневичі В.С.., з участю представників сторін:

позивача - Польова Т.І.

відповідача - ОСОБА_1

Розглянувши справу за позовом Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції (21036, вул. Леніна, 84а, м. Липовець Вінницької області, код 20087569) до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) про стягнення 1296 грн., -

В С Т А Н О В И В :

Посилаючись на Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" позивач просить стягнути з відповідача 1296 грн. штрафу.

 Відповідач відзив на позовну заяву та витребувані судом докази не надав, однак в судовому засідання проти позову не заперечував, зазначивши, що порушення зафіксоване в акті перевірки дійсно мало місце, проте воно вчинене у зв'язку з необізнаністю відповідача.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, на підставі направлень НОМЕР_1, НОМЕР_2, працівниками позивача проведена перевірка відповідача, щодо контролю за додержанням порядку здійснення готівкових розрахунків за товари, роботи і послуги з питань дотримання вимог Законів України: "Про державну податкову службу в Україні", "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" …, за результатами якої складено акт НОМЕР_3.

Перевіркою встановлено порушення п. 5, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", зокрема при покупці 2 пляшок пива "Чернігівське", 0,5 л по ціні 2,40 грн. на суму покупки (4,80 грн.) розрахунковий документ встановленого зразка видано, однак виявлено розбіжність готівки в касі на суму 191,20 грн. Крім того, встановлено порушення правил ведення книги КОРО, а саме останній запис проведено 17.07.06.

За вказані порушення, шляхом прийняття податкового повідомлення-рішення НОМЕР_4, позивачем відповідно до ст. 17, 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 1296 грн., в тому рахунку 340,00 грн. за порушення п. 5 та 956,00 грн. за порушення п. 13 ст. 3 вищеназваного закону.

Вищевказане рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому порядку відповідачем оскаржено не було. Добровільно суму штрафу відповідачем не сплачено.

Як на момент перевірки, так і на день розгляду справи у суді заперечень щодо фактичних обставин, встановлених в акті перевірки, відповідачем не надано та не оспорюється.

Крім того, як вбачається з акту звірки розрахунків станом на 20.01.07, заборгованість відповідача перед бюджетом в сумі 1296,00 грн. останнім фактично визнана.

Відповідно до п. 5, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Як вбачається з приписів ст. 17 названого закону, зокрема п. 3 у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розмір фінансової санкції застосованої до відповідача податковим органом за вказане порушення складає 340,00 грн.

Крім того, відповідно до ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Розмір фінансової санкції застосованої до відповідача податковим органом за вказане порушення складає 956,00 грн.

Однак при обрахуванні вищевказаної фінансової санкції податковим органом допущено арифметичну помилку, а саме при виявлені розбіжності готівки в касі на суму 191,20 грн., позивачем здійснено віднімання суми готівки наявної в касі (195,00 грн.) та суми на яку відповідачем видано розрахункові документи (4,80 грн.). В подальшому, помилково отриману суму (191,20 грн.) позивачем відповідно до ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" помножено на 5 (*5) та отримано суму фінансової санкції - 956,00 грн., тоді як вірним є наступне обрахування: 195,00 -4,80 = 190,20 * 5,00 = 951,00 грн.

Враховуючи наведенні обставини в частині стягнення 5 грн. фінансової санкції застосованої за порушення п.13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", слід відмовити.

В силу ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Доказів погашення боргу на день розгляду справи у суді відповідачем не надано.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам та матеріалам справи, а тому позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства частково в сумі 1291,00 грн.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.69, 70, 86-98, 109, 112, 159-163, 167, прикінцевими та перехідними положеннями КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити частково в сумі 1291,00 грн. В частині стягнення 5,00 грн. відмовити.

2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) 1291,00 грн. (одна тисяча двісті дев'яносто одна грн.) фінансової санкції за позовом на користь Державного бюджету у ВДК в Погребищенському районі, код платежу 23030100.

3. Постанову направити сторонам.

Судове рішення набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАСУ після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку

Відповідно до ст.186. КАСУ Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі, яка подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в повному обсязі відповідно

до ч. 3 ст. 160 КАС України 01.02.07

Суддя Залімський І.Г.