u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 26 червня 2009 р. 11 год. 45 хв. Справа № 2-а-6832/09/2170 Кат. 6.14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Хом'якової В.В., при секретарі: Вуйцик О.Г., за участю представника позивача Попова О.О., відповідач: не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонськійобласті до ПП ОСОБА_1про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1 000 грн.,
встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що посадовою особою Інспекції проведено перевірку експлуатації магазину по вул. Махарадзе, 64 у м. Генічеську. Перевіркою встановлено, що магазин експлуатується без акту прийняття його в експлуатацію, що є порушенням ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування". За фактом встановленого правопорушення відносно ППОСОБА_1було складено адміністративний протокол № 1 від 23.01.2009 та за наслідками його розгляду начальником інспекції винесено постанову № 76-Г про накладення на ППОСОБА_1штрафу в сумі 1 000 грн. Відповідачем сума штрафу не сплачена, постанова порушником не оскаржена. Просить позов задовольнити, стягнути з ППОСОБА_1штрафну санкцію в сумі 1 000 грн.. В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив задовольнити. Відповідач в судове засідання не з'явився, надіслав суду листа, в якому вказав про невизнання позовних вимог, просив розглянути справу без його участі. Заслухавши представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд встановив такі обставини. Посадовою особою Інспекції проведено перевірку експлуатації магазину по вул. Махарадзе, 64 у м. Генічеську, який належить ППОСОБА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 05.03.2009. Перевіркою встановлено, що магазин експлуатується без акту прийняття його в експлуатацію, що є порушенням ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", за дане порушення встановлений штраф в ромірі десяти відсотків вартості виконаних робіт. За фактом встановленого правопорушення відносно ППОСОБА_1було складено адміністративний протокол № 1 від 23.01.2009 та за наслідками його розгляду начальником інспекції винесено постанову № 76-Г про накладення на ППОСОБА_1штрафу в сумі 1 000 грн. Згідно з положенням про положенням "Про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2006 року № 1434, положенням "Про державний архітектурно-будівельний контроль", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 року № 225, ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999 № 687 - XIV Інспекція державного архітектурно-будівельн6ого контролю в Херсонській області є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України та здійснює державний контроль та нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури, яка також наділена повноваженнями проводити перевірку відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням. Законом України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.1994 № 208/94-ВР встановлено відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій всіх форм власності за правопорушення у сфері містобудування. Норми Закону спрямовані на посилення державного контролю за забудовою територій, розміщенням і будівництвом об'єктів архітектури, додержанням суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також на захист державою прав споживачів будівельної продукції. П. 4 ст. 1 вказаного Закону передбачено, що підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу, а саме за виконання будівельних робіт, що не відповідають державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт. Сплата штрафів не звільняє підприємство від усунення допущених порушень і відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушень, передбачених цим Законом. 23.01.2009 посадовою особою Інспекції було складено адміністративний протокол № 1, в якому зазначено, що у січні 2008 року на гр.ОСОБА_1було складено протокол та винесена постанова на сплату штрафу за самовільно збудований магазин по вул. Махарадзе, 64. Штраф було сплачено, але документи до інспекції ДАБК не надавались замовником для отримання дозволу. У теперішній час магазин експлуатується без акта прийняття його в експлуатацію. З протоколом правопорушник ознайомлений. Постановою № 76-Г від 23.01.2009 на ППОСОБА_1накладено штраф у сумі 1 000 грн. за експлуатацію будинку після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними (технічними) комісіями,. Постанову відповідач отримав, в установленому порядку не оскаржив, штраф ПП ОСОБА_1не сплачено. У відповідності до ч. 7 ст. 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.1994 № 208/94-ВР, штраф підлягає сплаті підприємством у 15-денний термін з дня його накладення, а у разі несплати штрафу у зазначений строк він стягується в судовому порядку. Відповідно до ст. 69 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Згідно з ч. 1 ст. 71 Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до ст. 86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Таким чином суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими. підтверджуються належними доказами, тому підлягають задоволенню. Судові витрати не стягуються. Керуючись ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив :
Позовні вимоги задовольнити. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1) до державного бюджету код доходу 21081100 УДК в Херсонській області на розрахунковий рахунок 31114106700112, МФО 852010, код 24103822 штрафну санкцію в сумі 1000 грн. (одна тисяча гривень), стягувач - інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області (м. Херсон, вул. Кременчуцька, 69, код 35568669). Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до статті 160 КАС України, з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Повний текст постанови підписано 02.07.2009.
Суддя Хом'якова В.В.