Постанова № 40322617, 19.08.2014, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
19.08.2014
Номер справи
234/6398/14-а
Номер документу
40322617
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 234/6398/14-а

Провадження № 2-а/234/175/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2014 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Склярова В.В., при секретарі Голованенко А.В., за участі відповідачки ОСОБА_1, розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів,

В С Т А Н О В И В:

24.07.2014р. Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_1 на знаходиться на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради як отримувач субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. ОСОБА_1 звернулася до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради 12.04.2011 року із заявою про призначення житлової субсидії. Рішеннями управління відповідачці була призначена субсидія на опалювальний період з лютого 2011 року по квітень 2012 року. Відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради була проведена перевірка правильності та повноти інформації, наданої ОСОБА_1 для отримання державної допомоги, в результаті якої був складений акт №1147 від 28.01.2014 року. Відповідно до цього акту встановлено, що при зверненні до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, ОСОБА_1 надала неповну інформацію про доходи, а саме: не вказала інформацію про наявність у власності у неї квартири за адресою АДРЕСА_1. Зазначена інформація ОСОБА_1 при зверненні до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради із заявою про призначення житлової субсидії від 12.04.2011р., 31.10.2011р., 08.05.2012р. та 05.11.2012р. у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії не вказувалась. Таким чином, ОСОБА_1 приховала відомості, що вплинули на визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. У зв'язку з цим управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради був зроблений неправильний розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і було надміру виплачено грошових коштів за період з лютого 2011 року по квітень 2012 року у сумі 5081,25грн. На теперішній час відповідачка добровільно не повернула надміру виплачену суму. Просять стягнути з відповідачки суму переплата субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка виникла внаслідок надання неповної інформації у розмірі 5081,25грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає.

Відповідачка у судовому засіданні позов визнала та не заперечувала проти його задоволення.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Правовідносини за даним позовом регулюються Конституцією України, Положенням «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1197р. №1050), Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997 №39/283/90/5 «Про затвердження Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.1997р. за №634/2438, Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №486/202/524/455/3370 від 15.11.2001р.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ст.113 Конституції України, Кабінет Міністрів України у своїй діяльності повинен керуватися виключно Конституцією й законами України, а також підзаконними актами, які прийняті згідно Конституції України.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, регулюються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 №1050), зі змінами та доповненнями (надалі - Положення).

Згідно п.3 Порядку призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).

Відповідно до п.п.3 п.5 Порядку субсидія не призначається, якщо уповноважений власник і співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.

Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та транспортних засобів (механізмів) декларується під час подання заяви про призначення субсидії (п.п.4 п.5 Порядку).

Відповідно до п.6 Положення, субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Відповідно до п.4 Положення, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.

Згідно п.12 Положення, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за останні шість місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії) сукупного доходу осіб, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до абз.1 п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

Відповідно до абз.7 п.20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Відповідно до п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №486/202/524/455/3370 від 15.11.2001р. до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять нарахована заробітна плата та інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства, та доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі.

Судом встановлено, що при зверненні ОСОБА_1 у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися на призначенням житлової субсидії, вказала доход менший ніж одне житлове приміщення (будинок).

Відповідно до Інформаційної довідки з Реєстру прав власності на нерухоме майно та витягу про державну реєстрацію прав ОСОБА_1 є власником більше ніж одного житлового приміщення (будинок), а саме: квартир АДРЕСА_2, та квартири АДРЕСА_1, в зв'язку із чим не мала права на призначення субсидії.

Як убачається з Акту перевірки внаслідок наданням відповідачкою невірної інформації про майно, виникла переплата субсидії сумі 5081,25грн. (згідно проведеного перерахунку).

Відповідачка була повідомлена про відповідальність за надання неповних або недостовірних відомостей при зверненні за призначенням субсидії.

Відповідно до спільного Наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997р. №39/283/90/5 «Про ствердження Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.1997р. за №634/2438, управлінням праці та соціального захисту населення відповідачці направлено Повідомлення №1149 від 29.01.2014р., але вона у добровільному порядку погашати переплату відмовляється.

На підставі наведеного та в межах пред'явленого позову, суд вважає необхідним позов задовольнити.

Також відповідно до ст.ст.89, 94 КАС України, у зв'язку з обґрунтованістю позову, судовий збір в розмірі 1827грн., слід стягнути з відповідача у доход державного бюджету м. Краматорська.

Керуючись ст.ст.2, 7, 9-12, 14, 19, 94, 99, 159, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.19 ч.2, 113 Конституції України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997р. №1050), зі змінами та доповненнями, наказом Міністерства Праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.1997р. №39/283/90/5 «Про затвердження порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями», суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (р/р 35418014022516 в ГУДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 25953617, МФО 834016, призначення платежу «повернення надмірно нарахованих сум по субсидії») суму переплата субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка виникла внаслідок надання неповної інформації у розмірі 5081,25грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету м. Краматорська судовий збір в сумі 1827грн.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то 10-ти денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення 5-ти денного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя:

Постанова постановлена та надруковано в єдиному екземплярі у нарадчій кімнаті.

Суддя: