УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29 серпня 2014 року Справа № 803/1727/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Каленюк Ж.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції про визнання дій неправомірними, визнання неправомірною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції про визнання дій щодо винесення постанови від 08 серпня 2013 року про накладення штрафу на боржника неправомірними та визнання неправомірною та скасування вказаної постанови.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Так пунктом 4 частини першої статті 106 КАС України встановлено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем не надано належних доказів в обґрунтування позовних вимог, зокрема, постанови про накладення штрафу на боржника від 08 серпня 2013 року, яку оскаржує позивач, не зазначено коли позивач дізналась про таку постанову. Відсутність у позовній заяві зазначених обставин та письмових доказів не дозволяє судді вирішити питання, визначені частиною першою статті 107 КАС України, в тому числі перевірити, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, та чи відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду, відмови у відкритті провадження у справі і чи наявні підстави для відкриття провадження відповідно до частини другої статті 107 КАС України.
В позовній заяві позивач просить суд витребувати з господарського суду Волинської області справу №5004/1037/12, у якій знаходиться оскаржувана постанова державного виконавця від 08 серпня 2013 року, а також докази розгляду судом скарги на дії державного виконавця та на вказану постанову, а також витребувати від відповідача матеріали виконавчого провадження у справі №5004/1037/12. Однак, в порушення вимог частини другої статті 106 КАС України ОСОБА_1 не вказала причини неможливості подання таких доказів нею як позивачем та стороною виконавчого провадження. Водночас, обов'язок надати такі документи покладається саме на позивача. Витребування доказів здійснюється судом у ході підготовчого провадження, тобто, після відкриття провадження у справі. Разом з тим, виключно за позовною заявою без надання позивачем доказів в обґрунтування позовних вимог, в тому числі і оскаржуваної постанови, неможливо встановити підсудність справи, дотримання строків звернення до суду, наявність причин пропуску строку звернення до суду та інші питання, тобто, для відкриття провадження наявні істотні перешкоди.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте у матеріалах позовної заяви відсутні докази сплати судового збору чи про звільнення позивача від сплати судового збору.
Закон України "Про судовий збір" встановлює вичерпний перелік осіб, котрі звільнені від сплати судового збору. Зі змісту статті 5 вказаного Закону позивач не відноситься до осіб, звільнених від сплати судового збору.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлені ставки судового збору: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (в грошовому еквіваленті з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати - 1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (в грошовому еквіваленті з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати - 4872,00 грн.); за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (тобто, 73,08 грн.). Відповідно до частини третьої вказаної статті під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Як вбачається з позовної заяви, позивач заявляє вимогу про визнання дій щодо винесення постанови від 08 серпня 2013 року про накладення штрафу на боржника неправомірними. Така позовна вимога є немайновою. Судовий збір становить 73,08 грн.
Крім того, ОСОБА_1 заявляє вимогу про визнання неправомірною та скасування зазначеної постанови від 08 серпня 2013 року про накладення штрафу на боржника, що є майновою, адже реалізація такого рішення може призвести до зменшення майна позивача (судовий збір становить 1827,00 грн., при поданні адміністративного позову слід сплатити 10% від розміру судового збору, що становить 182,70 грн.).
Позивачу слід визначитися із способом захисту порушеного, на її думку, права, та чітко і оптимально сформулювати позовні вимоги, які оплатити судовим збором за вказаними вище ставками.
Оскільки подана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши строк, достатній для усунення недоліків. Позивачеві у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом: визначення позовних вимог для захисту порушеного права; надання оригіналу квитанції про сплату судового збору з урахуванням його розміру, визначеного за ставками статті 4 Закону України "Про судовий збір" або документів, які підтверджують право на пільги зі сплати судового збору; надання доказів в обґрунтування позовних вимог відповідно до частини другої статті 106 КАС України. Усуваючи недоліки позовної заяви позивачу слід врахувати, що відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УДКС України у м. Луцьку Волинської області 22030001, код отримувача 38009628, банк отримувача - ГУ ДКС України у Волинській області, код банку отримувача (МФО) 803014, рахунок отримувача 31218206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), призначення платежу -"судовий збір, за позовом _ (найменування позивача), Волинський окружний адміністративний суд, код 35123898".
Керуючись статтею 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції про визнання дій неправомірними, визнання неправомірною та скасування постанови залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 11 вересня 2014 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ж.В. Каленюк