ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2004/14
22 серпня 2014 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О. за участю секретаря судового засідання Маринич В.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Рожко О.Б.,
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненського міського центру зайнятості доОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю, ВСТАНОВИВ :
Рівненський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 3319,67 грн.
Позовні вимоги в повній мірі були підтримані представником позивача в судовому засіданні. Просив позов задовольнити повністю, стягнути з відповідача незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 3319,67 грн.
Відповідач проти позову заперечив з підстав, зазначених у письмовому запереченні (а.с.35-37). В задоволенні позову просила відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 07.11.2013 року ОСОБА_2 звернулася до Рівненського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні (а.с.6).
Згідно із ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" ОСОБА_2 з 07.11.2013 року було надано статус безробітної та призначена допомога по безробіттю терміном 360 календарних днів в період з 14.11.2013 по 08.11.2014 року.
В результаті обміну даними між Державним центром зайнятості та Державною податковою адміністрацією України, який проводиться на підставі Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009р. №60/62, виявлено факт отримання доходу гр. ОСОБА_2 в КЗ "Рівненський обласний шкірно - венерологічний диспансер" POP.
Від КЗ "Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер" POP до Рівненського міського центру зайнятості надійшов лист від 03.06.2014 №177, копія цивільно-правової угоди від 01.11.2013 року, акти виконаних робіт від 30.11.2013 року та від 31.12.2013 року. Згідно вказаних документів громадянка ОСОБА_2 з моменту підписання цивільно - правової угоди (01.11.2013року) стала належати до категорії зайнятого населення, а саме надавала послуги інженера з метрології, за що відповідно до вищевказаних актів виконаних робіт отримала винагороду (а.с.7-11).
Відповідно до дослідженої судом цивільно-правової угоди від 01.11.2013 року, укладеної між ОСОБА_2 та КЗ "Рівненський обласний шкірно - венерологічний диспансер" POP, ОСОБА_2 бере на себе зобов'язання виконувати посадові обов'язки інженера з метрології комунального закладу "Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер", а саме:
- організація робіт щодо забезпечення єдності і потрібної точності вимірювань, підвищення рівня метрологічного забезпечення закладу;
- визначення оптимальної номенклатури засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ) та їх впровадження для забезпечення ефективності виконуваних робіт;
- складання переліку ЗВТ на 2014 рік, що перебувають в експлуатації і підлягають повірці та погодження в ДП "Рівнестандартметрологія", згідно порядку встановленого Держспоживстандартом України;
- виконання робіт щодо впровадження держаних та галузевих стандартів та інших нормативних документів, що регламентують метрологічні норми та правила;
- внесення керівництву пропозиції щодо скасування наказів та розпоряджень, які суперечать чинному законодавству з питань метрологічного забезпечення, метрологічним нормам і правилам;
- подання щоквартальних звітів в управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації про виконання графіку повірки ЗВТ;
- подавати в управління охорони здоров'я Рівненської ОДА звіти для узагальнення результатів метрологічної діяльності;
- розробка перспективних та поточних планів роботи щодо підвищення рівня метрологічного забезпечення закладу;
- участь уроботі з розроблення, доопрацювання методик виконання вимірювань влабораторії;
- організація і проведення метрологічного контролю і нагляду;
- організація і проведення метрологічної експертизи технічних завдань, проектів нормативних документів, звітів про науково-досліду роботи;
- здійснення взаємодії з державним підприємством "Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" та іншими відповідними структурами щодо питань забезпечення єдності вимірювань;
- розробка проектів наказів з питань метрології;
- брати участь у роботі нарад, семінарів, конференцій з питань метрології;
- проведення аналізу стану вимірювань на всіх стадіях проведення робіт;
- оцінювання метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки (а.с.8-9).
Згідно актів виконаних робіт від 30.11.2013 року та 31.12.2013 року ОСОБА_2 виконувала вищезазначені роботи (а.с.10,11).
Довідкою від 24.07.2014 року №244 КЗ "Рівненський обласний шкірно - венерологічний диспансер" POP підтверджується, що за період листопад 2013-грудень 2014 року відповідачу відповідно до цивільно-правової угоди від 01.11.2013 року нараховано кошти в сумі 1551 грн. (а.с.59).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно заяви відповідача про надання статусу безробітної від 07.11.2013 року, підписаною ОСОБА_2, було зазначено: "Інформую, що через відсутність роботи не маю заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечую себе роботою самостійно". Однак, на момент звернення до Рівненського міського центру зайнятості (01.11.2013 дата підписання цивільно-правової угоди) гр. ОСОБА_2 перебувала в цивільно - правових відносинах з КЗ "Рівненський обласний шкірно - венерологічний диспансер" POP. Про даний факт гр. ОСОБА_2 зобов'язана була повідомити службу зайнятості, як про обставину, що впливає на умови виплати їй допомоги по безробіттю та надання соціальних послуг.
Наведені обставини встановлено в ході розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення, про що позивачем складено акт від 16.06.2014 року №06-16 (а.с.46).
Статтею 45 Закону України "Про зайнятість населення", п.37 "Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013р. за № 198, п.п. 1 п. 5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000 р., передбачено припинення реєстрації безробітного та виплати допомоги по безробіттю.
Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні є видами забезпечення.
Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
З довідки Рівненського міського центру зайнятості №01-35/3661 від 13.06.2014 року вбачається, що ОСОБА_2 за період з 23.11.2013 року по 03.03.2014 року отримала допомогу по безробіттю в сумі 3319,67 грн. (а.с.13).
20.06.2014 року відповідачем отримане повідомлення Рівненського міського центру зайнятості №07-18/3422 від 19.06.2014 року з пропозицією добровільно протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення відшкодувати, отримані нею незаконно, кошти в сумі 3319,67 грн. (а.с.14).
В добровільному порядку кошти не повертались.
Твердження відповідача про те, що вона не належала до самозайнятого населення спростовуються дослідженими доказами. Інші заперечення не знайшли свого підтвердження впродовж судового розгляду.
Що стосується тверджень відповідача про порушення позивачем строку звернення до суду, то з даного приводу суд зазначає наступне.
Відповідно до абз.2 ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Судом встановлено, що початок обрахунку шестимісячного строку для звернення позивача до суду обраховується з моменту інформування Міського центру зайнятості про укладення ОСОБА_2 цивільно-правових угод, тобто з 04.06.2014 року (а.с.7). Відтак, на момент звернення до суду з позовм такий строк не минув.
Враховуючи вищевикладене, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи суд дійшов висновку, про обґрунтованість вимог позивача у зв'язку з чим позовні вимоги слід задовольнити повністю, стягнути з відповідача кошти в сумі 3319,67 грн.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягунти з ОСОБА_2 на користь Рівненського міського центру зайнятості кошти в сумі 3319,67 грн. (Три тисячi триста дев'ятнадцять грн. 67 коп).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Гломб Ю.О.