ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2014 року Справа № 803/2763/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Денисюка Р.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області до Приватного підприємства «Ельбе УА» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
23.12.2013 року Інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області звернулась з позовом до Приватного підприємства «Ельбе УА» про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу в сумі 1700 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем відповідно до Закону України «Про рекламу» та Положення про інспекцію з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затверджених Наказом Міністерства економіки розвитку і торгівлі України № 206 від 23.11.2011 року та зареєстрованого в мінюсті за № 1337/20075 від 23.11.2011 року (Далі Положення) інспекція з питань захисту прав споживачів у Волинській області здійснює контроль законодавства про рекламу.
Посадовою особою інспекції 12.11.2013 року було складено протокол № 073 відносно відповідача , про порушення ним п.1 ст.16 Закону України «Про рекламу», а саме розміщення об'єкта зовнішньої реклами без відповідного дозволу.
На підставі вказаного протоколу позивачем 21.11.2013 року прийнято рішення № 062 про накладення на ПП «Ельбе УА» штрафу в розмірі 1700 гривень.
Відповідачем в добровільному порядку рішення не виконано.
Відповідно до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою КМ України від 26.05.2004 року № 693 (Далі Порядку) сума штрафів законодавства про рекламу стягується в судовому порядку.
Позивач просить стягнути з ПП «Ельбе УА» суму штрафу в розмірі 1700 гривень. В користь місцевого бюджету.
В судове засідання представник позивача не з'явився подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність. Позовні вимоги підтримує повному об'ємі та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 07.08.2014 року № 4302508002492 .
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Ухвалою суду від 19.08.2014 року відповідно до частини 4 статті 122 КАС України розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що Інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області 29.10.2013 року відповідачу направлено вимогу № 234 про усунення порушень порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Луцьку, а саме у триденний термін демонтувати рекламні конструкції по вул. Винниченка,2, вул. Степана Бандери, 26 в
м. Луцьку, які там встановлені без відповідного дозволу.
12.11.2013 року посадовою особою інспекції було складено протоко № 073 про порушення ПП «Ельбе УА» законодавства про рекламу , а саме п.1 ст.16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами без відповідного дозволу.
12.11.2013 року начальником інспекції винесено рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу.
За результатами розгляду вказаної справи та складеного протоколу 21.11.2013 року начальником інспекції на підставі ст..27 Закону України «Про рекламу» винесено рішення № 062 і за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами на відповідача накладено штраф в сумі 1700 гривень.
Згідно п.1 ст.16 Закону України «Про рекламу розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абз. 2 ч.1 ст.26 Закону контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, - щодо захисту прав споживачів реклами.
Статтею 27 Закону визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Зокрема частиною 6 вказаної статті передбачено відповідальність за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідачем оскаржено у судовому порядку рішення позивача від 21.11.2013 року № 062 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу..
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 19.01.2011 року у справі № 803/2806/13-а в задоволенні адміністративного позову ПП «Ельбе УА» до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області про визнання протиправним і скасування рішення від 21.11.2013 року № 062 про накладення штрафу в сумі 1700 гривень відмовлено повністю.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.04.2014 року апеляційну скаргу ПП «Ельбе УА» у справі № 803/2806/13-а повернуто особі яка її подала.
Згідно із частиною першою статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки постановою Волинського окружного адміністративного суду від 24.01.2014 року у справі № 803/2806/13-а , яка набрала законної сили, підтверджено правомірність винесення рішення про застосування накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу тому при розгляді цієї справи в силу вимог частини першої статті 72 КАС України дані обставини доказуванню не підлягають.
Пунктом 20 Порядку визначено, що сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства.
На день розгляду справи сума штрафу в сумі 1700 гривень відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу 21.11.2013 року № 062 не скасоване, є чинним та підлягає виконанню, тому позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу у сумі 17000 гривень підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11, 17, 72, 122, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про рекламу», Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою КМ України від 26.05.2004 року № 693 суд ,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Ельбе УА» (45638 Волинська область, Луцький район, с. Лище вул. Шкільна 1а, код ЄДРПОУ 31820215) в дохід місцевого бюджету м. Луцька штраф у сумі 1700 (одна тисяча сімсот ) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Р.С. Денисюк