ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 серпня 2014 року № 826/11210/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії:
головуючого судді Аблова Є.В.;
судді Амельохіна В.В.,
судді Каракашьяна С.К.,
розглянувши у письмовому провадженні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Київської міської ради, Державної архітектурно-будівельної інспекції України за участю третіх осіб - товариства з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА», ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 за участю прокуратури Дніпровського району м. Києва про визнання протиправним та скасування рішення, дозволу,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулись ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Київської міської ради, Державної архітектурно-будівельної інспекції України за участю третіх осіб - товариства з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА», ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 за участю прокуратури Дніпровського району м. Києва про визнання протиправним та скасування рішення, дозволу, мотивуючи позовні вимоги тим, що на час прийняття оскаржуваного рішення Київської міської ради не було детального плану території та плану земельно-господарського устрою, а відтак всі будівельні роботи здійснюються з порушенням норм чинного законодавства в сфері містобудівної діяльності.
У позовній заяві позивачі просять суд визнати протиправними та скасувати п.7, 7.1, 7.1.2, 7.1.3, 7.1.4, п7.1.5, п.7.1.6, п.7.2 рішення Київської міської ради №171/331 від 19 грудня 2002 року «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею», скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт №ІУ115131690350 від 18 червня 2013 року, виданий ТОВ «Тельбін ІВА» відповідачем для будівництва торговельного комплексу за адресою: АДРЕСА_1.
ОСОБА_1 надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
ОСОБА_2, ОСОБА_3, а також їх представник в судовому засіданні підтримали позовні вимоги в повному обсязі.
Представник Київської міської ради подав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника Київської міської ради за наявними матеріалами справи.
Представник Державної архітектурно-будівельної інспекції України заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначивши про відсутність підстав для анулювання дозволу на виконання будівельних робіт.
Представник товариства з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» проти задоволення позовних вимог заперечував.
ОСОБА_5.в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
ОСОБА_4 та ОСОБА_6 в судове засідання не з'явились, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до ч.6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Зважаючи на клопотання позивача та представника відповідача, враховуючи неявку в судове засідання третіх осіб, суд ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.
Розглянувши наявні матеріали справи, суд встановив наступне.
19.12.2002 року Київською міською радою прийнято рішення №171/331 «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею».
Відповідно до оскаржуваного п. 7 даного рішення Київська міська рада вирішила затвердити проект відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю "Тельбін ІВА" для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1.
Земельну ділянку на вул. Серафимовича, 6-а у Дніпровському районі м. Києва площею 0,93 га віднести до земель запасу житлової та громадської забудови.
Передати товариству з обмеженою відповідальністю "Тельбін ІВА", за умови виконання п. 7.1 цього рішення, в довгострокову оренду на 25 років земельну ділянку площею 0,93 га для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1 за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови, зазначених в абзаці 2 цього пункту.
Згідно п. 7.1 рішення товариству з обмеженою відповідальністю "Тельбін ІВА":
7.1.1. Виконувати обов'язки землекористувача відповідно до вимог ст. 96 Земельного кодексу України.
7.1.2. У місячний термін замовити у Головному управлінні земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
7.1.3. Забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, розміщених у межах земельної ділянки.
7.1.4. Питання відшкодування відновлюючої вартості зелених насаджень (акт обстеження зелених насаджень від 21.11.2002 N 324) та інші майново-правові питання вирішувати в установленому порядку.
7.1.5. Питання пайової участі вирішити до початку будівництва згідно з рішенням Київської міської ради від 30.09.99 N 49/551 "Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва" (дію Нормативів, затверджених зазначеним рішенням, продовжено на 2002 рік рішенням Київської міської ради від 20.12.2001 N 62/1596).
7.1.6. Виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування та архітектури від 13.11.2002 N 18-3457, головного державного санітарного лікаря м. Києва від 22.11.2002 N 6339 та Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві від 29.11.2002 N 08-8-20/6984.
Пунктом 7.2. рішення попереджено землекористувача, що право користування земельною ділянкою може бути припинено відповідно до ст. ст. 141, 143 Земельного кодексу України.
16.07.2003 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» укладено договір оренди земельної ділянки, згідно умов якого орендодавець на підставі рішення Київської міської ради від 19.12.2002 року №171/331, передає у довгострокову оренду на 25 років земельну ділянку, місце розташування якої АДРЕСА_1, розміром 0,9306 га для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу у межах, які перенесені в натуру (на місцевість) в зазначені в плані, що є невідємною частиною цього договору.
Договір зареєстровано Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, про що зроблено запис від 25.11.2004 року за №66-6-80214 у книзі записів державної реєстрації договорів.
18.06.2013 року ТОВ «Тельбін-ІВА» Державною архітектурно-будівельною інспекцією України було видано дозвіл на виконання будівельних робіт №ІУ115131690350 для будівництва торговельного комплексу за адресою: АДРЕСА_1.
Як зазначають позивачі, на підставі дозволу на виконання будівельних робіт в липні 2013 року почато масове знищення зелених насаджень з метою завезення будівельних матеріалів та здійснення будівництва, що є порушенням їх прав та охоронюваних законом інтересів як жителів громади та стало передумовою звернення останніх до суду з адміністративним позовом.
Незаконність прийняття Київською міською радою рішення №171/331 позивачі обґрунтовують відсутністю Генерального та детального плану території, які є основою при здійсненні повноважень щодо розпорядження земельними ділянками для забудови, затвердженого проекту розподілу території, врахування громадських і приватних інтересів на місцевому рівні.
Водночас, рішенням №370/1804 від 28 березня 2002 року з метою забезпечення сталого розвитку міста Києва, відповідно до законів України "Про основи містобудування", "Про планування і забудову територій", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", розглянувши матеріали Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, розроблені Інститутом "Київгенплан" АТ "Київпроект", Київська міська рада вирішила затвердити Генеральний план міста Києва та проект планування його приміської зони на період до 2020 року.
Згідно ст. 124 Земельного кодексу України, яка встановлює порядок передачі земельних ділянок в оренду (в редакції, чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення) передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 123 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення) надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.
Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт.
Юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради.
Рішенням Київської міської ради від 14.03.2002 року № 313/1747 відповідно до Земельного кодексу України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про столицю України - місто-герой Київ", з метою впорядкування та оперативного вирішення питань щодо набуття права на землю в м. Києві затверджено Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві, який є обов'язковим для виконання всіма суб'єктами земельних правовідносин у місті (далі - Порядок №313/1747, чинний на момент прийняття оскаржуваного рішення).
Розділ 2 Порядку №313/1747 визначає порядок надання земельних ділянок у постійне користування та передача їх в оренду в порядку відведення для містобудівної діяльності.
Так, особи, зацікавлені у наданні земельних ділянок у постійне користування або передачі їх в оренду в порядку відведення для містобудівної діяльності (за винятком будівництва громадянами житлових будинків, господарських будівель, гаражів, дач та ведення індивідуального садівництва), звертаються із відповідним клопотанням до Київської міської ради. У клопотанні зазначається розмір, цільове призначення та місце розташування земельної ділянки.
Клопотання, подане до Київської міської ради, розглядається в місячний термін, після чого надається згода на складання проекту відведення земельної ділянки за підписом міського голови або заступника міського голови - секретаря ради, яка направляється до Київського міського управління земельних ресурсів (далі - управління земельних ресурсів) для підготовки документів, що обґрунтовують розмір, призначення та місце розташування земельної ділянки та подальшого складання проекту її відведення.
В матеріалах справи знаходиться проект відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1, розроблений комунальним підприємством «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі» згідно з дорученням Київської міської ради від 30.10.2002 року №225-КР-26827/2, на замовлення товариства з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА».
Як вбачається із вказаного проекту відведення, листом №1 від 30.10.2002 року ТОВ «Тельбін ІВА» звернулося до Київського міського голови із заявою про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки орієнтовної площі 1 га для розміщення та обслуговування торговельного комплексу за адресою: вул. Серафимовича (парна сторона, навпроти будинку №9), який в подальшому було скеровано начальнику Головного управління земельних ресурсів для складання проекту відведення земельної ділянки (попереднього погодження місця розташування об'єкта) відповідно до Земельного кодексу України та рішення Київради від 14.03.2002 року №313/1747.
Відповідно до п.2.7 Порядку №313/1747 розробку проектів відведення земельних ділянок і перенесення їх меж у натуру (на місцевість) здійснюють відповідно до технічних умов управління земельних ресурсів землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії. Умови та строки розробки проектів відведення земельних ділянок та перенесення їх меж у натуру (на місцевість) визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт.
Згідно ч.6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Як вбачається з вищевказаного проекту відведення земельної ділянки, його було розроблено товариством з обмеженою відповідальністю „Тельбін ІВА" у 2002 році.
Згідно пункту 1.5. Порядку № 313/1747 , чинного на момент розробки проекту відведення, за наявності негативних висновків Головного управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, управління охорони пам'яток історії, культури та історичного середовища м. Києва, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції або постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування та землекористування щодо надання земельних ділянок в постійне користування, передачі їх в оренду та у власність, оформлення права користування землею остаточне рішення з цих питань приймається на пленарному засіданні Київської міської ради.
Водночас, у проекті відведення наявні: висновок Головного управління містобудування та архітектури від 13.11.2002 року № 18-3457; лист Головного державного санітарного лікаря м. Києва від 22.11.2002 року №6339; лист Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві від 29.11.2002 року № 08-8-20/6984; лист Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві від 28.11.2002 року № 10-10-12/7005; акт №324 попереднього (до проекту), обстеження зелених насаджень/дерев, чагарників, газонів, парків, лісопарків, насаджень санітарно-захисних зон/, що підлягають знесенню чи пересаджуванню у зв'язку із забудовою та впорядкуванням земельних площ на території КП по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва від 21.11.2002 року; лист Управління охорони пам'яток історії, культури та історичного середовища від 20.11.2002 року №4388.
Так, зокрема, в матеріалах проекту відведення земельної ділянки міститься висновок Головного управління містобудування та архітектури від 13.11.2002 р., відповідно до якого вказаний орган не заперечує проти розроблення проекту відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1, що є погодженням проекту відведення земельної ділянки.
Листом від 22.11.2002 року «Про позитивний висновок щодо погодження відведення земельної ділянки для будівництва торговельного комплексу» Головний державний санітарний лікар м. Києва не заперечує проти погодження земельної ділянки ТОВ «Тельбін ІВА» відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1 в межах, визначених Головкиївархітектурою та Київземом для прийняття остаточного рішення Київрадою у відповідності з рішенням Київської міської ради від 14.03.2002 року №313/1747 «Про затвердження Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадяни в м. Києві».
Відповідно до листа Державного управління екології та природних ресурсів в місті Києві № 08-8-20/6984 від 29.11.2002 р. управління не заперечує проти відведення ТОВ „Тельбін ІВА" земельної ділянки для будівництва та обслуговування торговельного комплексу на вул. Серафимовича, 6-а у Дніпровського районі м. Києва в межах, які будуть визначені генеральним планом затвердженої проектної документації, розробленої і погодженої відповідно до діючого законодавства.
Управління охорони пам'яток історії, культури та історичного середовища у листі № 4388 від 20.11.2002 р. вважає можливим погодити ТОВ «Тельбін ІВА» відведення земельної ділянки у тимчасове орендне користування для будівництва та обслуговування торговельного комплексу за вказаною адресою.
Згідно висновків акта №324 попереднього (до проекту), обстеження зелених насаджень/дерев, чагарників, газонів, парків, лісопарків, насаджень санітарно-захисних зон/, що підлягають знесенню чи пересаджуванню у зв'язку із забудовою та впорядкуванням земельних площ на території КП по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва від 21.11.2002 року, комісія не заперечує зрізати 15 дерев, 6 чагарників, знищити 4620 м2 газону та пересадити 321 дерева і 116 чагарників при умові збереження вказаних в акті дерев та чагарників та передбачення проектом будівництва благоустрій та озеленення прилеглої території з висадкою такої ж кількості дерев та чагарників за свій рахунок.
Відповідно до висновку від 03.12.2002 року №03-85/1074 до проекту відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1 Головне управління земельних ресурсів КМДА, розглянувши проект відведення земельної ділянки, керуючись ст.ст.93, 123, 124 земельного кодексу України, враховуючи позитивні висновки погоджувальних організацій вважає за можливе передати товариству з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» у довгострокову оренду на 25 років земельну ділянку площею 0,93 га для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1 за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування.
За таких обставин, проект відведення було погоджено органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини, що свідчить про виконання вимог ст. 123 Земельного кодексу України.
Крім того, в матеріалах справи міститься позитивний висновок державної землевпорядної експертизи №3782 від 29.11.2002 року, згідно якого проектні матеріали відповідають нормативно-технічним вимогам і рекомендуються для подальшого розгляду і затвердження в установленому порядку.
В матеріалах справи наявний лист Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) №057024/19928 від 16.09.2013 року, з якого вбачається, що відведення земельної ділянки відбулось згідно діючого законодавства.
В матеріалах справи міститься також висновок земельно-технічної експертизи №10766/13-41 від 22.04.2014 року, згідно якого надана на дослідження копія проекту відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1 не в повній мірі відповідає вимогам законодавства за складом та правилами оформлення. При цьому, виявлені під час дослідження недоліки не вплинули на результат заходів, передбачених цим проектом.
Суд звертає увагу, що в описовій частині даного висновку зазначено про відсутність чітких вимог до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок жодним нормативно-правовим актом, водночас всі необхідні складові, передбачені Порядком №313/1747, проект землеустрою містить.
Даним висновком також встановлено невідповідність фактичних меж земельної ділянки, яка передана в оренду ТОВ «Тельбін ІВА» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1, водночас зазначено - згідно договору оренди земельної ділянки від 16.07.2003 року її площа становить 0,9306 га (9306 м2), а фактична площа - 0,9227 га (9227 м2), тобто 0,0079 га (79 м2) менше, ніж передбачено договором.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зважаючи на наведене в сукупності, суд приходить до висновку, що проект відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на АДРЕСА_1 погоджено всіма необхідними органами з урахуванням вимог законодавства, чинного на момент такого погодження, а відтак рішення Київської міської ради №171/331 від 19.12.2002 року в частині затвердження проекту відведення даної земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» прийнято в межах наданих повноважень.
Крім того, доказів протиправності та невідповідності вимогам земельного законодавства проекта відведення земельної ділянки суду надано не було.
В частині позовних вимог про скасування дозволу на виконання будівельних робіт суд зазначає наступне.
Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI (далі - Закон №3038-VI) встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Питання видачі дозволу на виконання будівельних робіт регулюється статтею 37 Закону №3038-VI.
Так, частиною 1 ст. 37 Закону №3038-VI встановлено, що право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що належать до IV і V категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Процедуру виконання будівельних робіт врегульовано Порядком виконання будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 466 (далі - Порядок №466).
Згідно п. 17 Порядку №466 дозвіл на виконання будівельних робіт (далі - дозвіл) щодо об'єкта, проект якого затверджено Кабінетом Міністрів України, який розміщено на території кількох регіонів або вплив (відповідно до проектної документації) від діяльності якого після прийняття в експлуатацію буде поширюватися на два і більше регіони (Автономна Республіка Крим, області, мм. Київ та Севастополь), видається Держархбудінспекцією, а щодо іншого об'єкта - її територіальним органом за місцезнаходженням об'єкта за формою згідно з додатком 4 на безоплатній основі.
Пунктом 18 Порядку №466 визначено, що для отримання дозволу замовник (його уповноважена особа) має право подати особисто або надіслати рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про отримання дозволу за формою згідно з додатком 5.
До заяви додаються: копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію; проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку; копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єкта; копія ліцензії, яка дає право на виконання будівельних робіт, засвідчена в установленому порядку (подається у разі потреби); копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд; копії кваліфікаційних сертифікатів, засвідчені в установленому порядку, подаються з 1 червня 2012 р.
Інспекція протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви приймає рішення про надання дозволу або відмову в його видачі.
Відповідно до п. 20 Порядку №466 підставою для відмови у видачі дозволу є: неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуваний дозвіл №ІУ 115131690350 від 18.06.2013 року видано за наслідками розгляду поданих замовником будівництва - товариства з обмеженою відповідальністю «Тельбін ІВА» документів, а саме: заяви про видачу дозволу на виконання будівельних робіт з будівництва торговельного комплексу на вул. Серафимовича, 6-а у м. Києві; договору оренди земельної ділянки від 17.07.2003 року; проектної документації; експертного звіту щодо розгляду проектної документації по проекту «Будівництво торговельного комплексу по АДРЕСА_1» ДП «Укрдержекспертиза» від 28.05.2013 року №00-0309-13/ЦБ; додатку до експертного звіту №00-0309-13/ЦБ; ліцензії, яка дає право на виконання будівельних робіт ТОВ «Мегалайн глобал Юкрейн»; наказу ТОВ «Тельбін ІВА» від 29.05.2013 року №6 щодо категорії складності об'єкта; наказу ТОВ «Мегалайн глобал Юкрейн» від 13.06.2013 року №88 «Про призначення відповідальним виконавцем робіт на будівельному об'єкті ТРЦ по вул. Серафимовича, 6а»; наказу ТОВ «Проектні системи ЛТД» від 10.06.2013 року №8 «Про призначення посадових осіб, які відповідають за проведення авторського нагляду за будівництвом»; наказу ТОВ «Тельбін ІВА» від 10.06.2013 року №4 щодо призначення відповідального за здійснення технічного нагляду; копій кваліфікаційних сертифікатів.
Наведений перелік свідчить про прийняття оскаржуваного дозволу на підставі та за наявності всіх необхідних документів.
Частиною 6 ст. 37 Закону №3038-VI передбачено, що дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано:
1) органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі: а) подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт; б) наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником), смерті фізичної особи - замовника або визнання її безвісно відсутньою;
2) адміністративним судом за позовом органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо застосування такого заходу реагування у разі перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю, якщо таке перешкоджання було здійснено протягом одного року після накладення штрафу за зазначене порушення.
Перелік підстав, за яких дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано є вичерпним.
За таких обставин, суд приходить до висновку про безпідставність позовних вимог в цій частині, оскільки наявність законодавчо передбачених підстав для анулювання дозволу №ІУ 115131690350 від 18.06.2013 року судом не встановлена.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва, за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 відмовити в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Головуючий суддя Є.В. Аблов
Суддя В.В.Амельохін
Суддя С.К.Каракашьян