ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
27 серпня 2014 р. Житомир справа № 806/3246/14
категорія 5.1.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Попової О. Г. ,
розглянувши у письмовому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Житомирській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 2550,00 грн.,-
встановив:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Житомирській області звернулася до адміністративного суду з позовом, у якому просила стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф у розмірі 2550,00 грн. на підставі постанови Інспекції від 25.04.2014 року №24. В обгрунтування заявлених позовних вимог зазначила, що посадовими особами Інспекції з питань захисту прав споживачів у Житомирській області проведено перевірку характеристик продукції, яка належить відповідачу, в ході проведення якої встановлено розповсюдження продукції (іграшок для дітей) на якій відсутній Національний знак відповідності, що є підставою для застосування штрафних санкцій. Зазначила, що відповідачем у добровільному порядку не сплачено штрафні санкції на підставі постанови від 25.04.2014 року № 24, у зв"язку з чим Інспекція звернулась до суду щодо стягнення цих коштів у судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, про час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки до суду не повідомив.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання вважається повідомленим належним чином у відповідності до ч.11 ст. 35 КАС України.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до ст. 41 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Житомирській області на підставі наказу №106 та направлення №33 від 04 квітня 2014 року проведено перевірку характеристик продукції, а саме: ігр та іграшок для дітей, суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2.
У ході перевірки встановлено порушення пункту 1 частини 3 статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", що виразилося у розповсюдженні продукції на якій відсутній Національний знак відповідності.
За результатами перевірки складено акт перевірки характеристик продукції від 08 квітня 2014 року №029 та винесено постанову від 25 квітня 2014 року №24 про накладення штрафних санкцій у розмірі 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 2550,00 грн.
Вказану постанову отримано особисто відповідачем 25 квітня 2014 року, про що свідчить його підпис на примірнику постанови.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 штраф у зазначеному розмірі не сплатив, доказів оскарження постанови у визначеному законом порядку не надав.
Абзацом 7 статті 1 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" встановлено, що орган державного ринкового нагляду - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, що визначається відповідно до цього Закону.
Відповідно до пунктів 4, 6, 8, 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", з метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності: проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування); приймають у випадках та порядку, визначених цим Законом, рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, здійснюють контроль стану виконання суб'єктами господарювання цих рішень; приймають у передбачених цим Законом випадках рішення про знищення продукції або приведення її в інший спосіб у стан, який виключає використання цієї продукції; вживають у порядку, визначеному цим та іншими законами України, заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні порушень вимог цього Закону та встановлених вимог.
Згідно з вимогами підпункту "а" пункту 1 частини 2 статті 24 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" під час проведення перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів на підставах, на початковому етапі перевірки об'єктами перевірки є наявність на продукції Національного знака відповідності (у тому числі ідентифікаційного коду призначеного органу з оцінки відповідності), якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення Національного знака відповідності.
Пунктами 1, 2, 3 "Правил застосування національного знака відповідності", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 року № 1599 встановлено, що національний знак відповідності (далі - знак відповідності) засвідчує відповідність позначеної ним продукції вимогам технічних регламентів, які поширюються на неї. Знак відповідності наноситься тільки на ті види продукції, опис яких міститься в технічних регламентах. При цьому нанесення знака відповідності є обов'язковим. У разі підтвердження відповідності продукції призначеним органом з оцінки відповідності поряд із знаком відповідності наноситься ідентифікаційний номер цього органу згідно з державним реєстром таких органів.
Згідно з частиною 1 статті 29 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", у разі якщо органом ринкового нагляду встановлено, що продукція не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону), орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.
Таким чином орган ринкового нагляду наділений повноваженнями перевіряти у розповсюджувачів продукції наявність на продукції Національного знака відповідності.
Відповідно до частини 1 статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", суб'єкти господарювання за порушення цього Закону несуть згідно з законами України цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.
Пунктом 1 частини 3 статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" встановлено, що до розповсюджувача застосовуються штрафні санкції у разі розповсюдження продукції, на якій відсутній Національний знак відповідності, якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, - у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", у разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Оскільки відповідачем у добровільному порядку штраф у розмірі 2550,00 грн. не сплачено, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є правомірними та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 41, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 10008, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України в особі Інспекції з питань захисту прав споживачів у Житомирській області (вул. Черняховського, 3, м. Житомир, 10014, ЄДРПОУ 38035752) штраф у розмірі 2550 (дві тисячі п"ятсот п"ятдесят) грн. за наступними реквізитами: р/р 31115106700002, код платежу 21081100, МФО 811039 банк ГУ ДКСУ у Житомирській області, ЗКПО 38035726, одержувач Дербюджет м. Житомир.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя О.Г. Попова