ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.08.2014 р. Справа № 914/2255/14
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів)
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Львів)
третя особа: Львівська міська рада (м. Львів)
про: демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика
Суддя: Пазичев В.М.
При секретарі: Пшеничній В.С.
Представники:
від позивача: Томашук О.В. - довіреність №36-вих-7 від 09.01.2014 року.
від відповідача: Не з'явився.
від третьої особи: Не з'явився.
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Львів), третя особа - Львівська міська рада (м. Львів) про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 26.06.2014 року порушено провадження у справі і призначено до розгляду на 02.07.2014 року. Ухвалою суду від 02.07.2014 року розгляд справи відкладено до 09.07.2014 року, у зв'язку з відсутністю представників сторін. Ухвалою суду від 09.07.2014 року розгляд справи відкладено до 19.08.2014 року, у зв'язку з клопотанням позивача. Ухвалою суду від 19.08.2014 року розгляд справи відкладено до 26.08.2014 року, у зв'язку з відсутністю представників відповідача, третьої особи та для надання доказів.
Позивач вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 26.06.2014 року, про відкладення від 02.07.2014 року, 09.07.2014 року, від 19.08.2014 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
09.07.2014 року за вх.№29572/14 позивач подав клопотання про відкладення розгляду справи.
26.08.2014 року за вх.№36124/14 позивач подав клопотання про долучення додаткових доказів до матеріалів справи, які підтверджують, що демонтаж літнього майданчика відповідачем не здійснено.
Відповідач вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 26.06.2014 року, про відкладення від 02.07.2014 року, 09.07.2014 року, від 19.08.2014 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча і був своєчасно, належним чином, відповідно до ст.64 ГПК України, повідомлений про час, місце і дату розгляду справи, про що свідчить Реєстр № 978 на відправлення рекомендованої кореспонденції за 22.08.2014 року, а явка відповідача була визнана судом та визначена в ухвалах суду обов'язковою.
09.07.2014 року за вх.№29571/14 відповідач подав клопотання про припинення провадження у справі, в зв'язку з добровільним демонтажем відповідачем самочинно встановленого літнього майданчика, тобто в зв'язку з відсутністю предмета спору.
Третя особа вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 26.06.2014 року, про відкладення від 02.07.2014 року, 09.07.2014 року, від 19.08.2014 року не виконала, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила, хоча і була своєчасно, належним чином, відповідно до ст.64 ГПК України, повідомлена про час, місце і дату розгляду справи, про що свідчить Реєстр №978 на відправлення рекомендованої кореспонденції за 22.08.2014 року, а явка третьої особи була визнана судом та визначена в ухвалах суду обов'язковою.
Відповідно до ст.75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір, відповідно до ст. 75 ГПК України, за наявними у справі матеріалами, у відсутності представника відповідача та третьої особи.
Відповідно до ст. 85 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення виготовлено, підписано та оголошено 26.08.2014 року.
Розглянувши матеріали і документи, подані сторонами, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
Як зазначено у позовній заяві, 21 травня 2014 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
Позивач зазначає, що, відповідно до п.1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Відповідно до п.п. 6.4.; 6.4.1. «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» (надалі - Порядок), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п.1.3. згаданого Порядку, паспорти відкритих літніх майданчиків видає Управління архітектури Департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків. У п.2.1 Порядку зазначено, що для отримання паспорту відкритого літнього майданчика суб'єкт господарювання подає до управління «Дозвільний офіс» письмову заяву встановленої форми, у якій зазначає бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристику об'єкта. До заяви додається відповідний, передбачений Порядком, пакет документів.
Позивач наголошує, що паспорт відкритого літнього майданчика за вказаною вище адресою Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради відповідачеві не видавався.
Відповідно до п. 4.1. Порядку, контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Позивач звертає увагу на те, що, зважаючи на викладене, 22.05.2014 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження № 224 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул. АДРЕСА_1. Пунктом 1 вказаного розпорядження відповідача по справі зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 01.06.2014 року.
Позивач наголошує, що 26.05.2014 р. відповідач отримав Розпорядження. У випадку невиконання відповідачем вимог даного розпорядження в установлений термін, зобов'язано відділ соціально-економічного розвитку районної адміністрації скласти відповідний акт, а юридичний відділ райадміністрації - підготувати позовну заяву до суду про примусовий демонтаж вказаного об'єкту (п. 2, 3 розпорядження).
Позивач зазначає, що 02.06.2014 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом.
Відповідно до ст.144 Конституції України, ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до п.п. 4.2.3; 6.2. Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
У своїх поясненнях третя особа зазначає, що вважає позовну заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із ч.2 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності це - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Львівська міська рада є органом місцевого самоврядування в Україні, що представляє територіальну громаду м. Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та іншими законами України.
Згідно ст. 80 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальні громади, які реалізують право власності через органи місцевого самоврядування, є суб'єктами права власності на землю, що є комунальною власністю. Виходячи з п.1 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам належить право власності на землю, нерухоме майно тощо, а відповідно до п.5 ст.60 цього ж Закону, органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
Статтею 12 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень міських рад належать розпорядження землями територіальних громад.
Відповідно до ч.1 ст.123 Земельного кодексу України, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями (ч.1 ст.124 Земельного кодексу України).
Третя особа зазначає, що, як зазначає позивач, відповідачем, в порушення норм ухвали Львівської міської ради від 05.03.2009 р. № 2452 «Про затвердження Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами та доповненнями) встановлено, за відсутності необхідного дозволу, відкритий літній майданчик на земельній ділянці, що належить територіальній громаді м.Львова.
Третя особа наголошує, що у зв'язку із самочинним встановленням ФОП ОСОБА_1 літнього майданчика за адресою: АДРЕСА_1 без попереднього погодження з виконавчими органами Львівської міської ради, обмежено право власника на використання земельної ділянки, що, знаходиться під літнім майданчиком. Таким чином, ФОП ОСОБА_1 здійснено порушення права Львівської міської ради щодо володіння, використання та розпорядження земельною ділянкою.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Пунктом 5 частини першої статті 16 Закону України N 2807-ІУ від 06.09.2005 року «Про благоустрій населених пунктів» заборонено самовільне встановлення об'єктів зовнішньої реклами, торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо.
Третя особа зазначає, що Порядок отримання дозволів на розміщення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затверджений ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 року, відповідно до його п. 1.1., регламентує набуття дозволів на розміщення літніх майданчиків у м. Львові біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.
Третя особа звертає увагу на те, що Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 140 від 27.02.2012 р. «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету від 23.10.2009 року № 880 і від 30.12.2011 року № 1104», керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою приведення у відповідність стандартів адміністративних послуг щодо діяльності Управління архітектури Департаменту містобудування до діючих норм чинного законодавства, Виконавчий комітет вирішив внести зміни у додаток до рішення Виконавчого комітету від 23.10.2009 року № 880 "Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються виконавчими органами Львівської міської ради" (зі змінами) та викласти пункт 168 у новій редакції: 168. Управління архітектури департаменту містобудування - Надання паспорта відкритого літнього майданчика - Безоплатно.
Згідно із пунктом 4.2. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові, біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, районні адміністрації наділені повноваженнями щодо:
Здійснення контролю відповідності фактично встановлених літніх майданчиків погодженим проектам.
Звернення до суб'єктів підприємницької діяльності з вимогою щодо усунення порушень у визначений термін, а у разі невиконання цієї вимоги - внесення подання Управлінню архітектури Департаменту містобудування про скасування дозволу.
Забезпечення демонтажу літніх майданчиків на підставі рішення суду.
Третя особа зазначає, що у вказаному пункті Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності також зазначено, що всі приписи і повідомлення про усунення порушень цього Порядку направляються суб'єктам підприємницької діяльності у письмовій формі поштою або подаються уповноваженим представникам особисто і реєструються у відповідному журналі.
Третя особа наголошує, що, відповідно до матеріалів справи, усі листи Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради стосовно незаконності розміщення літнього майданчика на АДРЕСА_1 що адресувались ФОП ОСОБА_1, були вручені особисто відповідачу, про що свідчать написи про їх отримання.
Третя особа зазначає, що, відповідно до ухвали Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 р. «Про затвердження порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
На думку третьої особи, у зв'язку з відсутністю паспорта відкритого літнього майданчика, виданого, у встановленому порядку, Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, літній майданчик на АДРЕСА_1 вважається таким, що встановлений самочинно, у зв'язку з чим, підлягає обов'язковому демонтажу.
У відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що на виконання Розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 22.05.2014 року № 224 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1» станом на 09.07.2014 року спірний літній майданчик відповідачем демонтовано, а, отже, предмет спору, у даній справі, відсутній.
Відповідач наголошує, що згідно п. 1-1 ст. 80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
На момент розгляду справи відповідач не подав доказів демонтажу літнього майданчика у добровільному порядку, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, відзиву на позов не подав.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного:
Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Відповідно до ст.144 Конституції України, ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Львівська міська рада є органом місцевого самоврядування в Україні, що представляє територіальну громаду м. Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та іншими законами України.
Згідно ст. 80 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальні громади, які реалізують право власності через органи місцевого самоврядування, є суб'єктами права власності на землю, що є комунальною власністю. Виходячи з п.1 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам належить право власності на землю, нерухоме майно тощо, а відповідно до п.5 ст.60 цього ж Закону, органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
Пунктом 5 частини першої статті 16 Закону України від 06.09.2005 року N 2807-ІУ «Про благоустрій населених пунктів» заборонено самовільне встановлення об'єктів зовнішньої реклами, торговельних лотків, павільйонів, кіосків тощо.
Порядок отримання дозволів на розміщення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затверджений ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009 року (надалі - Порядок), відповідно до його п. 1.1., регламентує набуття дозволів на розміщення літніх майданчиків у м. Львові біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.
Відповідно до п.1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Відповідно до п.п. 6.4.; 6.4.1. Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності (надалі - Порядок), затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п.1.3. згаданого Порядку, паспорти відкритих літніх майданчиків видає Управління архітектури Департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків. У п.2.1 Порядку зазначено, що для отримання паспорту відкритого літнього майданчика суб'єкт господарювання подає до управління «Дозвільний офіс» письмову заяву встановленої форми, у якій зазначає бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристику об'єкта. До заяви додається відповідний, передбачений Порядком, пакет документів.
Відповідно до п.п. 4.2.3; 6.2. Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 140 від 27.02.2012 р. «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету від 23.10.2009 року №880 і від 30.12.2011 року №1104», керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою приведення у відповідність стандартів адміністративних послуг щодо діяльності Управління архітектури Департаменту містобудування до діючих норм чинного законодавства, Виконавчий комітет вирішив внести зміни у додаток до рішення Виконавчого комітету від 23.10.2009 року № 880 "Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються виконавчими органами Львівської міської ради" (зі змінами) та викласти пункт 168 у новій редакції: 168. Управління архітектури департаменту містобудування - Надання паспорта відкритого літнього майданчика - Безоплатно.
Згідно із пунктом 4.2. Порядку, отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові, біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності районні, адміністрації наділені повноваженнями щодо:
Здійснення контролю відповід ності фактично встановлених літніх майданчиків погодженим проектам.
Звернення до суб'єктів підприємницької діяльності з вимогою щодо усунення порушень у визначений термін, а у разі невиконання цієї вимоги - внесення подання управлінню архітектури департаменту містобудування про скасування дозволу.
Забезпечення демонтажу літніх майданчиків на підставі рішення суду.
У вказаному пункті Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності також зазначено, що всі приписи і повідомлення про усунення порушень цього Порядку направляються суб'єктам підприємницької діяльності у письмовій формі поштою або подаються уповноваженим представником особисто і реєструються у відповідному журналі.
Як встановлено в ході судового розгляду справи, 21 травня 2014 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
Судом встановлено, що паспорт відкритого літнього майданчика за вказаною вище адресою Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради відповідачеві не видавався, належних та допустимих доказів отримання відповідачем такого паспорту суду не надано.
Відповідно до п. 4.1. Порядку, контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
22.05.2014 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте Розпорядження №224 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул. АДРЕСА_1. Пунктом 1 вказаного Розпорядження зобов'язано відповідача по справі демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 01.06.2014 року.
26.05.2014 р. відповідач отримав Розпорядження. У випадку невиконання відповідачем вимог даного Розпорядження в установлений термін, зобов'язано відділ соціально-економічного розвитку районної адміністрації скласти відповідний акт, а юридичний відділ райадміністрації - підготувати позовну заяву до суду про примусовий демонтаж вказаного об'єкту (п.п. 2, 3 розпорядження).
02.06.2014 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом.
Відповідно до матеріалів справи, усі листи Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради стосовно незаконності розміщення літнього майданчика на АДРЕСА_1 що адресувались ФОП ОСОБА_1 були вручені особисто відповідачу, про що свідчать написи про їх отримання.
Відповідно до ухвали Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 р. «Про затвердження порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
У зв'язку з відсутністю паспорта відкритого літнього майданчика, виданого, у встановленому порядку, Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, літній майданчик на АДРЕСА_1 вважається таким, що встановлений самочинно у зв'язку з чим, підлягає обов'язковому демонтажу.
Відповідно до п.2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 р. №18, якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і, в такому разі, у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставни справи; крім того, неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК України.
Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги, що матеріалами справи підтверджено факт самочинного встановлення літнього майданчика, оскільки відповідачем не надано належних та допустимих доказів наявності Паспорта на цей майданчик, тобто наявності правових підстав на його встановлення (облаштування), проте відсутні докази демонтажу такого станом на день розгляду справи, хоча на адресу суду було надано клопотання відповідача за вх.№29571/14 від 09.07.2014 року, згідно якого відповідач наголошував, що ним спірний літній майданчик демонтовано, що свідчить про визнання останнім позовних вимог та наявність намірів усунути спірні обставини добровільно, суд приходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Належних доказів наявності передбачених законом чи договором підстав для звільнення відповідача від відповідальності суду не надано.
Згідно ч. 5 ст. 78 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову, господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних інтересів інших осіб.
На час розгляду справи, відповідач не подав доказів демонтажу літнього майданчика у добровільному порядку, позовні вимоги не спростував, заявив про відсутність спору, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив.
Враховуючи, що позивач представив достатньо об'єктивних та переконливих доказів в підтвердження позовних вимог, а відповідач позовні вимоги не спростував, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Львів), третя особа - Львівська міська рада (м. Львів) про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як доказ сплати судових витрат, позивач подав платіжне доручення № 632 від 13.06.2014 року на суму 1218,00 грн. про сплату судового збору.
Господарські витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 43, 33, 43, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов - задоволити.
2. Зобов'язати фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1.
3. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідент. код НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів, вул. Липинського, 11, код ЄДРПОУ 04056115) 1 218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору.
4. Наказ видати, в порядку ст. 116 ГПК України, після набрання рішенням законної сили.
Суддя Пазичев В.М.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 29.08.2014 року