Ухвала суду № 40280208, 28.08.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.08.2014
Номер справи
826/12553/14
Номер документу
40280208
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

28 серпня 2014 року № 826/12553/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Іщук І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за скаргоюМіністерства освіти і науки УкраїнидоДержавної виконавчої служби Українипроскасування постанови, ВСТАНОВИВ:

Міністерство освіти і науки України звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва зі скаргою до Державної виконавчої служби України про скасування постанови.

Ознайомившись зі скаргою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.

Згідно зі статтями 104-105 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

У статтях 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначені форма, зміст та вимоги до позовної заяви.

Всупереч зазначеним вимогам Міністерство освіти і науки України звернулось до суду зі скаргою на постанову державного виконавця.

У частині 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Відповідно до ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Як встановлено судом, вказана скарга підписана ОСОБА_1 як представником Міністерства освіти і науки України.

Водночас, скарга не містить інформації стосовно представника позивача, визначеної законодавством.

Таким чином, позивачу необхідно зазначити в позовній заяві ім'я представника, його поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є.

Частина 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, передбачає, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи предмет спірних правовідносин за вищевказаним позовом Міністерства є наявним висновок, що в даному випадку суб'єктом владних повноважень у зазначеному публічно-правовому спорі є Державна виконавча служба України.

Зважаючи на вище зазначене Міністерству освіти і науки України необхідно надати позов та додані до нього матеріали для надіслання відповідачу.

Крім того, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, який набрав чинності 01 листопада 2011 року (з відповідними змінами на момент звернення до суду (останні зміни чинні з 23 жовтня 2013 року); далі - Закон України №3674), а також - статті 10 Прикінцевих та перехідних положень, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

З адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, тоді як з позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

У прохальній частині скарги Міністерство освіти і науки просить суд скасувати постанову державного виконавця від 31.07.2014 р. ВП № 343741623 про накладення на Міністерство за невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення штрафу у розмірі 680,00 грн.

Отже, спірне рішення, прийняте суб'єктом владних повноважень - Державною виконавчою службою України - можуть породжувати підстави для змін майнового стану даної юридичної особи.

Реалізація рішень, прийнятих суб'єктом владних повноважень, може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження таких рішень спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Враховуючи рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" та роз'яснення Вищого адміністративного суду України №165/11/13-12 від 18 січня 2012 року, є наявним висновок про те, що позовна вимога про визнання протиправним (скасування) рішення (вимоги) суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Так, зі змісту платіжного доручення №341 від 19.08.2014 р., наявного у позовному матеріалі, вбачається, що сплачено судовий збір у розмірі 73,08 грн. за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва даного позову.

Однак, з огляду на вище наведені положення Закону України №3674, дане платіжне доручення №341 вказує лише на часткову сплату судового збору.

Так враховуючи ставку судового збору за майновою вимогою, судовий збір за позовні вимоги становить 1827,00 грн.

Згідно з частиною 3 Закону України №3674 під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до вище зазначеного, встановлений недолік заявленого позову підлягає усуненню шляхом надання до суду доказу, який би свідчив про сплату судового збору в частині 109,62 грн.

Беручи до уваги викладене вище, позивачу, на усунення недоліків позовної заяви, необхідно надати суду наступне:

- позовну заяву, приведену у відповідність статтям 104-106, 181 Кодексу адміністративного судочинства України із зазначенням інформації про представника позивача;

- копії позовної заяви, приведеної у відповідність законодавству, для надіслання відповідачу;

- докази доплати судового збору у розмірі 109,62 грн.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити скаргу без руху.

2. Встановити позивачу строк до 09 вересня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Іщук