ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 серпня 2014 року м. Київ № 826/11518/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Іщук І.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Трускавецькурорт"
до
Державної казначейської служби України
про
визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з наступними позовними вимогами, а саме:
1) визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не проведення платежів Міністерства соціальної політики України на користь Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт» за платіжними дорученнями № 4 від 14.04.2014 на суму 35 258,40 грн.; № 6 від 24.04.2014 на суму 264 107,60 грн.; № 20 від 05.05.2014 на суму 8 920, 80 грн.; № 23 від 19.06.2014, на суму 213 037, 20 грн.
2) зобов'язати Державну казначейську службу України прийняти до виконання платіжні доручення Міністерства соціальної політики України на користь Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт»: № 4 від 14.04.2014 на суму 35 258,40 грн.; № 6 від 24.04.2014 на суму 264 107, 60 грн.; № 20 від 05.05.2014 на суму 8 920, 80 грн.; № 23 від 19.06.2014 p., на суму 213 037,20 грн.;
3) зобов'язати Державну казначейську службу України провести платежі Міністерства соціальної політики України на користь Приватного акціонерного товариства «Трускавецькурорт» за платіжними дорученнями: № 4 від 14.04.2014 на суму 35 258, 40грн.; № 6 від 24.04.2014 на суму 264 107, 60 грн.; № 20 від 05.05.2014 на суму 8 920, 80 грн.; №23 від 19.06.2014 на суму 213 037,20 грн.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне залишити її без руху, враховуючи наступне.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем вірно сплачено судовий збір за розгляд позовних вимог № 1 та № 2, що мають немайновий характер.
Втім, матеріали позовної заяви не містять в собі доказів сплати позивачем судового збору за розгляд Окружним адміністративним судом м. Києва позовної вимоги №3, що має майновий характер.
Отже, позивачем сплачено судовий збір лише за розгляд судом позовних вимог немайнового характеру (визнання протиправними дій та зобов'язання прийняти доручення), однак не сплачено судовий збір за розгляд позовної вимоги майнового характеру (про зобов'язання провести платежі).
Таким чином, сплата позивачем судового збору у розмірі 73,08 грн., не є належним доказом виконання вимог ч.3 ст.106 КАС України щодо сплати судового збору у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» за розгляд судом всіх заявлених позовних вимог.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, з наданням позивачу часу до 22.08.2014 для усунення названих недоліків в адміністративному позові шляхом надання через канцелярію суду (надіслання поштою) супровідним листом з посиланням на реквізити даної ухвали документу, що підтверджує сплату судового збору за розгляд судом позовної вимоги майнового характеру (487,20 грн.).
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва,—
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу строк до 22.08.2014 для усунення названих недоліків в адміністративному позові .
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими ст. 186 КАС України.
Суддя І.О. Іщук