ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПОЗОВУ
28 серпня 2014 року
Справа № 808/5394/14
м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовом: Комунального підприємства «Контакт» Токмацької міської ради
до: Токмацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
про: про визнання неправомірним акту перевірки та скасування податкового повідомлення-рішення
та вирішуючи клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Контакт» Токмацької міської ради звернулось з адміністративним позовом до Токмацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про визнання неправомірним акту перевірки від 17.03.2014 та скасування податкового повідомлення-рішення від 01.04.2014 № 0000111500/893.
Одночасно у поданій позовній заяві позивачем заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії оскаржуваного податкового повідомлення-рішення та шляхом заборони нарахування процентів (пені) на суму розстроченого податку на додану вартість, що сплачуються за рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 21.01.2013 та штрафних санкцій, що нараховуються в результаті зарахування сплачених задекларованих сум податку на додану вартість на погашення процентів (пені) за користування розстроченням податкового боргу.
Згідно з частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до частини 3 та 4 цієї ж статті способами забезпечення позову є – зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, а також заборона вчиняти певні дії.
Враховуючи, що відповідно до положень абзацу четвертого пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили, суддя приходить до висновку, що підстави для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії оскаржуваного податкового повідомлення-рішення відсутні.
Також суддя не вбачає підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом заборони нарахування процентів (пені) на суму розстроченого податку на додану вартість, що сплачуються за рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 21.01.2013 та штрафних санкцій, що нараховуються в результаті зарахування сплачених задекларованих сум податку на додану вартість на погашення процентів (пені) за користування розстроченням податкового боргу, оскільки такі дії не пов’язані з предметом позову.
Крім того, позивачем, у порушення положень підпункту 7 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», не сплачено судовий збір за ставкою 0,1 розмір мінімальної заробітної плати при зверненні до суду з відповідним клопотанням.
На підставі викладеного, керуючись статтями 117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову відмовити.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша