Постанова № 40271193, 21.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.07.2014
Номер справи
826/8787/14
Номер документу
40271193
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

21 липня 2014 року 14 год. 47 хв. № 826/8787/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Данилишина В.М., при секретарі судових засідань Приходько О.В., за участю представників позивача та відповідача, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників про визнання протиправними та скасування рішень відповідача.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у судовому засіданні 21 липня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва 20 червня 2014 року надійшов позов публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" (далі - позивач) до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відповідача від 11 червня 2014 року № 0000594102 та № 0000604102 (далі - оскаржувані рішення).

В обґрунтування позову законний представник позивача зазначив, що оскаржувані рішення є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки прийняті відповідачем на підставі висновків, зроблених за результатами перевірки, які не відповідають фактичним обставинам.

Ухвалою суду від 23 червня 2014 року відкрито провадження в адміністративній справі, яку призначено до розгляду у судовому засіданні.

У ході судового розгляду справи представник позивача підтримав позов та просив задовольнити його повністю.

Представники відповідача не визнали позов та просили відмовити у його задоволенні повністю з підстав, зазначених у письмових запереченнях проти позову та доказах на їх обґрунтування, наданих суду у судовому засіданні 14 липня 2014 року. Пояснили, що позивач несвоєчасно сплатив узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на прибуток, а саме авансові внески з такого податку, що є порушенням податкового законодавства, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу. Податковим кодексом України (далі - ПК України) не передбачено автоматичного зарахування переплати з одних податків (платежів) на інші платежі, звільнення платників від обов'язку сплатити відповідний податок за наявності переплати з іншого податку. Звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань є його правом та можливістю використати суму надміру сплачених платежів у якості джерела сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу, однак не звільняє такого платника від обов'язку сплатити самостійно узгоджені грошові зобов'язання, оскільки відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків.

Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідачем проведено перевірку позивача, за результатами якої 30 травня 2014 року складено акт № 578/28-10-41-20/30019801 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки позивача з питань своєчасності сплати до бюджету: 1/9 авансового внеску з податку на прибуток філією "Агрогаз" позивача за лютий 2013 року; 1/12 авансового внеску з податку на прибуток: УМГ "Прикарпаттрансгаз" позивача за жовтень 2013 року, лютий 2014 року, УМГ "Львівтрансгаз" позивача за жовтень 2013 року, лютий 2014 року, УМГ "Донбастрансгаз" позивача за лютий 2014 року, УМГ "Київтрансгаз" позивача за лютий 2014 року, УМГ "Харківтрансгаз" позивача за лютий 2014 року, УМГ "Черкаситрансгаз" позивача за лютий 2014 року, філією "Агрогаз" позивача за березень 2013 року - лютий 2014 року (далі - акт перевірки), відповідно до висновків якого, позивачем порушено граничний строк сплати сум грошових зобов'язань, а саме авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств.

На підставі акту перевірки, 11 червня 2014 року відповідачем прийнято оскаржувані рішення: № 0000594102, яким позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10 % - 3852654,76 грн.; № 0000604102, яким позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20 % - 0,22 грн.

Суд не погоджується з доводами представників позивача щодо наявності підстав для задоволення позову, виходячи з оцінки наявних у матеріалах справи доказів та аналізу наступних норм і обставин.

Так, згідно з пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.

Перевірку проведено на підставі наказу від 26 травня 2014 року № 515, копію якого разом із повідомленням від 26 травня 2014 року № 10321/10/28-10-41-2-15 направлено на адресу позивача рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Стосовно прийняття відповідачем оскаржуваних рішень суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно.

Згідно з пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14, п.п. 36.1-36.3, п. 36.5 ст. 36, п. 38.1, п. 38.3 ст. 38, п. 54.1 ст. 54, п. 56.11 ст. 56, абзаців 4, 9, 10 п. 57.1 ст. 57, п. 2 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

З дати набрання чинності розділом III цього Кодексу платники податку на прибуток підприємств складають наростаючим підсумком та подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні податкові періоди: другий квартал, другий і третій квартали та другий - четвертий квартали 2011 року.

Платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до п. 57.1 ст. 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Суб'єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, схвалені відповідно до Закону України "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць", та суб'єкти індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені п. 15 підрозділу 10 цього розділу, авансові внески у 2013 році не сплачують, а податкові зобов'язання визначають на підставі податкової декларації за підсумками першого кварталу, першого півріччя, трьох кварталів та за 2013 рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Як зазначено в Узагальнюючій податковій консультації щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженій наказом Державної податкової служби України від 21 грудня 2012 року № 1171, авансові внески, які сплачуються у січні та лютому 2013 року, є узгодженими сумами податкових зобов'язань. Нарахування авансових внесків за січень та лютий 2013 року у картках особових рахунків платників податку здійснюється в автоматизованому режимі. При розрахунку узгодженої суми грошових зобов'язань у цілях сплати авансових внесків з податку на прибуток надміру сплачені суми такого податку не враховуються. При цьому, надміру сплачені суми податку на прибуток можуть бути повернені відповідно до ст. 43 ПК України.

У ході розгляду справи судом з'ясовано, що позивач у своєму складі має 18 філій, за які, за їх місцезнаходженням, у 2013-2014 роках консолідовано сплачує податок на прибуток.

Відповідачем від районних державних податкових інспекцій (далі - ДПІ), на обліку яких перебувають структурні підрозділи позивача, отримано інформацію та картки особових рахунків (далі - КОР) за 2013-2014 роки з платежів "авансові внески з податку на прибуток", а саме щодо встановленого факту порушення строків перерахування узгоджених податкових зобов'язань до бюджету авансового внеску 1/12 з податку на прибуток згідно "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням відокремлених підрозділів протягом березня 2013 - лютого 2014 років та авансового внеску 1/9 з податку на прибуток згідно "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за III квартали 2012 року, що сплачується за місцезнаходженням філії "Агрогаз" позивача протягом лютого 2013 року.

Зокрема, від:

1) ДПІ у місті Івано-Франківську Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області - щодо філії УМГ "Прикарпаттрансгаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням УМГ "Прикарпаттрансгаз" від 09 лютого 2013 № 9087198724, задекларовано суму авансового внеску (1/12) у розмірі 6984706,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток, підприємств і організацій, що перебувають у державній власності", УМГ "Прикарпаттрансгаз":

- станом на 30 жовтня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 6984706,00 грн., переплата - 6975871,80 грн., податковий борг - 8834,20 грн.;

- станом на 28 лютого 2014 року здійснено нарахування у розмірі 6984706,00 грн., переплата - 0,00 грн., податковий борг - 6984706,00 грн.

2) ДПІ у Франківському районі міста Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області - щодо філії УМГ "Львівтрансгаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням УМГ "Львівтрансгаз", від 11 лютого 2013 року № 61525, задекларовано суму авансового внеску (1/12) у розмірі 5363994,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток, підприємств і організацій, що перебувають у державній власності", УМГ "Львівтрансгаз":

- станом на 30 жовтня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 5363994,00 грн., переплата - 5356329,07 грн., податковий борг - 7664,93 грн.;

- станом на 28 лютого 2014 року здійснено нарахування у розмірі 5363994,00 грн., переплата - 0,00 грн., податковий борг - 5363994,00 грн.

3) ДПІ у Калінінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області - щодо філії УМГ "Донбастрансгаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням УМГ "Донбастрансгаз", від 11 лютого 2013 року № 9087274580, задекларовано суму авансового внеску (1/12) у розмірі 3560379,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток, підприємств і організацій, що перебувають у державній власності", УМГ "Донбастрансгаз":

- станом на 28 лютого 2014 року здійснено нарахування у розмірі 3560379,00 грн., переплата - 0,00 грн., податковий борг - 3560379,00 грн.

4) ДПІ у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві - щодо філії УМГ "Київтрансгаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням УМГ "Київтрансгаз", від 11 лютого 2013 року № 9087403704, задекларовано суму авансового внеску (1/12) у розмірі 11461980,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток, підприємств і організацій, що перебувають у державній власності" УМГ "Харківтрансгаз":

- станом на 28 лютого 2014 року здійснено нарахування у розмірі 11461980,00 грн., переплата - 1000000,00 грн., податковий борг - 10461980,00 грн.

5) Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у місті Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів - щодо філії УМГ "Харківтрансгаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням УМГ Харківтрансгаз від 09 лютого 2013 року № 9087206593, задекларовано суму авансового внеску (1/12) у розмірі 3985475,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток, підприємств і організацій, що перебувають у державній власності", УМГ "Харківтрансгаз":

- станом на 28 лютого 2014 року здійснено нарахування у розмірі 3985475,00 грн., переплата - 0,00 грн., податковий борг - 3985475,00 грн.

6) ДПІ у місті Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області - щодо філії УМГ "Черкаситрансгаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням УМГ "Черкаситрансгаз" від 11 лютого 2013 року № 9087299790, задекларовано суму авансового внеску (1/12) у розмірі 7945540,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств", УМГ "Черкаситрансгаз":

- станом на 28 лютого 2014 року здійснено нарахування у розмірі 7945540,00 грн., переплата - 0,00 грн., податковий борг - 7945540,00 грн.

7) ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві - щодо філії "Агрогаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за 2012 рік, що сплачується за місцезнаходженням філії "Агрогаз" від 11 лютого 2013 року № 9087268284, задекларовано суму авансового внеску (1/12) у розмірі 254458,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток, підприємств і організацій, що перебувають у державній власності", філія "Агрогаз":

- станом на 30 березня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253911,11 грн., податковий борг - 546,89 грн.;

- станом на 30 квітня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253907,74 грн., податковий борг - 550,26 грн.;

- станом на 30 травня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253906,38 грн., податковий борг - 551,62 грн.;

- станом на 30 червня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253903,8 грн., податковий борг - 554,2 грн.;

- станом на 30 липня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253900,61 грн., податковий борг - 557,39 грн.;

- станом на 30 серпня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253897,66 грн., податковий борг - 560,34 грн.;

- станом на 30 вересня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253894,91 грн., податковий борг - 563,09 грн.;

- станом на 30 жовтня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253891,42 грн., податковий борг - 566,58 грн.;

- станом на 30 листопада 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253888,27 грн., податковий борг - 569,73 грн.;

- станом на 30 грудня 2013 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253885,59 грн., податковий борг - 572,41 грн.;

- станом на 30 січня 2014 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253882,29 грн., податковий борг - 575,71 грн.;

- станом на 28 лютого 2014 року здійснено нарахування у розмірі 254458,00 грн., переплата - 253879,71 грн., податковий борг - 578,29 грн.

8) ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві - щодо філії "Агрогаз": за даними "Розрахунок податкових зобов'язань, щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства" за III квартал 2012 року, що сплачується за місцезнаходженням філії "Агрогаз", розраховано суму авансового внеску (1/9) у розмірі 201229,00 грн. Згідно КОР, за платежем "авансові внески з податку на прибуток, підприємств і організацій, що перебувають у державній власності", філія "Агрогаз":

- станом на 20 лютого 2013 року здійснено нарахування у розмірі 201229,00 грн., переплата - 0,00 грн., податковий борг - 201229,00 грн.

У ході розгляду справи судом також з'ясовано, що відповідачем на адресу позивача направлявся лист від 16 квітня 2014 року № 8289/10/28-10-41-2-15, у відповідь на який позивач листом від 21 травня 2014 року № 4135/9 направив відповідні платіжні доручення, якими підтверджується факт погашення податкового боргу у розмірі 38526547,61 грн.

Крім того, такими платіжними дорученнями також підтверджується несвоєчасність сплати авансових внесків з податку на прибуток за місцезнаходженням структурних підрозділів позивача.

Тобто, позивачем порушено правила сплати податку на прибуток, відповідальність за що передбачена п. 126.1 ст.126 ПК України.

Зокрема, згідно з п. 126.1 ст. 126 ПК України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Стосовно доводів представників позивача щодо протиправності висновків відповідача у зв'язку з наявністю у позивача переплати суд зазначає наступне.

Як з'ясовано судом у ході розгляду справи, підтверджується наявною у матеріалах справи копією акту звірки від 30 грудня 2012 року та не заперечується представниками відповідача, у позивача наявна переплата за сплати податку на прибуток.

Поряд з цим, як пояснили у судових засіданнях представники відповідача, переплата може бути використана для подальших розрахунків за податковими зобов'язаннями позивача та не звільняє його від сплати консолідованого податку за місцем реєстрації відокремлених підрозділів.

Крім того, Порядком взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 30 грудня 2013 року № 882/1188, не передбачено порядку такого перезарахування коштів.

Відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету за місцезнаходженням відокремлених підрозділів несе платник податку, у складі якого знаходяться такі відокремлені підрозділи. Тобто, фінансова штрафна санкція за порушення порядку сплати податку застосовується до позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Таким чином, із системного аналізу викладених норм та обставин суд прийшов до висновку, що позов публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників про визнання протиправними та скасування рішень відповідача є безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У зв'язку з ухваленням судового рішення на користь суб'єкта владних повноважень та відсутністю з його сторони судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з позивача не підлягають.

При цьому, відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, справляється судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно зі ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 01 січня 2014 року установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218,00 грн.

Поряд з цим, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні позову публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз".

2. Стягнути із публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" (ідентифікаційний код 30019801) решту судового збору у розмірі 4384,80 грн. (Чотири тисячі триста вісімдесят чотири гривні вісімдесят копійок) на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Копії постанови у повному обсязі направити сторонам (вручити їх уповноваженим представникам) у порядку та строки, встановлені ст. 167 КАС України.

Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів із дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя В.М. Данилишин

Постанова у повному обсязі складена 30 липня 2014 року