Постанова № 40269691, 20.06.2013, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2013
Номер справи
824/1329/13-а
Номер документу
40269691
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20 червня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/1329/13-а

15:00

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Брезіної Т.М.;

секретаря судового засідання - Ковальчук Т.С.;

за участю:

представника позивача - Лещенка Д.М.;

представник відповідача - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях до Державного підприємства легкого машинобудування «Чернівцілегмаш» про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

13.06.2013 року Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях (далі - Позивач) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства легкого машинобудування «Чернівцілегмаш» (далі - Відповідач) про стягнення на користь позивача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій наукових працівників.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і має заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України, а саме: відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій призначених згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав посилаючись на обставини викладені в позові.

Відповідач в судове засідання не прибув, прибуття представника в судове засідання не забезпечив, причину неприбуття не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання про що свідчить поштове повідомлення про вручення, яке знаходиться в матеріалах справи (а.с.27). Згідно ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Письмові заперечення відповідач на позов не подав.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, як юридична особа, ідентифікаційний номер 14314624 та взятий на облік до Пенсійного фонду як платник єдиного внеску 18.04.2000 року (а.с.5, 6-7).

Позивачем направлялось відповідачу повідомлення з розрахунками суми витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеної згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, для відшкодування ДП «Чернівцілегмаш» за 2012-2013 роки (а.с.9, 12, 14, 16).

Також позивачем було надіслано акти звірки станом на 15.05.2013 року та 30.01.2013 року про відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій (а.с.10, 15).

Судом досліджено розпорядження, розрахунок стажу по громадянину ОСОБА_2 (а.с.17,18). В матеріалах справи знаходиться трудова книжка ОСОБА_2, що підтверджує наявність трудового стажу, а також довідка дана ОСОБА_2 про те, що він дійсно працював на посаді доцента кафедри «Інформаційних систем» Чернівецького факультету НТУ «ХПІ» за контрактом з 01.09.2004 року по 31.08.2009 року (наказ №1360-ІІ від 30.06.2004 року); за контрактом з 01.09.2009 року по 30.06.2010 року (наказ №2578-ІІІ від 23.10.2009 року); за строковим трудовим договором з 01.09.2010 року по 30.09.2011 року (наказ №1981-ІІ від 09.09.2010 року) (а.с.20).

В матеріалах справи знаходиться довідки відповідача дані ОСОБА_2 про те, що працюючи на підприємстві з 20.02.1984 року по 06.08.1998 року він обіймав посади інженера-конструктора І категорії, інженера-електронника І категорії, начальника бюро, начальника відділу, з 01.03.1993 року по 06.08.1998 року працював на посаді начальника АСУ на підприємстві «Чернівцілегмаш» (а.с.22,23).

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства.

Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 13.12.1991р. № 1977-XII (далі - Закон №1977-XII із змінами, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про наукову та наукову-технічну діяльність" від 20 листопада 2003 року №1316-IV) визначено правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку.

Метою цього Закону є врегулювання відносин, пов'язаних з науковою і науково-технічною діяльністю та створення умов для підвищення ефективності наукових досліджень і використання їх результатів для забезпечення розвитку усіх сфер суспільного життя.

Статтею 1 Закону №1977-XII визначено, що науковий працівник це - вчений, який за основним місцем роботи та відповідно до трудового договору (контракту) професійно займається науковою, науково-технічною, науково-організаційною або науково-педагогічною діяльністю та має відповідну кваліфікацію незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання, підтверджену результатами атестації.

Науковий працівник може виконувати науково-дослідну, науково-педагогічну, дослідно-конструкторську, дослідно-технологічну, проектно-конструкторську, проектно-технологічну, пошукову, проектно-пошукову роботу та (або) організовувати виконання зазначених робіт у наукових установах та організаціях, вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації, лабораторіях підприємств (ст. 6 Закону №1977-XII).

На підставі ч. 8 ст. 24 Закону №1977-XII перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України, з урахуванням статей 22-1, 22-2 цього Закону.

Згідно п.2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 372 (далі - Порядок №372) передбачено, що фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ організацій та вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації згідно із Законом № 1977-ХІІ, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, що затверджений Постановою № 372 за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

Відповідно до п.4 Порядку у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи організації чи вищого навчального закладу III-ІV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або змін власника.

Згідно п.5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону № 1977-ХІІ, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органам Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточних роках.

Відповідно до п.8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визнаному законодавством.

Як встановлено судом з повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України "Про науково - технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.05.2013 року по 28.05.2013 року вбачається, що за відповідачем рахується заборгованість у сумі 187,89 грн., а саме по громадянину ОСОБА_2

Відповідач у встановлений законом строк і на момент розгляду справи не сплатив до УПФУ в м. Чернівцях витрати на виплату пенсій наукових працівників згідно із Закону України "Про наукову та науково - технічну діяльність" в сумі 187,79 грн. у зв'язку з цим, сума боргу підлягає стягненню у судовому порядку.

Згідно з ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Представник позивача довів суду правомірність заявлених вимог.

Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного керуючись ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Державного підприємства легкого машинобудування «Чернівцілегмаш» (58000, м. Чернівці, вул. Головна, 203-А, іден. номер 14314624) заборгованість в сумі 187,89 грн. (сто вісімдесят сім гривень вісімдесят дев'ять копійок) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частин першої-другої статті 186 КАС України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Скарга про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення або в разі відсутності сторони в судовому засіданні з дня одержання її копії. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частини рішення апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову у повному обсязі сторони можуть отримати після 25 червня 2013 р.

Суддя Т.М. Брезіна