Справа № 444/1786/14-п
Провадження № 3/444/752/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Мартинишин Я. М. , оглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовква, які надійшли від Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, -
- за ст. 173-2 ч.1 КпАП України,
в с т а н о в и в :
28.07.2014 року ст.ДІМ Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області капітаном міліції ОСОБА_2 складено відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 0236947 за ст.173-2 ч.1 КпАП України.
Відповідно ст. 278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, згідно фабули ст.173-2 ч.1 КпАП України вказане правопорушення полягає у вчиненні насильства в сім'ї, а, як вбачається з матеріалів справи, та пояснень правопорушника ОСОБА_1, які знаходяться в матеріалах даної адміністративної справи , останній вчинив насильство щодо співмешканкт гр.ОСОБА_3, а отже, немає підстав розглядати дане правопорушення як насильство в сім'ї, оскільки сімейних відносин між ними немає.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст.251 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначеного вище недоліку протоколу, розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. №14).
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню Жовківському РВ ГУМВС України у Львівській області, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст.256 КпАП україни.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КпАП України , суддя,-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст. 173-2 ч.1 КпАП України, направити до Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області на доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду шляхом подачі скарги через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
СуддяМартинишин Я. М.