Справа № 444/1788/14-п
Провадження № 3/444/754/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Мартинишин Я. М. , оглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовкві, які надійшли від Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2 , не працюючого , зі слів має на утриманні двох неповнолітніх дітей, -
- за ст. 173 КпАП України ,
в с т а н о в и в :
14.07.2014 року ДІМ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області капітаном міліції ОСОБА_2 складено відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ № 0236941 за ст.173 КпАП України.
Відповідно ст.278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, дії правопорушника кваліфіковані за ст.173 КпАП України , за вчинення дрібного хуліганства .
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів ОСОБА_1 вчинив насильство в сім»ї а саме, на подвір»ї матері своєї дружини ОСОБА_3 грубо ображав останню нецензурними словами , а тому таке правопорушення слід кваліфікувати за ст.173-2 ч.1 КпАП України.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст.251 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначеного вище недоліку протоколу, розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП україни , відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. №14).
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст.256 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст.173 КпАП України, направити до Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області на доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду шляхом подачі скарги через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
СуддяМартинишин Я. М.