Постанова № 40230696, 20.08.2014, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.08.2014
Номер справи
822/3386/14
Номер документу
40230696
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/3386/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Матущака В.В. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.П. Старицького про зобов'язання виконати п.п. 8, 9, 10 Вимоги, -

ВСТАНОВИВ :

Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області звернулася до суду з позовом до Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.П. Старицького, в якому просила зобов'язати відповідача виконати п.п. 8, 9 та 10 Вимоги «Про усунення порушень, виявлених ревізією» від 17.02.2014 №22-04-03-14/1047.

Позовні вимоги мотивовані тим, що посадовими особами Державної фінансової інспекції у Хмельницькій області було проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Хмельницького обласного академічного музично - драматичного театру ім. Старицького за період з 01.01.2011 по 01.12.2013.

За результатами ревізії складено акт №04-08/3 від 31.01.2013, на підставі якого, відповідачу були виставлені Вимоги "Про усунення виявлених недоліків та порушень" № 22-04-03-14/1047 від 17.02.2014. В подальшому, незважаючи на надіслані відповідачу Вимоги, виявлені ревізію порушення в повному обсязі не усунуті. У зв'язку з чим Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області звернулася до суду з адміністративним позовом про зобов'язання вчинити дії.

Представник позивача подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, адміністративний позов просить задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача позовні вимоги визнав та подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідно до частини 6 статті 12, частини 1 статті 41, частини 6 статті 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається, розгляд справи проводиться в письмовому провадженні.

Відповідно до ч. ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до п.1.2.1.2 Плану роботи Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області на IV квартал 2013 проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. Старицького за період з 01.01.2011 по 01.12.2013.

За результатами ревізії складено акт №04-08/3 від 31.01.2013, яким зафіксовано порушення фінансової дисципліни.

Оскільки в ході контрольного заходу виявлені порушення не були повністю усунені, на адресу відповідача було направлено Вимоги "Про усунення виявлених недоліків та порушень" №22-04-03-14/1047 від 17.02.2014, в яких повідомлялись обов`язкові для виконання вимоги для усунення порушень.

Однак, відповідачем вимоги позивача повністю виконані не були, в зв`язку з чим Державна фінансова інспекція у Хмельницькій області звернулась з позовом до суду про зобов`язання Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.П. Старицького виконати законні вимоги листа-вимоги №22-04-03-14/1047 від 17.02.2014 в частині:

п. 8 Вимог - перерахувати до місцевого бюджету необхідну частку отриманих власних надходжень (50% орендної плати за нерухоме майно) в сумі 28291,24 грн.;

п. 9 Вимог - відобразити в обліку дебіторську заборгованість за нестягнутими штрафними санкціями. Стягнути штрафні санкції в сумі 3333,17 грн. з ФОП ОСОБА_2 за невиконання умов договору, в т.ч. в судовому порядку, та перерахувати в дохід відповідного бюджету.

п. 10 Вимог - провести коригування взятих бюджетних зобов'язань шляхом відновлення касових видатків із власних надходжень на загальний рахунок бюджету в сумі 51531.56 грн. та перерахувати дану суму до місцевого бюджету на р/р 31413535700001, отримувач: ГУК у Хмельницькій області/Хмельницька область/21080500, код отримувача 37971775, банк ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ст.1, 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 року №2939-XII (далі - Закон №2939-XII), здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю). Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Порядок проведення ревізій органами державного фінансового контролю регламентується ст.11 Закону №2939-XII.

Відповідно до п. 46 Постанови КМУ від 20.04.06 № 550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними підрозділами", (надалі - Порядок) якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Відповідно до п. 52 Порядку контролюючі органи здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства за результатами аналізу їх зворотного інформування про вжиті заходи, а також під час наступних ревізій цих об'єктів контролю, систематично вивчають матеріали ревізій і на підставі їх узагальнення вносять відповідним органам державної влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо перегляду нормативно-правових актів, усунення причин і умов, що сприяли порушенням законодавства.

Крім того, згідно з абз.3 п.п.4 п.4 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 року №499/2011, Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Статтею 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Отже, суд вважає, що за наведених обставин та правових норм, позовна вимога про зобов'язання Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.П. Старицького виконати п.п.8, 9, 10 Вимоги №4-33/593 від 22.05.2013 є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.П. Старицького у відповідності до п. 8 Вимог перерахувати до місцевого бюджету необхідну частку отриманих власних надходжень (50% орендної плати за нерухоме майно) в сумі 28291,24 гривень.

Зобов'язати Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.П. Старицького у відповідності до п.9 Вимог відобразити в обліку дебіторську заборгованість за нестягнутими штрафними санкціями. Стягнути штрафні санкції в сумі 3333,17 грн. з ФОП ОСОБА_2 за невиконання умов договору, в т.ч. в судовому порядку, та перерахувати в дохід відповідного бюджету.

Зобов'язати Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М.П. Старицького у відповідності до п. 10 Вимог провести коригування взятих бюджетних зобов'язань шляхом відновлення касових видатків із власних надходжень на загальний рахунок бюджету в сумі 32391,56 грн. та перерахувати дану суму до місцевого бюджету на р/р 31413535700001, отримувач: ГУК у Хмельницькій області/Хмельницька область/21080500, код отримувача 37971775, банк ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/В.В. Матущак"Згідно з оригіналом" Суддя В.В. Матущак