Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 серпня 2014 р. № 820/12524/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мороко А.С.,
при секретарі судового засідання - Арустамові А.А.,
за участю представника позивача - Рися В.Г.,
представника відповідача - Власової С.В. за довіреностями,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "СБ Рембудсервіс" до Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "СБ Рембудсервіс" звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача № 0000032220 від 21.02.2014 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірне податкове повідомлення-рішення ґрунтується на помилкових судженнях суб'єкта владних повноважень, що викладені в акті перевірки від 03.02.2014 року № 267/20-36-22-03-07/14061407.
Відповідач проти позову заперечував, надавши письмові заперечення на нього, в якому зазначив, що при проведенні перевірки позивача контролюючий орган діяв у межах та у спосіб встановлений чинним законодавством України, висновки перевірки зафіксовані належним чином, а отже і винесене податкове повідомлення рішення є законним. Просив у позові відмовити в повному обсязі ( т. 5, а.с. 182-184).
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Фахівцями Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ "СБ Рембудсервіс" з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Будконструкція-2012" за період березень 2013 року, ТОВ "Новобуд-Світ" за період березень, квітень 2013 року та ТОВ "Бруно Плюс" за період липень, серпень 2013 року та подальшому ланцюгу постачання.
Результати перевірки оформлені актом від 03.02.2014 року № 267/20-36-22-03-07/14061407, яким зафіксовані порушення позивачем вимог діючого законодавства України, а саме: пунктів 198.1, 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, внаслідок чого встановлено завищення суми податкового кредиту по операціям з ТОВ "Бруно-Плюс" за липень 2013 року в розмірі 209861 грн. та за серпень 2013 року в розмірі 209842,13 грн. (т. 1 а.с. 12-20).
Не погодившись з висновками акту перевірки від 03.02.2014 року № 267/20-36-22-03-07/14061407, листом від 12.02.2014 року за вих. № 12 позивач звернувся до Індустріальної ОДПІ м. Харкова із запереченнями до акту перевірки. (т. 1 а.с. 23-27).
За результатами розгляду заперечення, листом Індустріальної ОДПІ м. Харкова від 19.02.2014 року за вих. № 2081/10/20-36-22-03-14 позивача повідомлено, що висновки, викладені в акті перевірки від 03.02.2014 року № 267/20-36-22-03-07/14061407 є вірними та такими, що відповідають вимогам чинного законодавства (т. 1 а.с. 28-30).
На підставі висновків акту перевірки контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 21.02.2014 року № 0000032220, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 524628,91 грн., з яких: основний платіж - 419703,13 грн., штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 104925,78 грн. (т. 1 а.с. 21).
Листом від 07.03.2014 року за вих. № 15 позивач звернувся до ГУ Міндоходів у Харківській області зі скаргою на податкове повідомлення-рішення від 21.02.2014 року № 0000032220 (т. 1 а.с. 31-38).
Рішенням ГУ Міндоходів у Харківській області від 18.04.2014 року за вих. 2752/10/20-40-10-04-17 про результати розгляду скарги, скаргу позивача залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 21.02.2014 року № 0000032220 - без змін (т. 1 а.с. 41-44).
Листом від 30.04.2014 року за вих. № 97 позивач звернувся до Міністерства доходів і зборів України зі скаргою на податкове повідомлення-рішення від 21.02.2014 року № 0000032220 та на рішення ГУ Міндоходів у Харківській області від 18.04.2014 року за вих. 2752/10/20-40-10-04-17 про результати розгляду скарги (т. 1 а.с. 45-52).
Рішенням Міністерства доходів і зборів України від 20.06.2014 року за вих. № 11115/6/99-99-10-01-15, скаргу позивача залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 21.02.2014 року № 0000032220 та рішення ГУ Міндоходів у Харківській області від 18.04.2014 року за вих. 2752/10/20-40-10-04-17 про результати розгляду скарги - без змін (т. 1 а.с. 53-55).
Висновок про порушення позивачем норм Податкового кодексу України зроблений відповідачем у зв'язку з отриманням акту ДПІ у Печерському районі м. Києва від 13.12.2013 року № 2928/26-55-22-01/38489805 "Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Бруно-Плюс" щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень 2013 року".
З такою позицією відповідача суд не погоджується з наступних підстав.
Згідно з підпунктом 14.1.181 статті 14 Податкового кодексу України, податковий кредит - це сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим законом.
Відповідно до підпункту 14.1.156 статті Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Порядок формування податкового кредиту передбачений статтею 198 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Пунктом 198.2 статті 198 визначено, - датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Також, відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, - податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до пункту 198.6. статті 198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).
Відповідно до частини 1 статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Статтею 639 ЦК України встановлено, що договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Відповідно до частини 7 статті 179 Господарського кодексу України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів. Згідно частини 1 статті 181 ГК України допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Згідно статті 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл.
До окремих видів договорів підряду, встановлених параграфами 2 - 4 цієї глави, положення цього параграфа застосовуються, якщо інше не встановлено положеннями цього Кодексу про ці види договорів.
Відповідно до статті 838 Цивільного кодексу України, підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.
Генеральний підрядник відповідає перед субпідрядником за невиконання або неналежне виконання замовником своїх обов'язків за договором підряду, а перед замовником - за порушення субпідрядником свого обов'язку.
Замовник і субпідрядник не мають права пред'являти один одному вимоги, пов'язані з порушенням договорів, укладених кожним з них з генеральним підрядником, якщо інше не встановлено договором або законом.
З матеріалів справи судом встановлено, що між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) 27 травня 2013 року укладено договір субпідряду № 16/05СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 54-55).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту аварійних ділянок трубопроводів гарячого водопостачання, пожежегасіння та рамки холодного водопостачання у студентському гуртожитку № 1 Харківської державної академії фізичної культури по вул. Переможній, 23. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 25.07.2013 року № 198, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 56-68).
28 травня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 275СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 3 а.с. 217-218).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту приміщень комунального закладу "Дошкільного навчального закладу (ясла-сад) № 275" Харківської міської ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 07.07.2013 року № 36, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 3 а.с. 219-243).
Також, 28 травня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 279СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 1-2).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту приміщень комунального закладу "Дошкільного навчального закладу (ясла-сад) № 279" Харківської міської ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 07.07.2013 року № 37, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 3-33).
04 червня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 62СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 34-35).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту приміщень комунального закладу "Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів № 2" Харківської міської ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 24.07.2013 року № 197, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 36-53).
07 червня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 1СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 115-116).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту Харківської спеціалізованої школи-інтернат "Ліцей міліції" Харківської обласної ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 31.07.2013 року № 146, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 117-127).
14 червня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 14-06СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 69-70).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту приміщень комунального закладу "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 55 Харківської обласної ради". Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість. Загальна вартість робіт складає 235596 грн.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 25.07.2013 року № 149, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 71-98).
19 червня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 40СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 182-183).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту туалету Чугуївського професійного аграрного ліцею. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 28.08.2013 року № 237, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 184-198).
05 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 8СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 99-100).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту приміщень комунального закладу "Харківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 6" Харківської обласної ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 30.07.2013 року № 145, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 101-114).
08 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 116СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 128-129).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту м'якої покрівлі Харківської гімназії № 116 Харківської міської ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 31.07.2013 року № 148, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 130-139).
12 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 438СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 140-141).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту м'якої покрівлі комунального закладу "Дошкільного навчального закладу (ясла-сад) № 438 ХМР". Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковими накладними від 22.08.2013 року № 217 та № 219, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 142-151).
Також, 12 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 193СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 154-155).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту м'якої покрівлі комунального закладу "Дошкільного навчального закладу (ясла-сад) № 193 ХМР". Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковими накладними від 22.08.2013 року № 221 та № 223, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 156-167).
Крім того, 12 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 266СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 168-169).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту м'якої покрівлі комунального закладу "Дошкільного навчального закладу (ясла-сад) № 266 комбінованого типу ХМР". Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковими накладними від 22.08.2013 року № 225 та № 227, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 170-181).
14 червня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 14-06СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 4 а.с. 199-200).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту приміщень комунального закладу "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 55 Харківської обласної ради". Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість. Загальна вартість робіт по договору - 115286 грн.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 29.08.2013 року № 238, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 4 а.с. 201-222).
05 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 8СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 1-2).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту приміщень комунального закладу "Харківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 6" Харківської обласної ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість. Загальна вартість робіт - 279246 грн.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 30.08.2013 року № 239, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 3-24).
Також, 05 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 8СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 25-26).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту приміщень комунального закладу "Харківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 6" Харківської обласної ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість. Загальна вартість робіт - 35160 грн.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 30.08.2013 року № 240, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 27-39).
22 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 65СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 40-41).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту комунального закладу "Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів № 2" Харківської обласної ради. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковими накладними від 02.08.2013 року № 197, № 199, № 201, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 42-79).
03 червня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 44СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 80-81).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту м'якої покрівлі учбового корпусу Національного фармацевтичного університету. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковими накладними від 06.08.2013 року № 203, № 205, № 207, № 209, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 82-108).
12 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 159СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 109-110).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з капітального ремонту м'якої покрівлі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 59 ХМР. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковими накладними від 06.08.2013 року № 229, № 231, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 111-121).
01 серпня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 62СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 122-123).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту лабораторії № 10А в навчальному корпусі (літ. Г-1-2) Національного фармацевтичного університету. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 12.08.2013 року № 233, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 124-134).
17 травня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 17/05СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 135-136).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту аварійних ділянок трубопроводів гарячого водопостачання та рамки холодного водопостачання у студентському гуртожитку № 2 Харківської державної академії фізичної культури. Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковою накладною від 16.08.2013 року № 235, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 137-147).
11 липня 2013 року між ПАТ "Рембудсервіс" (Генпідрядник) та ТОВ "Бруно-плюс" (Субпідрядник) укладено договір субпідряду № 71СП на виконання робіт з поточного ремонту (т. 5 а.с. 148-149).
Відповідно до умов зазначеного договору, Генпідрядник доручає, а Субпідрядник приймає на себе зобов'язання по виконанню робіт з поточного ремонту гуртожитку № 2 Державного професійно-технічного навчального закладу "Харківське вище професійне училище сфери послуг". Згідно з умовами цього договору та кошторисною документацією Генпідрядник зобов'язується прийняти виконані роботи та сплатити їх вартість.
Факт виконання умов договору субпідряду підтверджується залученими до матеріалів справи податковими накладними від 21.08.2013 року № 213, № 215, договірною ціною, локальним кошторисом, відомістю ресурсів, розрахунком загальновиробничих витрат до договірної ціни, довідкою про вартість виконаних будівельних робіт (та витрати), актом приймання будівельних робіт (т. 5 а.с. 150-172).
В подальшому вказані роботи, отримані позивачем за вищевказаними договорами субпідряду використані в рамках укладених попередньо договорів із Замовниками, а саме: ПАТ "Рембудсервіс" (Підрядник) укладено договори підряду на виконання ремонтних робіт № 116/Ш від 08.07.2013 року (т. 2 а.с. 1-2), № 275/Д, № 279/Д від 28.03.2013 року із Департаментом освіти Харківської міської ради (т. 1 а.с. 56-57, 117-118); № 16/05ПР (т. 2 а.с. 211-212), № 17/05ПР (т. 3 а.с. 95-96) від 17.05.2013 року із Харківською державною академією фізичної культури; № 65 від 22.07.2013 року із комунальним закладом "Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів № 2" Харківської обласної ради (т. 3 а.с. 1-2); № 44 від 03.06.2013 року (т. 3 а.с. 27-28) та № 62 від 01.08.2013 року (т. 3 а.с. 47-48) із Національним фармацевтичним університетом; № 40 від 19.06.2013 року із Чугуївським професійним аграрним ліцеєм (т. 3 а.с. 67-68); договори на закупівлю послуг за державні кошти № 62 від 04.06.2013 року із комунальним закладом "Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів № 2" Харківської обласної ради (т. 1 а.с. 184-185); від 07.06.2013 року із Харківською спеціалізованою школою-інтернатом "Ліцей міліції" Харківської обласної ради (т. 2 а.с. 18-19); № 14-06 від 14.06.2013 року із комунальним закладом "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 55" Харківської обласної ради (т. 2 а.с. 40-41); № 8 від 05.07.2013 року із комунальним закладом "Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 6" Харківської обласної ради (т. 2 а.с. 134-135).
Оплата за виконані роботи Замовниками позивачу та в свою чергу позивачем Субпідряднику здійснена у безготівковій формі, що підтверджується виписками з банківського рахунку ТОВ "СБ Рембудсервіс" (т. 6 а.с. 39-88).
Згідно пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну. Згідно пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.
Відповідно до підпункту 201.6 вказаної статті, податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
З огляду на пункт 201.8. статті 201 Податкового кодексу України вбачається, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.
Пунктом 201.10 статті 201 вищевказаного кодексу, податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Як вбачається з матеріалів справи, договірні правовідносини між позивачем та ТОВ "Бруно Плюс" оформлені належним чином, та на виконання вимог податкового законодавства оформлені первинні документи податкової та бухгалтерської звітності.
Суд, дослідивши договори, укладені між позивачем та ТОВ "Бруно Плюс", вважає, що їх укладено відповідно до вимог діючого законодавства та вони відповідають вимогам частини 1 статті 205, частини 2 статті 207, частини 1 статті 208, частини 1 статті 638, частини 3 статті 639 ЦК України, статей 179, 180, 181 ГК України.
Первинні документи, надані позивачем, за своєю формою та змістом відповідають вимогам чинного законодавства, наявності недоліків (дефектів форми, змісту або походження), які б згідно з частиною 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року № 88, спричинили втрату ними юридичного статусу первинних документів, податковим органом не доведено.
Суд не приймає посилання органу Міндоходів на акт ДПІ у Печерському районі м. Києва від 13.12.2013 року № 2928/26-55-22-01/38489805 "Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ "Бруно-Плюс" щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень 2013 року" з огляду на наступне.
Суд відмічає, що в силу закону, отримання податковим органом акту перевірки чи довідки зустрічної звірки, в яких викладені висновки про вчинення контрагентом платника податків нікчемного правочину або відображення в звітності показників господарських операцій, які фактично не відбулись, не звільняє такий податковий орган від виконання обов'язку по самостійному встановленню та доведенню факту вчинення платником податків порушення закону, акт перевірки контрагента не має преюдиційного значення та не є документом, що достовірно та безсумнівно підтверджують обставини фактичної дійсності.
Суд вважає за необхідне вказати, що належними та допустимими в розумінні статті 124 Конституції України, статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами факту вчинення платником податків нікчемного правочину або факту відображення в обліку показників господарських операцій, які в дійсності не відбулись, можуть бути або обвинувальний вирок суду по кримінальній справі (оскільки діяння платника податків по протиправному заволодінню майном іншої особи або ухиленню від сплати податків, тобто вчинення нікчемного правочину, є об'єктивною стороною злочинів, передбачених статтею 191 КК України та статтею 212 КК України), або рішення суду у справі про стягнення одержаного за нікчемним правочином (оскільки наслідком вчинення платником податків нікчемного правочину відповідно до статей 207, 208, 250 Господарського кодексу України є застосування конфіскаційного заходу у вигляді стягнення одержаного за нікчемним правочином), або рішення суду про визнання правочину недійсним (оскільки відповідно до частини 3 статті 228 Цивільного кодексу України вчинення платником податків правочину, котрий суперечить інтересам держави і суспільства, є підставою для звернення до суду з вимогою про визнання такого правочину недійсним).
Разом з тим, під час розгляду справи відповідачем не подано до суду жодних доказів порушення кримінальної справи відносно посадових (службових) осіб платника податків або за викладеними в акті фактами діяльності платника податків, наявності обвинувального вироку суду, рішення суду про стягнення одержаного за нікчемним правочином, наявності рішення суду про визнання правочину недійсним.
Матеріали справи не містять жодних доказів наявності між позивачем та його контрагентом при укладанні і виконанні договору, взаємоузгоджених зловмисних дій, спрямованих на порушення існуючого в державі суспільного ладу або моральних засад. Таких доказів суду відповідачем не надано, а судом при виконанні вимог статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України не виявлено.
Частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем вказаного процесуального обов'язку стосовно спірного податкового повідомлення-рішення не виконано.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вимоги ТОВ "СБ Рембудсервіс" є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволення, а податкове повідомлення-рішення Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 21.02.2014 року № 0000032220 - таким, що підлягає скасуванню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 21.02.2014 року № 0000032220.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "СБ Рембудсервіс" (61091, м. Харків, вул. Харківських дивізій, буд. 19, ідентифікаційний код юридичної особи 14061407) судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 18 серпня 2014 року.
Суддя А.С. Мороко