ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2014 р. Справа № 804/9822/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» про стягнення заборгованості у сумі 49142,14грн., -
ВСТАНОВИВ:
11.07.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Криворізька центральна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» про стягнення заборгованості у сумі 49142,14грн.
Ухвалою суду від 15.07.2014 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Свої позовні вимоги Криворізька центральна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області обґрунтовує тим, що станом на 02.07.2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» має податковий борг на загальну суму у розмірі - 49142,14грн., а саме: з податку на додану вартість на загальну суму - 15447,14 грн., в тому числі податкове зобов'язання у розмірі - 14771,00грн., пеня - 676,14грн., який виник - 31.03.2014 року внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями з податку на додану вартість від 16.04.2014 року №9020673594, від 16.05.2014 року №9027839621, від 19.06.2014 року №9035287535; з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 33695,00грн., в тому числі - 33695,00грн. податкове зобов'язання, 31.03.2014 року внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань, визначних податковою декларацією з податку на прибуток від 26.02.2014 року №9090702974. Таким чином, за відповідачем рахується податковий борг у розмірі - 49142,14грн., який на моменти звернення до суду є непогашеним.
Просить суд: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» (код ЄДРПОУ - 33416308) на користь Державного бюджету України з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» (код ЄДРПОУ - 33416308) у розмірі податкового боргу у розмірі - 49142,14грн., в тому числі: з податку на додану вартість у розмірі - 15447,14грн., з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі - 33695,00грн.
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника позивача та представника відповідача надійшли письмові заяви про розгляд справи без їх участі в порядку письмового провадження.
У відповідності до положень ч.4 ст.122 КАС України суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним у задоволенні даного адміністративного позову відмовити повністю з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» (код ЄДРПОУ - 33416308, ТОВ «Теплогазстрой») є зареєстрованим виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області. Відповідно до довідки ТОВ «Теплогазстрой» перебуває на обліку у Криворізькій центральній об'єднаній державній податковій інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.
Згідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до положень ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Згідно п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
За ст.61 Податкового кодексу України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.
Положеннями ст.ст.58, 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За поясненнями відповідача станом на 02.07.2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» має податковий борг на загальну суму у розмірі - 49142,14грн., а саме: з податку на додану вартість на загальну суму - 15447,14 грн., в тому числі податкове зобов'язання у розмірі - 14771,00грн., пеня - 676,14грн., який виник - 31.03.2014 року внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями з податку на додану вартість від 16.04.2014 року №9020673594, від 16.05.2014 року №9027839621, від 19.06.2014 року №9035287535; з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 33695,00грн., в тому числі - 33695,00грн. податкове зобов'язання, 31.03.2014 року внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань, визначних податковою декларацією з податку на прибуток від 26.02.2014 року №9090702974.
На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України податковою інспекцією було сформовано та направлено поштою на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» від 13.02.2014 року за №77-25 на суму - 24085,60грн., яку було отримано відповідачем - 25.02.2014 року.
За положеннями ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В ході судового розгляду справи було встановлено, що станом на 30.07.2014 року ТОВ «Теплогазстрой» не має заборгованості зі сплати податків, зборів, які обліковуються у Криворізькій центральній об'єднаній державній податковій інспекції. Це підтверджується довідкою Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 30.07.2014 року №10975/10/04-81-25, що дійсна протягом 10 календарних днів до 08.08.2014 року.
Отже, сума податкового боргу у розмірі - 49142,14грн. є сплаченою у повному обсязі.
У відповідності до положень ст.86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області задоволенню не підлягають та у задоволенні даного адміністративного позову необхідно відмовити повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплогазстрой» про стягнення заборгованості у сумі 49142,14грн. - відмовити повністю.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А.Ю. Рищенко