ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Черноліхов С.В.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"18" серпня 2014 р. Справа № 806/2722/14
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Майора Г.І.
Одемчука Є.В.,
при секретарі Городнюк В. М. ,
за участю
представника позивача Коцюка В.М.
представника відповідача Чигиря М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу приватного підприємства "Ростцегла" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "01" липня 2014 р. у справі за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Ростцегла" про стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 01 липня 2014 року стягнуто з приватного підприємства "Ростцегла" на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкцій та пеню в розмірі 7966,30 грн.
В апеляційній скарзі ПП "Ростцегла" просить скасувати вказану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" № 875-ХІІ від 21.03.1991 року (далі - Закон), забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Частина 3 вказаної статті передбачає, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною 1 статті 19 Закону встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч. 1, 2, 4, 5 ст. 20 Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
20 лютого 2014 року відповідачем подано до Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2013 рік, форми № 10-П1, в якому ним самостійно визначено, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2013 році складала 10 чоловік, з яких працевлаштуванню підлягав 1 інвалід.
Крім того, згідно листа Ружинського районного центру зайнятості від 12.05.2014 року підтверджено, що відповідачем протягом звітного періоду не вчинялось дій, спрямованих на інформування центру про можливість працевлаштування інвалідів, звітність форми 3-ПН «Звіт про наявність вільних робочих місць» (вакантних посад) - не подавалась. Відповідач не заперечував вказаних обставин через наявність важких умов праці на підприємстві та неможливість виконання такої роботи інвалідом.
У зв'язку з цим, компетентним органом державної служби зайнятості не здійснено пошук особи-інваліда для працевлаштування у відповідача, а тому останній зобов'язаний сплатити адміністративно - господарські санкції та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідач не надав суду жодного доказу про те, що ним було виділено та створено робоче місце для працевлаштування інваліда та не надано центру зайнятості інформацію про наявність вільного робочого місця для працевлаштування інваліда.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для стягнення Житомирським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів з відповідача адміністративно-господарських санкцій у розмірі 7830,00 грн. та пені в сумі 136,30 грн.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу приватного підприємства "Ростцегла" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "01" липня 2014 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) Г.І. Майор
(підпис) Є.В.Одемчук
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Повний текст cудового рішення виготовлено "20" серпня 2014 р.
Роздруковано та надіслано:
1- в справу:
2 - позивачу: Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів вул.Домбровського, 38,м.Житомир,10003
3- відповідачу: Приватне підприємство" Ростцегла" вул. 40 Річчя Перемоги,30,с.Роставиця,Ружинський район, Житомирська область,13625
- ,