Постанова № 40214442, 13.08.2014, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
13.08.2014
Номер справи
353/928/14-а
Номер документу
40214442
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 353/928/14-а

Провадження № 2-а/353/39/14

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2014 року м.Тлумач

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючої - судді Лущак Н.І.

з участю секретаря Чемерис О.М.

позивача - ОСОБА_1

відповідача - голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-

Франківської області Николин З.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тлумачі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин Зіни Дмитрівни про бездіяльність суб'єкта владних повноважень та спонукання до вчинення правомірних дій,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача про визнання неправомірною бездіяльність голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д. з приводу розгляду його заяви від 06.05.2014 року; зобов'язання голову Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д. розглянути його заяву безпосередньо на місці: комісійно відновити пошкоджені межові знаки у відповідності до Державного акту на право приватної власності на землю серії ІФ-14-12-2/000040.

Свої вимоги мотивує тим, що на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ІФ-14-12-2/000040, виданого 30.03.1994 року, його батько ОСОБА_3 володів земельною ділянкою площею 0,5638 га для ведення підсобного господарства. ІНФОРМАЦІЯ_1 року його батько помер, він вступив в спадщину після смерті батька, як спадкоємець першої черги за законом.

26.10.2009 року комісією в складі сільського голови, секретаря та члена земельної комісії Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області було встановлено межові знаки, про що складено акт. Однак, сусіди ОСОБА_4 та ОСОБА_5 знищили межові знаки та самовільно перемістили огорожу, зайнявши земельну ділянку належну його батькові.

06.05.2014 року він звернувся із заявою до відповідача, в якій просив згідно ст. 107 ЗК України відновити межі відповідно до даних земельно-кадастрової документації шляхом встановлення межових знаків та огорожі.

13.05.2014 року він отримав формальну відповідь, в якій відповідач рекомендувала йому звернутись до Державної інспекції сільського господарства Івано-Франківської області та до суду щодо вирішення даного звернення.

В порушення вимог законодавства відповідач, як посадова особа, самоусунулася від виконання своїх обов'язків. Зокрема, в межах своїх повноважень, голова шляхом створення комісії на місці не перевірила його доводи щодо пошкодження межових знаків, встановлених 26.10.2009 року відповідно до акту затвердженого сесією Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 13.11.2009 року, а також факт переміщення межі, внаслідок чого сусідами ОСОБА_4 та ОСОБА_5 самовільно зайнято частину успадкованої ним земельної ділянки. Оскільки своєю бездіяльністю відповідач порушує його права та законні інтереси, він змушений звернутись за захистом своїх прав до суду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав з підстав наведених в позовній заяві, додатково пояснив, що на даний час головою Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д. питання встановлення межових знаків у відповідності до Державного акту на право приватної власності на землю серії ІФ-14-12-2/000040 не вирішено. Просив позов задоволити.

Голова Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д. в судовому засіданні позов визнала частково, а саме в частині того, що вона скличе комісію вийде на спірні земельні ділянки та встановить межі між помежниками спірних земельних ділянок. Позовні вимоги в частині своєї бездіяльності не визнала, оскільки не може узгодити даний спір з ОСОБА_1 Вказала, що земельною комісією 26.10.2009 року було зроблено обстеження спірних земельних ділянок ОСОБА_4 та ОСОБА_1, було зроблено обміри, та встановлено, що межові знаки між помежниками ОСОБА_4 та ОСОБА_1 не порушені. Позивач має державний акт на право приватної власності на землю, тому сільська рада не має права встановлювати межові знаки, за встановлення межових знаків несуть відповідальність суміжні користувачі. Так як позивач наполягав, вони виходили на місце, однак останній не з'явився, були присутні суміжні користувачі, які вказали що межові знаки не пошкоджено. Підтвердження того, що ОСОБА_1 був належно повідомлений про час, коли комісія буде виходити на місце, в неї немає, оскільки повідомляла його по телефону.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши дані, що містяться в письмових доказах по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення, з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 згідно державного акта на право приватної власності на землю серії ІФ-14-12-2/000040 від 30.03.2004 року належала земельна ділянка площею 0.56.38 га для ведення підсобного господарства та знаходиться на території Долиської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області (а.с. 3).

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер (а.с. 8).

Актом узгоджувальної земельної комісії від 26.10.2009 року зроблено обстеження спірних земельних ділянок ОСОБА_4 та ОСОБА_1, керуючись матеріалами інвентаризації Долинської сільської ради за 1993 рік ОСОБА_4 й державним актом на право приватної власності на землю ІФ-14-12-2/000040 ОСОБА_3 Комісією встановлено, що межові знаки між помежниками ОСОБА_4 й ОСОБА_3 не порушені та рекомендовано Долинській сільській раді затвердити акт встановлення межових знаків на сесії Долинської сільської ради Івано-Франківської області (а.с. 6).

Рішенням двадцять четвертої сесії П'ятого демократичного скликання Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 13.11.2009 року про затвердження акта встановлення межових знаків затверджено акт встановлення межових знаків між землекористувачами ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та рекомендовано в разі не згоди, спірні питання вирішувати в судовому порядку (а.с. 7).

06.05.2014 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, в якій просив згідно ст. 107 ЗК України відновити межі відповідно до даних земельно-кадастрової документації шляхом встановлення межових знаків та огорожі. Оскільки сусіди ОСОБА_4 та ОСОБА_5 знищили межові знаки, які були встановлені 26.10.2009 року згідно акту комісії Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, та самовільно перемістили огорожу, зайнявши земельну ділянку належну його батькові ОСОБА_3 (а.с. 4).

13.05.2014 року головою Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д. за № 33/02-35 надано відповідь ОСОБА_1 на його вищенаведене звернення, в якій повідомлено, що 26.10.2009 року складено акт узгодженої земельної комісії по встановленню межових знаків та затверджено його 13.11.2009 року на сесії сільської ради. У зв'язку із тим, що дана спірна ділянка приватизована, рекомендовано ОСОБА_1 звернутися до Державної інспекції сільського господарства Івано-Франківської області та до суду щодо вирішення даного звернення (а.с. 5).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з чинним ЗК України земельні спори розглядаються на сесіях рад чи засіданнях їх виконавчих органів.

Рішення з земельного спору повинно бути винесене компетентним органом, тобто тим органом, якому підвідомчий спір. Рішення щодо земельного спору повинно містити: вступну частину, в якій зазначається час і місце його розгляду, найменування органу, що його постановив, перелік осіб, які його приймали, найменування сторін та інших осіб, що брали участь у справі; описову частину, де викладається суть вимоги заявника, заперечень відповідача; мотивувальну частину, де обгрунтовуються висновки з урахуванням фактичних обставин. Вони повинні цілком відповідати всім документам (доказам), що наявні у справі; резолютивну частину, де міститься кінцевий висновок, підсумок щодо спору, порядок його виконання та строки і порядок оскарження.

Частиною 3 ст. 158 ЗК України передбачено, що органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.

Згідно ст.159 ЗК України земельні спори розглядаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у тижневий строк з дня подання заяви. Земельні спори розглядаються за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У разі відсутності однієї із сторін при першому вирішенні питання і відсутності офіційної згоди на розгляд питання розгляд спору переноситься. Повторне відкладання розгляду спору може мати місце лише з поважних причин. Відсутність однієї із сторін без поважних причин при повторному розгляді земельного спору не зупиняє його розгляд і прийняття рішення. У рішенні органу місцевого самоврядування або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, визначається порядок його виконання.

Відповідно до ст. 160 ЗК України сторони, які беруть участь у земельному спорі, мають право знайомитися з матеріалами щодо цього спору, робити з них виписки, брати участь у розгляді земельного спору, подавати документи та інші докази, порушувати клопотання, давати усні і письмові пояснення, заперечувати проти клопотань та доказів іншої сторони, одержувати копію рішення щодо земельного спору, і, у разі незгоди з цим рішенням, оскаржувати його.

З огляду на вищенаведене, суд не бере до уваги заперечення голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д., оскільки з матеріалів справи вбачається, та в судовому засіданні встановлено, що нею не дотримано порядку розгляду заяви ОСОБА_1 від 06.05.2014 року.

Із змісту ч.3 ст. 112 КАС України випливає, що у разі часткового чи повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про часткове чи повне задоволення адміністративного позову.

Згідно ч.3 ст. 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

За встановлених в судовому засіданні обставин, суд вважає, що дії голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д. з приводу розгляду заяви ОСОБА_1 від 06.05.2014 року слід визнати неправомірними та зобов'язати голову Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин З.Д. розглянути заяву ОСОБА_1 безпосередньо на місці: комісійно відновити пошкоджені межові знаки у відповідності до Державного акту на право приватної власності на землю серії ІФ-14-12-2/000040.

Питання судових витрат по справі суд вирішує відповідно до вимог ст.94 КАС України.

На підставі вищенаведеного та керуючись ч.3 ст. 72, ч.3 ст. 112, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задоволити.

Визнати неправомірними дії голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин Зіни Дмитрівни з приводу розгляду заяви ОСОБА_1 від 06.05.2014 року.

Зобов'язати голову Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин Зіну Дмитрівну розглянути заяву ОСОБА_1 безпосередньо на місці: комісійно відновити пошкоджені межові знаки у відповідності до Державного акту на право приватної власності на землю серії ІФ-14-12-2/000040.

Стягнути з голови Долинської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області Николин Зіни Дмитрівни на користь держави на розрахунковий рахунок 31218206700451, Одержувач коштів - УДК в Тлумацькому районі, ЄДРПОУ одержувача - 37831044, МФО 836014, Ідентифікаційний код Тлумацького районного суду 02891629 - 146 (Сто сорок шість) грн. 16 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з часу отримання її копії, через Тлумацький районний суд та набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

Головуюча Н.І. Лущак