ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" червня 2009 р. Справа № 40/104-09
вх. № 3008/4-40
Суддя господарського суду
при секретарі судового засідання
за участю представників сторін:
позивача - Вишневецька Т.А., дов. від 01.09.2008 року відповідача - Курило С.В., дов. № 237 від 24.04.2009 року, Бочарніков М.П., начальник, прокурора - Бартош Р.Г., посвідчення № 179 від 29.09.2008 року
розглянувши справу за позовом Закритого акціонерного товариства "Агрофірма "8 Березня", с. Кандрашівка
до Управління агропромислового розвитку Куп"янської районної державної адміністрації, м. Куп"янськ
про стягнення 187806,91 грн.
за участю Прокуратури Харківської області
ВСТАНОВИВ:
Розглядається позовна вимога про стягнення з відповідача за рахунок коштів Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства "Агрофірма "8 Березня" збитки в сумі 187806,91 грн.
17 червня 2009 року через канцелярію господарського суду від Управління агропромислового розвитку Куп"янської районної державної адміністрації надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні клопотання відповідача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації слід відмовити.
Представник позивача у судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.
Представники відповідача у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву проти заявлених позовних вимог заперечують, просять відмовити у задоволенні позову.
Прокурор у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечує, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.
Позивач - Закрите акціонерне товариство "Агрофірма "8 Березня" є підприємством агропромислового комплексу, основним видом діяльності якого є сільськогосподарське виробництво.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" з метою підтримки вітчизняних сільгоспвиробників у державному бюджеті були передбачені видатки за програмами "Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва", "Здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів".
Позивач вказує, що внаслідок протиправних дій та бездіяльності відповідача - Управління агропромислового комплексу Куп'янської районної державної адміністрації Харківської області, Закрите акціонерне товариство "Агрофірма "8 Березня" було позбавлено можливості отримати з Державного бюджету у 2008 році дотації, посилаючись на наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України № 126 від 27 лютого 2008 року затверджено Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів. Цей Порядок визначає механізм використання у 2008 році передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою "Здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів" коштів, які спрямовуються на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими підприємствами агропромислового комплексу у банках коротко-, середньо- та довгостроковими кредитами, а також короткостроковими кредитами, залученими у кредитних спілках (далі - компенсація).
Відповідно до пункту 3 цього Порядку, компенсація надається на конкурсній основі підприємствам агропромислового комплексу, які залучили кредити в національній та іноземній валюті, виходячи з відсоткової ставки банків за користування кредитами згідно з укладеними договорами.
Для здійснення компенсації за короткостроковими кредитами районні та Севастопольська міська держадміністрації утворюють конкурсні комісії, до складу яких входять представники відповідних управлінь агропромислового розвитку, органів державної статистики, фінансових органів, органів державної контрольно-ревізійної і державної податкової служб і які очолюють відповідно заступник голови райдержадміністрації з питань агропромислового комплексу та заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації.
19 серпня 2008 року між позивачем та Відкритим акціонерним товариством "Кредобанк" було укладено договір кредитної лінії №49/08-2008.
Відповідно до пункту 1.1. цього договору, банк зобов'язався відкрити Позичальнику кредитну лінію, в межах якої надавати йому кредити у розмірі та на умовах, обумовлених цим Договором, а Позичальник зобов'язувався повернути кредити і сплатити проценти за користування ними, а також інші платежі, передбачені цим договором. Призначенням кредитної лінії, відповідно до пункту 2.1.2 договору, було поповнення обігових коштів (закупівля ПММ, насіння, оплата послуг по збиранню врожаю, виплата заробітної плати та прирівняних до неї платежів).
З метою отримання компенсації за короткостроковим кредитом за договором, укладеним позивачем з Відкритим акціонерним товариством "Кредобанк", позивач звернувся до конкурсної комісії Управління агропромислового розвитку Куп'янської районної державної адміністрації з заявкою на участь у конкурсі для надання часткової компенсації відсоткової ставки за залученим короткостроковим кредитом в банку за рахунок коштів державного бюджету у 2008 році, до якої додав документи згідно з переліком, зазначеним у пункті 8 Порядку.
За результатами засідання, проведеного 22 грудня 2008 року Куп'янською районною конкурсною комісією по відшкодуванню коштів державного бюджету на фінансову підтримку підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових кредитів, позивачеві на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2008 року №126 "Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів" було відмовлено в наданні права на фінансову підтримку через механізм здешевлення короткострокових кредитів по причині наявності заборгованості перед державними та місцевими бюджетами та Пенсійним фондом України.
Позивач вказує, що вказане рішення конкурсної комісії Управління агропромислового розвитку Куп"янської райдержадміністрації є протиправним, оскільки відповідно до пункту 4 Порядку, компенсація не надається Позичальникам, яких визнано банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, що перебувають на стадії ліквідації або мають прострочену більш як за півроку заборгованість перед державним і місцевими бюджетами та Пенсійним фондом України.
Згідно з довідкою Куп'янської ОДПІ Харківської області від 20 листопада 2008 року №6161/10/19-026, станом на 20 листопада 2008 року Закрите акціонерне товариство "Агрофірма "8 Березня" не мало заборгованості зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з довідкою Управління Пенсійного фонду України в Куп'янському районі Харківської області від 12 грудня 2008 року №14463-03/18, станом на 11 грудня 2008 року заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Закритого акціонерного товариства "Агрофірма "8 Березня" становить 73715,04 грн. Термін виникнення заборгованості - 20 жовтня 2008 року.
Позивач вказує, що у Закритого акціонерного товариства "Агрофірма "8 Березня" заборгованість перед державними та місцевими бюджетами та Пенсійним фондом України більш як за півроку на час проведення засідання конкурсної комісії була відсутня.
Відповідно до пункту 5 Порядку, компенсація за короткостроковими кредитами, залученими у поточному році, та перехідними короткостроковими кредитами, залученими у 2007 році, надається у національній валюті в розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків за користування кредитами, та в іноземній валюті у розмірі 8,5 відсотка річних.
Згідно з довідкою - розрахунком Відкритого акціонерного товариства "Кредобанк" №6212 від 03 грудня 2008 року на отримання компенсації за нарахованими відсотками згідно Наказу Міністерства аграрної політики України та Постанови КМ України від 18 лютого 2004 року №184, сума, яка підлягає відшкодуванню згідно цієї Постанови за період з 26 серпня 2008 року по 31 грудня 2008 року становить 20454,91 грн.
Позивач вважає, що рішення конкурсної комісії Куп'янської районної державної адміністрації про відмову позивачеві в наданні права на фінансову підтримку через механізм здешевлення короткострокових кредитів є протиправним, та таким, що призвело до порушення прав позивача на отримання з Державного бюджету дотації у розмірі 20454,91 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2007 року N 348 затверджено Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва.
Цей Порядок визначає механізм використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва".
Відповідно до пункту 2 Порядку, бюджетні кошти спрямовуються сільськогосподарським підприємствам, навчально- і науково-дослідним господарствам аграрних вищих навчальних закладів (у тому числі їх структурним підрозділам, що провадять діяльність з виробництва продукції тваринництва) незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності (крім сільськогосподарських підприємств, які збанкрутіли, проти яких порушено справу про банкрутство, які перебувають в стадії ліквідації, які мають прострочену більш як півроку заборгованість із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетами та державними цільовими фондами) і фізичним особам на дотацію за реалізацію вовни, а також за приріст поголів'я корів молочного та м'ясного напряму продуктивності, закуплені племінні нетелі або племінні корови молочного напряму продуктивності (далі - приріст поголів'я корів).
Відповідно до пункту 19 Порядку, спеціальна дотація за приріст поголів'я корів надається сільськогосподарським підприємствам: у розмірі до 3 тис. гривень за кожну прирощену молочну та м'ясну корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня та 1 листопада 2008 року порівняно з наявним поголів'ям корів такого напряму станом на 1 липня та 1 січня 2008 року; у розмірі до 3 тис. гривень за кожну наявну племінну нетель або племінну молочну чи м'ясну корову, закуплену на племінному заводі, в племінному репродукторі або за імпортом станом на 1 липня та 1 листопада 2008 року.
Позивач, вказує, що згідно довідки, підписаної в тому числі і представником відповідача, претендував на дотацію за відтворення поголів'я корів у кількості 45 голів, розмір якої, згідно пункту 19 Порядку, повинен був становити 135000,00 грн.
Листом № 575 від 13 листопада 2008 року відповідач повідомив позивача про відмову у наданні спеціальної дотації за приріст поголів'я корів згідно абзаца 3 пункта 20 Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва. Підставою для відмови у наданні дотації послужила наявність у позивача заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб.
Позивач посилається на те, що абзацом 1 пункту 2 Порядку передбачений вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дотації, а саме: перебування сільськогосподарського підприємства у стадії банкрутства; наявність у сільськогосподарського підприємства простроченої більш як півроку заборгованості із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетами та державними цільовими фондами).
Позивач вказує, що заборгованість у Закритого акціонерного товариства "Агрофірма "8 Березня" перед місцевим бюджетом виникла з липня 2008 року її прострочення станом на 01 листопада 2008 року становило менше шести місяців і підстав для відмови позивачеві у надання дотацій згідно Порядку у відповідача не було.
Позивач, вважає, що рішення відповідача про відмову позивачеві у наданні спеціальної дотації за приріст поголів'я корів у відповідача є протиправним та таким, що призвело до порушення прав позивача на отримання з Державного бюджету України коштів у розмірі 135000,00 грн.
У вересні 2008 року Закрите акціонерне товариство "Агрофірма "8 Березня" згідно акта № 7721 від 25 вересня 2008 року було реалізовано 4044 тон вовни.
Відповідно до пункту 38 Порядку, дотація за реалізацію вовни у фізичній вазі переробним підприємствам надається сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам - власникам поголів'я овець, які виробляють і реалізують вовну, в розмірі не більш як 8 гривень за кілограм.
З метою отримання дотації за реалізацію вовни, позивач звернувся до Управління агропромислового розвитку Куп'янської районної державної адміністрації з заявою від 30 вересня 2008 року № 441 з проханням нарахувати дотацію за здану вовну вагою 4044 грн. за приймальною квитанцією №7721 від 25 вересня 2007 р. та перерахувати кошти на поточний рахунок №2604106035 у ВАТ "Мегабанк" м. Харків МФО 351629 код ЄДРПОУ 32015641.
Відповідно до пункту 41 Порядку, управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій на підставі поданих документів визначають протягом двох банківських днів обсяги дотації сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам за реаіізацію вовни і складають відомість за встановленою формою.
Позивач вказує, що відповідач у встановлений строк обсяг дотації позивачеві не визначив, відомість за встановленою формою не склав, про наслідки розгляду поданої позивачем заявки не повідомив, чим порушив приписи пункту 41 Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва.
Позивач, вважає, що бездіяльність відповідача щодо невизначення позивачеві обсягу дотації у розмірі 32352,00 грн. за реалізацію вовни та нескладення за встановленою формою відомості протиправною та такою, що призвела до порушення прав позивача на отримання з Державного бюджету України коштів у розмірі 32352,00 грн.
Таким чином, позивач вказує, що Закрите акціонерне товариство "Агрофірма "8 Березня" недоотримало бюджетних коштів, які були передбачені у державному бюджеті 2008 р. для державної штримки підприємств агропромислового комплексу у розмірі 187806,91 грн.
Суд розглянув заявлені позовні вимоги та вважає їх такими, що не підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Постановою Кабінету Міністрів України за № 126 від 27 лютого 2008 року затверджжено Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійсненення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів. Цей Порядок визначає механізм використання у 2008 році передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою "Здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів" коштів, які спрямовуються на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими підприємствами агропромислового комплексу у банках коротко-, середньо- та довгостроковими кредитами, а також короткостроковими кредитами, залученими у кредитних спілках. За пунктом 3 цього Порядку, компенсація надається на конкурсній основі підприємствам агропромислового комплексу, які залучили кредити в національній та іноземній валюті, виходячи з відсоткової ставки банків за користування кредитами згідно з укладеними договорами. Для здійснення коммпенсації за короткостроковими кредитами районні та Севастопольська міська державна адміністрація утворюють конкурсні комісії, до складу яких входять представники відповідних управлінь агропромислового розвитку, органів державної статистики, фінансових органів, органів державної контрольно-ревізійної і державної податкової служб і які очолюють відповідно заступник голови райдержадміністрації з питань агропромислового комплексу та заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації. На виконання даних вимог розпорядженням голови Куп'янської районної державної адміністрації за № 125 від 07 квітня 2008 року було затверджено новиий склад комісії по відшкодуванню з Державного бюджету України відсоткових ставок за короткостроковими кредитами підприємствам агропромислового комплексу.
Компенсація за короткостроковими кредитами, залученими у 2008 році, надається повідно до пункту 5 Порядку сільськогосподарським підприємствам - за кредитами, залученими для покриття виробничих витрат у поточному році, зокрема із закупівлі пально-мистильних матеріалів, кормів, сировини для виробництва комбікормів, ветеринарних препаратів, мініральних добрив, засобів захисту рослин, насіння, молодняку сільськогосподарських тварин, птиці, яєць для інкубації, обладнання, запасних частин для ремонту сільськогосподарської і зрошувальної техніки та обладнання, оплати послуг за виконані ремонтні роботи та енергоносіїв; підриємствам агропромислового комплексу - виключно за кредитами, залученими для закупівлі у сільськогосподарських товаровиробників виробленої ними сільськогосподарської продукції. Підпунктом 2.1.2 договору кредитної лінії за № 49/08-2008 від 19 серпня 2008 року призначенням кредитної лінії є поповнення обігових коштів (закупівля ППМ, насіння, оплата послуг по биранню урожаю, виплата заробітної плати та прирівняних до неї платежів).
Матеріали справи свідчать про те, що відповідно до довідки Куп'янської ОДПІ Харківської області від 20 листопада 2008 року за №6161/10/19-026, станом на 20 листопада 2008 року Закрите акціонерне товариство "Агрофірма "8 Березня" не мала заборгованості зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). За довідкою Управління Пенсійного фонду України в Куп'янському районі Харківської області від 12 грудня 2008 року № 14463-03/18, станом на 11 грудня 2008 року заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Закритого акціонерного товариства "Агрофірма "8 Березня" становить 73715,04 грн., термін виникнення заборгованості 20 жовтня 2008 року. Разом з цим, листом Куп'янської ОДГІІ Харківської області від 12 грудня 2008 року за № 6587/10/19-026 було повідомлено позивача про заборгованість по податкам та платежам до бюджету, а саме податку з доходів найманих працівників в сумі 3334,41 грн. та збору за спеціальне використання лісових ресурсів в розмірі 2,68 грн., яка була встановлена за актом перевірки.
Листом Закрите акціонерне товариство „Агрофірма „8 Березня" за № 645 від 12 грудня 2008 року Управління агропромислового розвитку Куп'янської районної державної адміністрації було повідомлено про заборгованість перед місцевим бюджетом по податку з доходів фізичних осіб станом на 12 грудня 2008 року в розмірі 198894,49 грн., яка виникла з серпня 2008 року.
Бюджетним кодексом України, за статтею 1 Кодексу, регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів та розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням Державного бюджету України та місцевих бюджетів. Пунктом 26 частини 1 статті 2 та частиною 3 статті 5 Бюджетного кодексу України встановлено, що місцевими бюджетами є - бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування. Доходи Державного бюджету України, за пунктом 1 частини 1 статті 29 Бюджетного кодексу України, включають доходи (за винятком тих, що згідно з статтями 64, 66 та 69 цього Кодексу закріплені за місцевими бюджетами), що отримуються відповідно до законодавства про податки, збори і обов*язкові платежі. За статтею 64 Бюджетного кодексу України одним із доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належить податок з доходів фізичних осіб у частині, визначеній статтею 65 цього Кодексу.
Пунктом 4 вказаного Порядку, компенсація не надається позичальникам, яких визнано банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, що перебувають на стадії ліквідації або мають прострочену більш як за півроку заборгованість перед державним і місцевими бюджетами та Пенсійним фондом України.
За результатами засідання, проведеного 22 грудня 2008 року Куп'янською районною конкурсною комісією по відшкодуванню коштів державного бюджету на фінансову підтримку підриємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових кредитів, позивачеві на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2008 року № 126 "Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів" було відмовлено в наданні права на фінансову підтримку через механізм здешевлення короткострокових кредитів з підстав наявності заборгованості перед державними та місцевими бюджетами та Пенсійним фондом України.
Постановою Кабінету Міністрів України за № 348 від 01 березня 2007 року затверджено Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку і тваринництва. Цей Порядок визначає механізм використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва". За пунктом 2 цього Порядку, бюджетні кошти спрямовуються сільськогосподарським підприємствам, навчально- і науково-дослідним господарствам і аграрних вищих навчальних закладів (у тому числі їх структурним підрозділам, що провадять діяльність з виробництва продукції тваринництва) незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності (крім сільськогосподарських підприємств, які збанкрутіли, проти яких порушено справу про банкрутство, які перебувають в стадії ліквідації, які мають прострочену більш як півроку заборгованість із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) перед бюджетами та державними цільовими фондами) і фізичним особам на дотацію за реалізацію вовни, а також за приріст поголів'я корів молочного та м'ясного напряму продуктивності, закуплені племінні нетелі або племінні корови молочного напряму продуктивності (далі - приріст поголів'я корів). Дія прийняття рішення щодо надання спеціальної дотації за приріст поголів'я корів Управління агропромислового розвитку районних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської державної адміністрацій утворюють комісії, до складу яких включаються представники зазначених органів управління та представники районних органів державної статистики, фінансової, контрольно-ревізійної і податкової служб. На виконання даних вимог наказом начальника Управління агропромислового розвитку Куп'янської районної державної адміністрації за № 17 "з" від 09 червня 2008 року було затверджено склад комісії по нарахуванню та виплаті коштів Державного бюджету, передбачених для фінансової підтримки, що надається сільськогосподарським товаровиробникам за приріст поголів'я корів молочного напряму продуктивності.
Пунктом 19 Порядку передбачено, що спеціальна дотація за приріст поголів'я корів надається сільськогосподарським підприємствам: у розмірі до 3 тис. гривень за кожну прирощену молочну та м'ясну корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня та 1 листопада 2008 року порівняно з наявним поголів'ям корів такого напряму станом на 1 липня та І січня 2008 року; у розмірі до 3 тис. гривень за кожну наявну племінну нетель або племінну молочну чи м'ясну корову, закуплену на племінному заводі, в племінному репродукторі або за імпортом станом на 1 липня та 1 листопада 2008 року.
Позивач претендував на дотацію за відтворення поголів'я корів у кількості 45 голів.
Листом Закрите акціонерне товариство „Агрофірма „8 Березня" за № 527 від 01 листопада 2008 року Управління агропромислового розвитку Куп'янської районної державної адміністрації було повідомлено про заборгованість перед місцевим бюджетом по податку з доходів фізичних осіб станом на 12 грудня 2008 року в розмірі 216894,49 грн., яка виникла з липня 2008 року. На підставі рішення Комісії за № 5 від 27 листопада 2008 року, листом за № 592 від 27 листопада 2008 року позивача було попереджено про вчасне погашення заборгованості до місцевого бюджету по податку з доходів фізичних осіб, а в разі наявності у позивача простроченої заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб дотація за приріст поголів'я корів виплачена не буде.
Пунктами 38 - 41 Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку і тваринництва, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України за № 348 від 01 березня 2007 року встановлений порядок видання дотації за реалізацію вовни. Відповідно до пункту 38 Порядку, дотація за реалізацію вовни у фізичній вазі переробним підприємствам надається сільськогосподарським підприємствам та фізичним особам - власникам поголів'я овець, які виробляють і реалізують вовну, в розмірі не більш як 8 гривень за кілограм. Таким чином сума дотації у 8 грн. є максимальною.
Листом Закрите акціонерне товариство „Агрофірма „8 Березня" за № 442 від 30 вересня 2008 року Управління агропромислового розвитку Куп'янської районної державної адміністрації було повідомлено про відсутність заборгованості перед місцевим бюджетом по податку з доходів фізичних осіб станом на 30 вересня 2008 року.
Суд, давши оцінку доказам наданим позивачем в обґрунтування позовних вимог та відповідачем в обґрунтуванням заперечень на позовну заяву, а також інші докази, зібрані при розгляді справи, дійшов висновку, що рішення комісії Закритим акціонерним товариством "Агрофірма "8 Березня" не опротестовувалося та не було скасовано ні в судовому ні в іншому поряду, передбаченому чинним законодавством а тому на сьогоднішній день є діючим.
З цієї позиції у господарського суду не має підстав для задоволенні заявлених позовних вимог.
Також в діях відповідача відсутній склад цивільно-правової відповідальності у вигляді збитків.
Вищевстановлені фактичні обставини справи дають підстави стверджувати, що позивач не довів суду, що в діях відповідача є протиправність поведінки та шкода яка завдана позивачу, є наслідком протиправних дій відповідача, тобто відсутній прямий причинний зв’язок.
Таким чином, суд вважає вимоги позивача необгрунтованими, не підтвердженими доданими до матеріалів справи доказами, та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 44 та статті 49 Госпордарського процесульного кодексу України, витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, покладаються на позивача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 1, 4, 12, 22, 33, 43, 47-49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні клопотання відповідача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації відмовити.
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Повний текст рішення підписаний 26.06.2009 року
Суддя
Секретар судового засідання Карімов В.В.